muda44
Nowy użytkownik-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Dodatkowe informacje
-
Imię
Marcin
-
Skąd
Gaworzyce
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia użytkownika muda44
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
muda44 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Czy to jest droga z Kopalni Stanisław w stronę Świeradowa? -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Bardzo dziękuję, zadziałało z manetką Sram X3/7 Jest idealnie. -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Czyli mnie interesuje nie współczynnik przełożenia a uciąg linki manetki ( Cable Pull ). To by się teraz zgadzało. Tourney ma tu 2,9mm. Sram GX DH ma 3,2mm a Sram X4 z ESP 4,3mm -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Ok, ale u mnie 1.12 ma za małe przełożenie czyli po każdym kliknięciu przerzutka za mało się wychyla. 1, 2 bieg jeszcze wchodzi a kolejny 3 lub 4 muszę 2x kliknąć i max do 6 dochodzi. Czyli 1.12 daje za mały skok i jeżeli dobrze rozumiem to powinienem szukać czegoś powyżej 1.12 a poniżej 1.7 -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Czytam o tych manetkach... SRAM GX DH ma przełożenie 1.12, Tourney 1.7 ( jest gorzej ). Zaproponowałeś Sram ESP a ESP ma przełożenie 1.1. A nie powinienem szukać czegoś powyżej 1.12 a mniej od 1.7? SRAM Exact Actuation ma 1.3 Shimano SLR EV ma 1.4 Powyższe dane z AI -
[E-bike trekking/cross] Jaki rower do pracy i na co dzień do 8000 zł?
muda44 odpowiedział MicMol → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Kolega chce wygodny rower, jeździłem droższymi Kellysami. To jest przepaść Bez dampera z tyłu ja bym nie kupił szukając komfortu. Można dać dobrą amortyzowaną sztycę ale to nie da tyle co damper i grube opony na niskim ciśnieniu plus sztyca Tutaj się dosłownie płynie. Nie ma rowerów idealnych, nie mój wybór, decyzja ale warto mieć na uwadze że jest coś takiego. -
[do 10000zł] E-Bike MTB na asfalt i leśne drogi rowerowe
muda44 odpowiedział floppas → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie mi odpowiadać za innych. My jeździmy 6-18km/h a asfalt do 25. Na wąskich ścieżkach zwalniamy lub stajemy gdy idą piesi i zawsze dziękujemy za ustąpienie miejsca przez pieszych. I szczerze to wielokrotnie na złamanie karku nas analogami wyprzedzają. A jak już tak się czepiamy tej wagi to bez różnicy czy rowerek waży 10kg a siędzący na nim 90 czy rower 40 a na nim 60kg No i racja, tablice rejestracyjne dla kolarzy, to oni jeżdżą po 50 i więcej Nie mam nic wspólnego ze sprzedażą rowerów o których napisałem. Tak, w kilku miejscach napisałem bo jakby Kolega zauważył zalogowałem się na to forum szukając pomocy a przy okazji nie lubię być pasożytem i coś od siebie na forum dodałem -
Karkonosze ( nasza strona ) mamy w większości zaliczone, Jakuszyce i okolice też. Mojej partnerce najpierw kupiłem elektryka na kołach bodajże 26x2,35 i wiele razy leżała. Najgorzej piachy ale i większe kamienie. Kupiłem jej to co sobie czyli Lankeleisi RV-800 Plus. Waży 50kg, 170cm wzrostu. Śmiga tym bez problemu. Silnik w piaście ale ta moc i jej waga to wystarcza. I tak np trasa z Jakuszyc, Kopalnia Stanisław ( wszystkie poziomy ), Świeradów, na Stóg Izerski, później zjazd do Świeradowa, podjazd, Chatka Górzystów, Orle, Jakuszyce i jeszcze 2 z 5 kresek baterii miała. Można mocniej i większa bateria - Freesky Alaska albo potworka Warrior Z tym że tu osprzęt trochę gorszy niż w Lankeleisi ale da się ogarnąć.
-
[do 10000zł] E-Bike MTB na asfalt i leśne drogi rowerowe
muda44 odpowiedział floppas → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jeżdżę sporo po wertepach. Czyli polne drogi, lasy, łąki, pustynia, wzgórza i góry. Wybrałem fata. Szeroka opona na niskim ciśnieniu daje wysoki komfort jazdy i bezpieczeństwo. Kilka lat temu po przewaleniu całego internetu kupiłem Lankeleisi RV800. Niestety po sezonie musiałem zrobić sobie przerwę z jazdy, ma go kolega. Nabił po wertepach ponad 4000km i tylko kilka razy klocki hamulcowe zmienił. Rok temu ponownie 2 takie kupiłem sobie i partnerce. Zrobiliśmy prawie 1000km z czego większość Sudety - bezawaryjnie. Jedna wymiana klocków hamulcowych. Akumulator 20Ah/48V na ogniwach Samsunga, Silnik Bafang. Niedawno swojego RV800 Plus zmieniłem na Freesky Warrior w nowej wersji. Jest fabrycznie ograniczony do 25km/h, fabrycznie nie ma manetki ani przepustnicy. Tu z osprzętem gorzej, warto coś lepszego dać. Ale za 7k ma 2 dobre silniki, akumulator 30Ah/48V a ludziska na świecie je chwalą. 2 silniki pod górę to zupełnie inna bajka. Przyczepność ale i większa pojemność cieplna czyli rower po chwili mocno obciążony nie zdycha. Nie są to jednak rowery do skakania czy wyścigów po wertepach. Bardziej komfortowe, stabilne wszędołazy -
[E-bike trekking/cross] Jaki rower do pracy i na co dzień do 8000 zł?
