-
Liczba zawartości
3 581 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez pecio
-
@Artek610 wyłącz sygnały dźwiękowe na obu . Ustaw tylko wibracje na forku.
-
@spidelliBaseCamp to jest jedna wielka porażka Garmina. Jedynie do czego można go używać to do transferu map na Edge i do niczego więcej. A do rysowania "krech" są lepsze lub porównywalne do Koomota apki. Niestety wszystkie dobre są płatne.
-
Masz normalną gwarancję realizowaną przez sprzedawcę. Czyli odsyłasz szpej tam gdzie kupiłeś lub w zależności od marki możesz lokalnie egzekwować swoje prawa nabyte. Możesz też w niektórych przypadkach (markach) uderzać do centrali z dokumentacją foto i opisem.
-
https://www.sjscycles.co.uk/gear-spares/shimano-grx-rdrx400-outer-plate-assembly-y3gl98020/?geoc=PL https://www.bikester.pl/shimano-rd-rx400-outer-cage-plate-for-rear-derailleur-M1093814.html
-
Do wszystkich przekonanych o cudownych właściwościach "navi" typu Koomot, Mapy.cz, Locus , Garmin i dosłownie wszystkich na świecie wliczając "wujka gugla". Na jakich danych mapowych one operują , albo inaczej co jest wspólnym mianownikiem tych wyżej wymienionych ? Ano to ,że korzystają z danych OSM. Jedne mają bardziej aktualne inne mniej ale wszystkie , dosłownie wszystkie jadą na ich danych mapowych. Jeżeli jakaś 'linia" jest niewłaściwie zdefiniowana w tychże danych to żaden algorytm nie wytyczy w oparciu o to poprawnej trasy. Teraz wracając do istoty samych urządzeń - Koomot kontra Garmin. Ta niemiecka nawigacja jeżeli chodzi o same algorytmy wytyczania trasy nie dorasta do pięt Garminowi. Garniak także rozwala Koomota jeżeli chodzi o sam sposób prowadzenia. Czy Koomot oferuje podgląd podjazdu w czasie rzeczywistym . Czy Koomot oferuje znaczniki wszystkich alternatywnych podjazdów i ewentualną strategię omijania tych stromych. Czy informuje o niebezpiecznych manewrach na trasie ? Czy Koomot oferuje strategię pokonania danej trasy tak aby w oparciu o wyuczoną wydolność naszego organizmu dopasować jak najefektywniejszy przejazd ? Czy w Koomocie mam wpływ na to co wyświetla mi nawigacja , na styl prezentowanych "obrazów mapowych" ? NIE. W Garminie TAK. Czy mam wpływ na dane około mapowe tzn, dane teleadresowe, poi, dem ? W Koomocie - NIE. W Garminie -TAK. Czy na telefonie z powerbankiem z non stop włączonym ekranem przejadę cały miesiąc bez ładowania w porównaniu do np. Czy Edge 1040 Solar ? Co ma większe szanse na przeżycie dachowania .... Edge w gumowym kondoniku w dedykowanym uchwycie czy telefon ? Co jest lepszym rozwiązaniem jeżeli jestem "ambitnym amatorem" trenującym... Koomot czy Garmin/Wahoo ze swoim ekosystemem i wsparciem ?
-
[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego
pecio odpowiedział spidelli → na temat → Trening rowerowy
@spidelli 👏 -
Tylko ta funkcja Treka działa w dedykowanej apce na telefonie . Nigdzie indziej. I jak będzie to działało jak flarki to ja dziękuję. Parę linijek kodu i podobne bajery przy kolejnej aktualizacji Variatki można dostać.
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
pecio odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
No jak.... ma ci dmuchnąć w dupkę 🤣
-
@Pietrash zgadza się . 516 na rynek niemiecki to w zasadzie sam radar z pseudo światełkiem w jednym trybie stałym 5lm. Te ich StVzo jest totalnie chore, w "mercach" można ładować pseudo inteligentne ledy które walą po oczach czy stosować legalnie retrofity.
-
Różnica pomiędzy 515 a robioną na rynek niemiecki 516 jest tylko jedna. Brak trybów migających. Opcja zablokowana programowo. Jakby kogoś interesowało to jest najnowsza wersja oprogramowania układowego v3.34 Zresztą z Variatki przy pomocy odpowiedniego "wsadu" do jednostki głównej można cuda wyczarowywać jeżeli chodzi o sposób działania.
