Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy 188cm i sporej wadze i sztycy 350mm mam 19". Sztyca wysinieta do tej lini max. wysuniecia.  Więc niższa osoba też pojeździ. Ale biorąc pod uwagę ,że 17" jest 5cm krótsza,a ty jesteś nizszy o okolo 8. Co daje ci jeszcze kilka centymetrów sztycy 350mm w ramie 17", przy 400mm sztycy większej niż 17 na twoim miejscu bym nie brał. Ale rób jak uważasz. Wiadomo-wzrost wzrostowi nie równy, ale juz miałem pare ram 21" przy moim wzroscie i po prostu były za duże. Czuło się to na maratonach mtb 50km+ i asfaltach tak koło 150km.  Na 19" wsiadam, jade 100km bo ładna pogoda i szkoda na kilkudziesieciu skonczyc. Wracam do domu i jestem wypoczęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja przy 188cm i sporej wadze i sztycy 350mm mam 19".

 

To nie jest podobna sytuacja co u kolegi Biedrona. Ty masz dobraną ramę dobrze, dla twojego wzrostu standardowym mostem będzie 100 mm, a dla kolegi Biedrona 90 mm lub inaczej ujmując 1 cm krótszy. Dlatego ta rama jest dobra dla was obu. Najmniejszy rozmiar Peak-a ma bazę kół 108 cm, to jest naprawdę mało jak na 29er i będzie dla osób 175-177 cm i mniej. Force-a 18' będzie najłatwiej skonfigurować na 180/80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bodajże mostek 90, sztyca bez offsetu a siodełko ustawione centralnie na srodku(środek prętów)

 

I masz racje- rama jest idealnie podemnie. Sztyca 400mm była by z sporym zapasem(dla bezpieczeństwa) ale na razie nie wymieniam.

 

Miałem też 20", ale rura szła niżej i było wzmocnienie podsiodłówki(rama mbike shottas fs 29) I też było ok :)

21" peak był jednak ,,krową"

 

Powinni zainwestować i sprzedawać te ramy w większej ilości sklepów w Polsce, wtedy może by nie było takich dylematów u ludzi.

Taki dylemat zapewne mają osoby, dla których jest to pierwszy rower. Bo jak miałem rame 20" czy 21" i porównywałem geometrie, to myślę(skoro mam zapasu 5cm sztycy) to moge brać rame mniejszą o te 2". Jak czułem ,że jestem za bardzo wyciągnięty, to wiadomo ,że mniejsza rama też krótsza jest. 

 

PS. Widziałem kiedyś w ,,serialu'' Detektywi w akcji. Temat odcinka był o złodziejach rowerów.(skradziona carbon szosa) i potem ich trop był w sklepie(wisiały ramy peaka w równych malowaniach pod sufitem)  Nagrywane to we Wrocławiu. Więc jak widać w niektórych miastach się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powinni zainwestować i sprzedawać te ramy w większej ilości sklepów w Polsce, wtedy może by nie było takich dylematów u ludzi.

 

Pod względem doboru ram tak, ale ja jestem zdania, że ta rama jest nie dla każdego. Kąt główki 72' i długi, a nawet średni most w małym rozmiarze będzie prowokował do OTB na zjazdach (masa rowerzysty jest bardzo do przodu). Force ma prawie klasyczne kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za tak dużą chęć pomocy:)

 

Bardziej klasyczne kąty tzn. że będzie bardziej komfortowa? a Peak bardziej sportowa pozycja ?

Chyba zdecyduję się na testowanie tego Force'a:D

 

Co do rowerów na ramach Peak to jest tragedia niestety pod tym względem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bodajże mostek 90, sztyca bez offsetu a siodełko ustawione centralnie na srodku(środek prętów)

Musisz mieć widocznie krótkie nogi i pozycję mniej agresywną. Ja przy 185cm i 89 przekroku mam 19", sztyca 350 musiał by być wysuwana ok. 2,5cm poza ogranicznik. Do tego mam mostem 110/-6st i wreszcie jest OK. Takim ideałem dla mnie była by pewnie rama 20" z mostkiem 100.  

 

 

 

Bardziej klasyczne kąty tzn. że będzie bardziej komfortowa? a Peak bardziej sportowa pozycja ?
 

Tak, Peak ma główkę ramy 100mm, a to pozwala na przyjęcie bardziej pochylonej pozycji sportowej. Oczywiście można dać 3cm podkładek i mostek na + i tez się wyprostujesz bardziej. Force w 18" ma główkę 110mm czyli o 1cm dłuższą. To tez nie jest jakoś mega turystycznie, ale zawsze to o 1cm więcej.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardziej klasyczne kąty tzn. że będzie bardziej komfortowa? a Peak bardziej sportowa pozycja ?

 

Klasyczny kąt główki 29er ramy to 71', taki kąt pozwala na komfortowe podjazdy jak i zjazdy, czyli pełen kompromis. Główka 72' to wartość maksymalna dla mtb xc/xc maraton, na podjazdach będzie skuteczniejszy, a na stromych zjazdach będzie wymagał niemałej techniki, nawet przy polecanym przeze mnie krótkim mostem. Jak się wybierasz na maratony górskie lub nawet rekreacyjne wycieczki po górach to lepiej na początek wybrać geometrię klasyczną, czyli 71/73' - Force 18'. Po kilku sezonach będziesz wiedział czy klasyka ci pasuje, czy lepiej zmienić w stronę 69', czy 72'. Jak jezdzisz po nizinach, bez gór, to wystarczy dobrać ten stosunkowo krótki mostek i Peak będzie dobry na długie lata bez względu na technikę jazdy. 


 

 

Force w 18" ma główkę 110mm czyli o 1cm dłuższą. To tez nie jest jakoś mega turystycznie, ale zawsze to o 1cm więcej.

 

100-110 mm główki dla osoby 180 cm wzrostu to wciąż są wartości należące do kategorii "sportowej", można jezdzić bez mostku -17 stopni przyjmując, że stery mają wysokość ~5mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsadzaj takiego amora do Peak'a bo zaraz będzie płacz tak jak w innym temacie że główka odpadła od reszty ramy...

 

Do takich amorów to masz ramy Dartmoor'a która są nawet tańsze niż Peak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Ktoś z was próbował Accent Peak 29 z amorem 130 albo 150mm? jak sie spisuje do ścieżek Enduro jak te w Bielsku

ta rama jest zaprojektowana do pracy z amorkiem 100 mm. może bez większego bólu mógłbyś założyć 120, jednak wszytko ponad 100mm to igranie z losem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam rower na ramie peaka i chciałem poeksperymentować z 1x11.

Zastanawiam się czy rama sie do tego nadaje. Z napędem1x11 nie mam doświadczenia. Do tej pory miałem3x7/3x8/2x10.

Ktoś jakiś czas temu na tym forum ostrzegał że nie każda rama ma odpowiednia linię itp. Wolę się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zakładał ile uzytkuje. Tak. Sram nx. Ja mam 30 z przodu. Jest ok. Na asfalcie nie jest demonem prędkości ale w terenie jest zapas aż nadto. Kwestia nie tylko szybkości ile utrzymania jej :)

Podjeżdża wszystko co chce. Wersję nx męskie maja 32 zęby i też są użytkownicy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...