muda44 odpowiedział MicMol → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Lankeleisi RV-800 Plus. demontujesz manetkę, blokujesz na 25km/h i wymieniasz opony na takie z mniej agresywnym bieżnikiem. Bardzo dobre, trwałe, komfortowe rowery z dużą i bardzo dobrą baterią. Waga około 36kg więc coś za coś. Miałem 3, teraz partnerka takim jeździ. Za połowę tej ceny masz lżejszy Lankeleisi, bardziej mieszczuch XT-750 Sport ( demontujesz jak wyżej ). Masz tu komplet świateł, koszyk, jest lżejszy i składany. Damper do wymiany jak chcesz mieć lepszy komfort. -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Dziekuję, zamówiłem Sram Trigger X.4 manetka 8 rzędowa. -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Szukam i tylko ta SRAM obrotowa mi wyskakuje na 7 rzędów, może coś źle szukam? Fajnie by było zamontować manetkę z boku żeby uchwytu pod rękę nie skracać Tak, ręcznie popychając przerzutka przesuwa się nad wszystkimi zębatkami i da się wyregulować w dół lub górę ale tylko 6 zębatek. Ogólnie teraz na bardziej sztywnym łańcuchu jest znacznie bardziej komfortowo - wyraźnie mniejsze wibracje na dziurach. -
[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3
muda44 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Cześć. Kilka lat temu wzięło mnie na jazdę w plenerze a że mieszkam w okolicach Wzgórz Dalkowskich to w ubiegłym roku kupiłem sobie i partnerce dwa e - fat bike. Rowery służą nam jako środek podróży, a dzięki nim w tamtym roku zrobiliśmy około 800km po Sudetach i kilkaset po okolicznych wertepach. Szerokie opony ( 26x4,8 ) na niskim ciśnieniu dają nam komfort i bezpieczeństwo a prąd wspomaga możliwości i zasięg. Pozdrawiam. -
[Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
muda44 odpowiedział muda44 → na temat → Napęd rowerowy
Tak, elektryk i niestety tylko wolnobiegi. Znalazłem coś takiego " Manetka Prawa SRAM 3.0 Comp Grip Shift 7-rzędowa Obrotowa Tył ESP 1:1 " - czy o to chodziło? Jestem delikatnie to określając - wściekły na nich. Mają niby pomoc techniczną ale ja tutaj laik widzę że to na sztukę działa... Pomysł z dętką prosty ale ja jestem estetą Ogólnie to działa, przejechałem się po łące, dziurach, jest absolutna cisza i wyraźnie mniejsze wibracje. Ale potrzebuje biegu 1 i 7 właśnie, chciałbym to uruchomić. -
muda44 obserwuje zawartość → [Przerzutka tylna Sram GX DH] problem z regulacją
-
Cześć. Potrzebuję Waszej pomocy... W rowerze na którym jeżdżę po wertepach fabrycznie miałem przerzutkę z manetką Shimano Tourney + jakiś tani łańcuch KMC 132 ogniwa i wolnobieg ATA 14-28T - 7 rzędów. Działało to prawidłowo ale na dziurach łańcuch obijał się o ramę. Zapytałem w jednym z największych sklepów w kraju co by doradzili. Doradzono mi i kupiłem Sram GX DH 7 rzędów z manetką GX DH 7 rzędów i nowy łańcuch Sram PC-870. Założyłem całość z godnie z instrukcją SRAM ( łańcuch ciut dłuższy mi wyszedł żeby go zapiąć ). Czyli pozycje L,H, B, kręcenie baryłką i żebym nie wiem jak ustawiał przerzutka nie przerzuca 7 biegów. Mogę ustawić od 1 do 6 albo od 2 do 7. Przy czym na środku muszę zawsze 2x kliknąć manetką żeby wszedł lub zszedł środkowy bieg. Pomyślałem że tu jest większy naciąg i może pancerz się poddaje więc pancerz na Jagwire Sport Shift wymieniłem - bez zmian. Założyłem manetkę na krótko z pancerzem z 20cm - bez zmian. Wymieniłem wolnobieg na Shimano MF-TZ50, napęd zaczął ciszej chodzić ale nadal nie przerzuca wszystkich biegów. Dałem na krótko manetkę Tourney - jeszcze gorzej. Kupiłem przyrząd do prostowania haka, był trochę przestawiony. Ustawiłem na około +/- 1mm na rafce 26 cali. Bez zmian. Na oko widać że pantograf przerzutki nie pracuje w pełnym zakresie nad wszystkimi 7 zębatkami. Nie znam się ale sprężyna GD DH jest znacznie twardsza od Tourney i czuć wyraźnie większy opór. Tak to wygląda na najmniejszej zębatce. Rower prosty, łańcuch idzie równo. Pomożecie?
