Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie  do osób które ostatnio kupiły ten zestaw Peak 29 na SLX. Co było w zestawie a czego nie ? Ani  w opisie ani  zdjęciach na stronie  nie było pedałów. Więc mogę sobie je za bony kupić. Fotka mojego Peaka ,która dostałem ze sklepu a brałem na odległośc  to były po prostu jakies demonstracyjne nałożone ?Żadnych no name raczej nie dorzucali,bo  by było w opise. Chociaż odblasków nie było a mam :)

A drugie pytanie czy Reba nie powinna mieć jakieś blokady skoku na kierownicy coś ala Poplock ? Czy w sklepie oprócz pedałów  co były na zdjęciach wymontowali coś więcej ;p. Czy nie ma  po prostu w tej Rebie blokady skoku z kierownicy?

Chociaż w opisie na stronie   

  • widelec Rock Shox Reba z manetką blokady skoku

Wcześniej miałem Rock Shox XC 32  i tam miałem Poplocka. Jednak w nowszym amorach Poplocka zastąpili innym.

Czy to również  trzeba sobie dokupić jak pedały :DD

 

 

Edytowane przez voodoo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A drugie pytanie czy Reba nie powinna mieć jakieś blokady skoku na kierownicy coś ala Poplock ?

Reba może (ale nie musi) mieć manetkę na kierownicy bo występuje również z blokadą na goleni.

Jeżeli jest to wersja pod manetkę na kierownicę to ta powinna być w zestawie a jeśli z blokadą na goleni (na stronie Velo jest foto takiej wersji) to zakup maneki nic nie da bo pod nią wymiany wymagałby jeszcze tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

boost tez daje, tylko pytanie czemu to sie stalo nowym standardem (tzn odpowiedz jest prosta - kasa), zamiast np zaadoptowac gotowy standard z rowerów DH.
 

 

to jest zupełnie co innego. Linia łańcucha w rowerach dh z osią 12x150 wynosiła jakieś 57-58mm, co znacząco wpływa na q-factor korby. Boost umożliwił zwiększenie ilości miejsca na oponę/skrócenie chainstaya/zwiększenie sztywności ramy przy linii łańcucha 52mm, i bez zmiany q-factor i muf suportu. W dh q-f nie ma wielkiego znaczenia, w XC ma już bardzo. 

 

Paradoksalnie, jednym z największych beneficjentów wprowadzenia boosta są sztywne karbonowe ramy dedykowane do XC/XCM. Przy standardowej linii łańcucha 49mm i kole 29" nie rzadkie były przypadki pękania ram w okolicach suportu. Było tam po prostu bardzo ciasno, i było to miejsce w którym dochodziło do spiętrzania naprężeń. Wprowadzenie boosta dało więcej swobody w projektowaniu sztywniejszych/lżejszych (tak, też)/trwalszych ram.

 

Także nie jest to żaden spisek, po prostu rozwiązanie dopasowane do konkretnych potrzeb.

 

 

 

akurat tapered cos tam daje, tylko wciaz nie rozumiem czemu sterowki sa takie grube i nie sa cieniowane.

 

Kasa. Taki accent to budżetówka, ma być jak najtaniej (a marża jak największa), dlatego są proste profile bez polotu.

Większość klientów i tak to zleje bo cena detaliczna jest dobra.

 

Abstrahując: większość klientów mówi że w rowerze najważniejsza jest rama, a później kupuje rower patrząc tylko na osprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Abstrahując: większość klientów mówi że w rowerze najważniejsza jest rama, a później kupuje rower patrząc tylko na osprzęt

 

Podobno święta prawda. Rozmawiałem kilka razy w zaprzyjaźnionym sklepie: rower przeceniony o kilka tysięcy, karbonowa rama a ludzie kręcili nosem "bo SLX a nie XT czy XTR w takiej cenie", gdzie sama rama w detalu to był wydatek około 4k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak stajesz na linii startu w takim lokalnym maratonie lub na podwórku z kolegami, to pierwsze w oczy rzucają się znaczki. Kto patrzy do jakiej ramy jest to przykręcone lub jaka nogą dysponuje zawodnik? Trek jak Trek, Flyxii jak Flixii, Canyon jak Canyon, co za różnica? A wieść lokalna niesie, że to znaczki same jadą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy da się w tym zestawie  Peak SLX zrobić   tubeless ?  Gdzieś czytałem ,że chyba tam jest  tubeless ready . Więc jeśli ready to tylko mleczko dokupić ?Czy  więcej rzeczy trzeba dokupić? Jakąś  specjalną  dętkę czy tylko jakaś nakładkę na wentyl presto na czas wlewania   mleczka?

 

OBRĘCZE: 

Kompletne koła ACCENT RACE
OPONY: 
VITTORIA MEZCAL 29''x2.1''

 

 

 

Dętka  na Wentyl Presta ale jaka nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by opona i obręcz się spasowały, i ,żeby opona była przystosowana, bo inaczej może być kiepsko. Jak mam race kinga 29x2.2 zwijke zwykla, to 100ml poszlo zeby mleko polepiło całą opone w szczególności boki które są jak siatka. No i Rant tej opony jakoś słabo łapał. Niby koło się uszczelniało,ale jak nie jezdzilem pare dni,powietrze schodzilo. Teraz notubes bede robil dopiero jak kupie nowe oponki pod notubes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo z pewnością jest tu wielu użytkowników ramy Accent Peak model 2016 lub 2017, przymierzam się do zakupu tej ramy ze względu na jej wagę i cenę ale mam pytanie co do geometrii. (Niestety ramy oglądałem tylko w internecie, w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy takich nie ma.)

 

Czy to tylko efekt zdjęcia czy rama czarno czerwona ma inną geometrię niż pozostałe - np. biało czerwona czy czarno zielona?

Tyle ile widziałem zdjęć w sklepach internetowych, stronach z recenzjami czy po prostu w google mam wrażenie że górna rura jest mocniej nachylona/ niższa.

Załączam też prosty obrazek w z painta, - czy między połączeniem tylnych widełek i górnej rury jest inny kąt?

 

Czy wersje kolorystyczne różnią się geometrią czy to tylko efekt zdjęcia?

Dla przykładu ta stronka:

https://www.rybczynski-bikes.pl/hard/14447-rama-accent-peak-29-2017.html#/kolor-czarno_czerwony/rozmiar-l

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

post-199934-0-13806300-1494052283_thumb.jpg

Edytowane przez KonradCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zniwelować dźwięki dochodzące ,ze sztycy w ramie jak się siedzi na siodełku podczas jazdy ? Zanim włożyłem sztyce w ramę pokryłem teflonem i spoko nic nie hałasowało. Jednak po paru dniach jazdy pojawiły się odgłosy ,takie jakby tarcie sztycy o ramę .Występują nie zawsze ale występują .Wszystko od strony siodełka dobrze dokręcone nigdzie luzów nie ma . Wiem,że sztyca i rama pracuje no i że świeże elementy to się dociera wszystko .Jednak można coś tam doradzić.Czy jedynie znowu teflonem przesmarować i czekać aż się wszystko dotrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...