Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja motam się między Peakiem a Nordkappem jeszcze. Pik kusi ale potrzebna mi jest lekkość crossa na twardym. Trasy 50/50 - trasa / poza trasą a więc też z 10% piasek i krzaki.

Pytanko jak najwęższe opony (Smart Samy) dać aby było komfortowo na leśnych ścieżkach: 2,1, 1,9 czy 1,7?. Ogólnie chcę zachować lekkość w miasto/asfalt.

Jaki wymiar obręczy i opon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze stery jakie znalazłem to 

VP-A45AC3

I proszę nie mówcie że nie pasują... bo padnę ze śmiechu :)

Smart Sam 2.1 i Mountain King 2.2 - ja nie widzę większych różnic w toczeniu na asfalcie... bardzo zbliżone wyniki uzyskuję na obu kompletach. Dla lekkości crossa wsadziłbym SS 1.9, ale jeśli zdarza Ci się wjechać w las, to dla komfortu wsadź 2.1 ;)
Obręcze... jak tanio i mocno to Airplane 29" :)

Edytowane przez Poleczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smart Sam 2.1 i Mountain King 2.2 - ja nie widzę większych różnic w toczeniu na asfalcie... bardzo zbliżone wyniki uzyskuję na obu kompletach. Dla lekkości crossa wsadziłbym SS 1.9, ale jeśli zdarza Ci się wjechać w las, to dla komfortu wsadź 2.1 ;) Obręcze... jak tanio i mocno to Airplane 29" :)

 

Na żonki Giancie Tournier (Schwalbe Silento) fenomenalnie się jeździ po twardym ale te cienizny rzeczywiście cienkie w terenie. 2,1 hmm, tak właśnie myślałem ale chciałem się upewnić. Najwyżej jak to będzie jednak krosowy to z tyłu dam mniej.

Obręcze tak, tanio i dobrze. Myślałem o Alexach, Authorze Krypton Pro i nad tym Accencie. Wymiar w obręczach rozumiem standardowy jeden?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AUthory kryptony, mam Airplane, waga airplane jest zadowalająca, cena też, szerokość 21mm to takie optymalne do XC :)

SS 2.1 trzyma się na piasku w miarę, ale na asfalcie naprawdę, nie ma za dużego spadku oporów w stosunku do MK II 2.2 natomiast te 2 trzymają się duuużo lepiej w terenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ram 29-erów zasadniczo powinno się używać szerokich kierownic co zwiększa ich sterowność,najlepiej z lekkim podgięciem do góry i do tyłu a do tej ramy nigdy nie założę niczego poniżej 720 bo straci swoje walory estetyczne i zachowanie trakcji na zjazdach po prostu czuję się pewniej z szeroką  :laugh:  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szerokością kierownicy to bym nie przesadzał. Teraz szerokie są w modzie, ale najlepiej polegać na własnych preferencjach.

Moim zdaniem duże znaczenie ma tu ujeżdżany teren. Jazda z tak szeroką kierownicą np. na terenie wielkopolski, gdzie jest raczej płasko to jest katorga. 

Ja mam 670 mm i jest znośnie, ale mogłoby być mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jacyś niepoważni... kierownica 720 bo tak mówił kolega... mostek tylko taki bo tak mówił sąsiad, itd.

 

 

To że sztyca tylko z offsetem, to fakt, bo inaczej w Peaku siedzi się pionowo nad korbami, co nie jest efektywne.

Kierownica zależy od tego ile masz w barach, i jasne że na 620mm w 29erze jest ciężko, a 750 to przegięcie bo nigdzie się nie mieści, ale jak można mówić: "720 i żadna inna"? :| Co do "z kierą poniżej 720mm trakcja kuleje" to jakieś nieporozumienie  :)

 

Mostek - 90 to maks, tu się zgodzę, z dłuższym Peak się staje dziwny po prostu. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szybko pytanie skoro był poruszony temat kierownicy. Czy zestaw rama Peak29 2012 r. L mostek 60mm oraz kierownica 580 mm nie jest za mały dla osoby o wzroście 182 nodze 78 oraz szerokości barków 49. Ostatnio jeżdżę dość dużo i zaczynam odczuwać pewien dyskomfort jazdy, ręce mi drętwieją, zaczyna boleć kręgosłup na wysokości barków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...