Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Szukam lekkiej ramy do maratonów. Znalazlem Accent PEAK CARBON.

 

Tak sobie patrze na rozmiarowke ->

http://velo.pl/sites/default/files/informacje/accent_-_geometria_peak_carbon.jpg

 

I czy tylko mi sie wydaje, ze jest troche dziwna? :) rozmiar M to praktycznie zwyczajowe L (rura podsiodlowa 19 cali, dlugi TT)

 

Moje wymiary to 184cm wzrostu i 89 do krocza, normalnie celowałbym w rozmiar L, tutaj jednak mam wątpliwości czy rozmiar L nie bedzie zbyt duzy?

 

Wiem, ze byly juz pytania o rozmiar PEAK pod moj wzrost, ale widze, ze geo jest troche inne niż w wersji alu, stad pytanie od ramowych ekspertow :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcinwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymiary to 184cm wzrostu i 89 do krocza

 

M 19' lub żaden. L-ka trochę za długa, za wysoka nawet do maratonów. Jak masz stosunkowo długie ręce to dasz przy 19' most 90 mm, kiere 0-6' backsweep i odsuniesz 5-10 mm siodło do tyłu.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTZaskar1991, dzieki za opinie, tez mi sie własnie wydaje, ze L jest nawet nie tyle za wysoka, co właśnie za długa, tymbardziej, ze ja lubie zwarta pozycje na rowerze, i krótkie mostki. W rozmiarze L musiałbym chyba zastosować mostek 35mm, a i tak byłaby na styk.

Edytowane przez Marcinwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

180cm ale krotka noga 80cm i mam rozmiar S peaka

 

Carbon czy alu ?

 

 

 

W rozmiarze L musiałbym chyba zastosować mostek 35mm, a i tak byłaby na styk.

 

Nie było by tak zle, wystarczyłby most od 60 do 70 mm, a jeszcze jak dasz kiere 9-12' backsweep to 70-80 mm most. Tylko ze M-ka naprawde jest ok, reach ok, główka 110 mm, baza kół, wszystko bdb. Most 90 mm dla 29er to norma przy tym wzroscie, nawet 100 mm mógłby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat- Ostatnio przeskakiwał mi łańcuch na 11t. Dziwilem sie bo bylo to po umyciu napedu i ponownym zalozeniu wszystkiego.

 

Dzis patrze-na 36t z tylu lancuch dotyka moze z 2-3 max ząbków. No kur.a nie dziwne ze na 11t przeskakuje.

 

Wyciagam stare łańcuchy. 2xSLX 1xDeore

Każdy po około 4000 przebiegu. Zgadnijcie który był Najmniej wyciagniety a który najbardziej.

Najmniej Slx któy miał ponad 4k. Xt obecny mający 3000 jest na 107 ogniwach wyciagniety o 1 ogniwo w stosunku do slx który ma 4000 przebiegu!!!!! Dramat.

 

Już nawet Drugi slx, i deore też mające po okolo 4000 byly podobne do tego slx który jest w lepszym stanie od xt.

 

W sumie to sie nie dziwie. Kaseta deore też mi wytrzymała na razie dwa razy więcej niż kaseta xt.   Dziwne te shimano. Jedno wiem-juz wiecej nie kupie lancucha shimano.

Moze z miesiac jeszcze pojezdze na starym slx.

 

Fotka zeby offtopu nie bylo :)

 

a1a6239f1b0b5.jpg

 

Genialnie wygląda ten Twój Peak, dawno nie widziałem tak dobrze dobranej kolorystyki i ogólnej "czystości" złożonego roweru  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne pytanie: czy w 29ninerach do xc/ maraton, mostek rzedu 90-100mm to normalna rzecz? Myslalem, ze teraz gometrie ram sa robione pod jak najkrotsze mostki - niezaleznie od zastosowan i wielkosci kol:)

Skom25, spoko, ale to chyba wersja alu, nie ma sztywnej oski z tylu :}

Edytowane przez Marcinwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalne pytanie: czy w 29ninerach do xc/ maraton, mostek rzedu 90-100mm to normalna rzecz?

 

Normalna, mostek 90 mm nawet dla rozmiaru S jest ok i tak dają. Mostek dobierasz biorac pod uwagę kąt główki ramy i jednocześnie dł. horyzontalną, aby kokpit nie był za krótki i jednocześnie być dobrze wyważonym na rowerze. Peak carbon ma kąt klasyczny 71' i tu można tym bardziej dać most 100 mm, w peaku alu kąt jest 72' więc mostki moga być krótsze generalnie. M-ka bedzie ok, L to nawet nie wiadomo czy przekrok będzie dobry i cała reszta jest na osobę ~190cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy swoich 185cm jeździłem na rozmiarze 19" z mostkiem 90mm, było ok, ale czułem, że jest chyba krótko. Eksperymentalnie założyłem 110mm i teraz dopiero osiągnąłem zamierzony efekt sportowej sylwetki co pozytywnie odbiło się na jeździe. Także spokojnie, nie ma co kierować się modą czy internetem, jak trzeba to śmiało zakładaj dłuższy. Zresztą popatrz na rowery zawodników, tam normą jest 110mm, a bywa nawet i 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie wygląda ten Twój Peak, dawno nie widziałem tak dobrze dobranej kolorystyki i ogólnej "czystości" złożonego roweru  :thumbsup:

Dzięki, cały czas staram się, aby wszystko kolorystycznie pasowało.  Siodełko może mało ,,racingowe'' i nie pasuje wyglądem i barwami ale mam je juz prawie 5 lat,przejechało ze mną wiele kilometrów i na razie je zostawiam. Selle royal Seta

 

Koła które składałem po wielu wyrzeczeniach. 1000zl dla ucznia bez dochodów to sporo :D 

 

Mostek ma 90mm a na każdej fotce wydaje się długi. Jak będzie hajs to zmienie na krótszy,moze ten -17 :D Poki co jezdzi się super,pozycja super. Kupilem nową tarcze na tył Avida g3cs bo stara była krzywa. I nic tylko jeździć :D Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca -20, ale siodło raczej delikatnie w przód przesunięte licząc od środka prętów. Od nosa siodła do osi kierownicy 61cm, pod mostkiem nie mam podkładek, ok. 5,5cm różnicy wysokości pomiędzy osią kiery, a płaszczyzną siodła.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S czy M  po ich ten nowej numeracji z 2017?  175 cm wzrostu ,  mierzenie nogi tam między 83 a 89cm. Te 89 cm to lepszy miałem kąt prosty do pomiaru miałem, więc może być  bardziej realne te 89 cm.

 

Do tej pory jeśli można porównać i da  się jakoś przyrównać rozmiary z innym rowerem ,którym jeździło mi się dobrze to 

https://www.decathlon.pl/rockrider-580-275-id_8336093.html       w rozmiarze ich L czyli  tak koło 19" rama pewnie ich miała.

 

Czy mogę też w tym Peaku kupić po ich nowej numeracji M z tego roku (dawne L)?Czy będzie dużo za duża ;/ . Wole jeździć z mniej wysunięta sztycą  niż na maxa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dochodzą przecież koła 29 ;) A miałem 27,5 ;p więc chyba ta L byłaby za wysoka już przez różnice  w kołach.

A jak wtedy siodełko przy  tej S nie chcę ,żeby to jakoś na maxa na sztycy było. W tamtym tam jakoś 13,5 cm  miałem wypuszczone w górę od blokady siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@voodoo21 skoro przy 19" sztyca wystawała ci na 13,5cm to teoretycznie przy 17" będzie wystawać na 18,5cm a to daje zapas przy standardowej 350 16,5cm (gdzie minimalny insert to 10cm). Zdecydowanie S tym bardziej (o ile się doborze pomierzyłeś) masz stosunkowo krótki tułów .


 

 

Dzięki, cały czas staram się, aby wszystko kolorystycznie pasowało.

Twój Peak powinien być przykładem dla wielu producentów jak powinno się estetycznie składać rower :thumbsup:

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma znaczenie na jakich kołach miałem wcześniej 27,5 wtedy na L . A 29 teraz.

A jeśli bym wybrał ta M starą L . To jakie minusy tego wyboru?Przy 29 ciężko będzie  się wdrapać na nią ?:)

 

Na początku jeszcze niżej jeździłem na tej L. Jednak dopiero przy 13,5 idealnie miałem  wyprostowaną nogę .

A  boje się ,że wybierając S będę ale miał bardzo bardzo wyciągnięta sztyce. Ewentualnie ,żeby nie było efektu zahaczania kolanami o koło.Dlatego celowałem w środkową ramę Peka .

Tylko w tym wszystkim nie założyłem  że koła też wyższe będą. Tak ,że już sam nie wiem.A za bardzo nie mam jak się przymierzyć i do tego i do tego rozmiaru. Jedyne porównanie co do wielkości ramy jakieś w miarę aktualne mam tylko z RR580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Peak powinien być przykładem dla wielu producentów jak powinno się estetycznie składać rower :thumbsup:

 

Dzięki Wielkie <3

 

Kiedy ludzie nauczą się wkońcu, że mniejsze/większe koło nic nie ma do wielkości ramy czyli dlugości podsiodłówki która 19" to 19" niezależnie jaka wielkosc kola mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przyjętych standardów doboru rozmiaru ramy twój RR580 "L" był za duży dla ciebie ale skoro twierdzisz , że jeździło ci się dobrze to może faktycznie Peak M (na długość i tak o 3mm krótszy niż twój RR580) będzie ci lepiej pasował - z indywidualnymi preferencjami żadne tabelki nie wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)  i o taka odpowiedz mi  chodziło :).  W takim razie M nie jest skreślone ;) .Nawet przez większe koła ;).

 

 

Może ,źle opisałem :) Rama magicznie nie wydłuży się przez koła 29. Jednak na pewno inne  uczucie z jazdy będzie  niż na 27,5 :)

 

 


W komplecie nie widać ,żeby chociaż   jakieś najtańsze  pedały   dostarczali . Co polecacie kupić na początek ? 

 

Miałem takie :

Pedały platformowe, kompozytowe, aby zyskać na wadze, szerokie, zapewniające lepsze oparcie, oraz dobrą przyczepność.

 

Dobrze mi się  mykało na nich. Jednak   nazwy w Decathlonie nie podali co tam siedziało .Pewnie jakieś marki własnej. Na razie żadnego systemu nie będę zakładał ,ani aluminiowych.Coś  polecicie o podobnym opisie jak z Decathlonu?

 

Ewentualnie co warto kupić za ekstra bon do roweru z oferty http://velo.pl/ . Oświetlenie odpada bo mam :)

Edytowane przez voodoo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...