-
Jaki widzę ,że z przeciwka ktoś jedzie a na radarze mam w tym momencie info o zbliżającym się pojeździe to celowo zajmuję środek pasa. Dzięki temu nikt mnie na trzeciego nie bierze. Jak jest pusto a tylko ruch z tyłu to ładnie daje do kraja. Wiem ilu za mną śmiga i przez ten czas podwyższam koncentrację. Ale najlepsze w Variatce jest to ,że radar steruje światłem. A tej kwestii bezpieczeństwa na drodze chyba nikt nie będzie podważał. Ja nie używam powiadomień dźwiękowych , wystarczy pasek na ekranie.
-
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
pecio odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
@marvelo przerażające te trasy. Przez cały film wstrzymywałem oddech , tak mnie z wrażenia w fotel wgniotło. -
Gdybym nie bawił się telefonem na kierownicy , nie zaliczył po kolei wszystkich Garminów Edge I nie był posiadaczem zegarka Garmina nie zabierałbym głosu w tym temacie. Wierz mi telefon na kierownicy nawet mocno przerobiony fizycznie i programowo to bardzo zły pomysł.
-
@marcina Deja vu to ja mam jak przesiadam się z Garmina na telefon. Totalnie poroniony pomysł. Po pierwsze ile zasilanie w telefonie wytrzyma . Dokładanie powerbanka kolejny genialny pomysł. Nie wspomnę o całym zapleczu analitycznym które oferuje Garmin , nie wspominając o ekosystemie ( pomiar mocy , radar, waga, itd) Czy telefon i nędzny Koomot lub coś w tym stylu da mi choć małą namiastkę tego. Ale jak ktoś lubi pupę szkłem ucierać to proszę bardzo.
-
To jest słowacki sklep. Dwa razy kupowałem u nich i nie było żadnych problemów.
-
Kleisz prawie tak samo jak normalne dętki, czyli gazikiem z izopropanolem odtłuszczasz , łatka to kawalątko TPU i do tego polecam cement TipTopa. Po zaklejeniu musisz chwilę odczekać jakieś niecałe 10 minut . Potem cały " burdel" składasz do kupy i walisz atmosfery.
-
@jartan ale z tym jedzeniem na trasie nie przeginaj w druga stronę . Z opisu twojej pierwszej setki właśnie tak czynisz.
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
pecio odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego
pecio odpowiedział spidelli → na temat → Trening rowerowy
W tym Koomocie jest totalne dziadostwo. Wygrałem w Garminie dostęp do premium na trzy miesiące. Aktywowałem , dostałem maila z potwierdzeniem i dalszymi instrukcjami. Przez miesiąc cieszyłem się "darmochą". I nagle podczas tworzenia trasy wyskakuje komunikat wykup region. Piszę do suportu a oni , że czas na aktywacje kodu dobiegł końca i jeżeli chce dalej korzystać to muszę wykupić region a najlepiej całość. Ładnie w kulki polecieli. Na całe szczęście trasy robię w innych programach a z nich korzystałem testowo. -
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
pecio odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
W zespole jaki stanowi koło , nie można rozpatrywać wytrzymałości tylko samej szprychy. Przy gównianej/z plasteliny obręczy szprychy nie przekroczą swoich stanów. Zdeformuje się obręcz , powyrywasz nyple z gniazda itp. Dlatego patrzy się na całokształt. Koło na pancernej obręczy może lepiej działać od takiego z większą ilością szprych ale na lichej rafce. W tym temacie jest tak wiele aspektów zależnych od siebie ,że nie da się tylko pojedynczego zagadnienia rozpatrywać. -
[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego
pecio odpowiedział spidelli → na temat → Trening rowerowy
Młodzi nie jesteśmy , lata testów i chyba każdy z nas ma wypracowaną strategię żywieniową/treningową. Jak to się mówi ....w trakcie gonitwy nie zmieniasz konia . Inna sprawa osobnicza , ktoś nie toleruje laktozy , inny glutenu itp. Dzisiaj też pauzuję 😁 .....bo muszę. Mamusia zleciła mi małe zpt. -
[szprychy] lepiej 28 czy 32, cieńsze czy grubsze, Piasta Goldix 370
pecio odpowiedział Kuba95 → na temat → Koła rowerowe
W temacie .....bo nauczycielka to szprycha😁 W dodatku cieniowana. -
[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego
pecio odpowiedział spidelli → na temat → Trening rowerowy
@Zigfir mnie jak czas z rana nie goni to też robię owsianeczkę z dodatkami. Ale często zbyt po macoszemu podchodzę do tego najważniejszego " rozruchowego" posiłku. Tak z deka 😉 nie profesjonalnie. Dobrze na mnie działa bułeczka posmarowana białym serkiem z bananem w plasterkach lub domową konfiturką , jest białko, węgiel 😁.
