leon7877
Użytkownik-
Liczba zawartości
782 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez leon7877
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Te czasy są jak najbardziej realne. Ta lampka jest słaba - tylko 4 diody, a w słabym trybie pewnie świeci tylko jedna więc możliwe. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
leon7877 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
https://a.aliexpress.com/_EJvCN1V Nie ma to jak carbon. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
leon7877 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No tak nie jest, ale może być tak że wiatr jest słaby, a jedziesz szybko i wtedy zawsze masz pęd powietrza w twarz. Tym bardziej na szosie, gdzie prędkość 40 i więcej to norma -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
leon7877 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Czy przypadkiem ten silny wiatr nie dmuchał w plecy? To by wyjaśniało powera -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Słusznie uczyniłeś. Po tych parówkach pampersy mogą się przydać nader szybko. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Takie mocowanie na pasku jest ok, jeśli to mała lampka i lekka. Moja ma porządne mocowanie na zaciski: No ale to już inna liga - bo jest szeroka i ma dużą baterię, więc więcej waży i potrzebne solidne mocowanie. Nie wiem, czy naprawdę daje 10 000 lm, ale może i tak patrząc na to jak świeci, myślę że porównywalnie do reflektora samochodowego na krótkich światłach @Pulse nie masz poczucia, że przepłaciłeś dając ~600 zł za taką lampkę? Mocowanie może i wystarczające, ale takie rodem z tanich za 50 zł, a moc tez nie powala. Może za to bateria dłużej trzyma. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No wierzę, ale nie spodziewałem się że coś takiego może tyle kosztować. W końcu to jednak tylko przyczepka, no ale może nie tylko, ale aż. Rozumiem, że można tym wozić dzieci albo zwierzęta. Nie mój target więc nie znam tematu. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Możliwe, że na brak kasy nie narzekają, a nie chciało im się tego czyścić to się pozbyli zamiast wywalać na śmietnik. Jeśli kot tam nasikał, to raczej zapach był dość niemiły i trudny o usunięcia. Ja bym jednak też raczej to próbował czyścić. Swoją drogą, zaskoczony jestem że takie coś kosztuje tyle kasy. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Interes życia, to droższe niż niejeden rower. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
leon7877 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ten temat miał dotyczyć zakupów z Aliexpress, czyżby Decathlon został przejęty przez Chińczyków? -
Ja obywam się bez jedzenia i picia przez cały trening praktycznie zawsze, najdłuższe treningi jakie miałem to około 5 godzin. Z tym że im dłuższy trening planuję, tym mniej się forsuję, a gdy jest upalnie to zwykle nie jeżdżę dłużej niż 1.5-2 godziny bez odpoczynku. Takie naprawdę długie jazdy (powyżej 100 km i czas rzędu 5 godzin) robię raczej wtedy, gdy temperatura jest w granicach + 5-10 stopni i poniżej +15. W czasie jazdy raczej zbyt wiele wody nie tracę, bo się nie pocę praktycznie w ogóle, nawet gdy tętno podchodzi pod 180-200. Dopiero po zakończeniu lub zatrzymaniu się, gdy wiatr/pęd powietrza przestaje mnie chłodzić. Z tym że i tak gdy jest na zewnątrz +10 to pocenie się jest bardzo słabe. Z kolei latem, gdy jest upalnie i słonecznie, to wystarczy zatrzymać się na kilka minut i od razu pocenie się, ale też nie aż tak obficie żeby pot zalewał oczy. A wystarczy ruszyć dalej i jest już komfort termiczny (morka skóra i wiatr chłodzą). Nigdy nie udało mi się tak odwodnić, żeby objawiły się jakieś dolegliwości z tego powodu. Pociąganie picia z bidonu co 4 minuty to dla mnie jakaś abstrakcja, w ogóle nierealne i niemożliwe. No ale może nie jeżdżę aż tak intensywnie jak wy, maksymalny puls jak mi się udało osiągnąć to 195-200, ale zwykle średni nie przekracza 150 w całym treningu.
-
[napęd] Jak przekonać przerzutkę do współpracy z nieodpowiednią kasetą?
leon7877 odpowiedział pawelpiwowarczyk → na temat → Druciarstwo rowerowe
Tak z ciekawości, czemu tak się upierasz na low normal? Chyba tylko przyzwyczajenie, bo żadnych zalet to nie ma, dla mnie byłoby bardziej upierdliwe nawet. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Najnowszy zakup - światło przednie: https://www.aliexpress.com/item/1005004920964274.html Koszt 200 zł, a świeci tak (to są zdjęcia wstawione przez użytkowników, nie przez producenta, raczej wiarygodne): Jeszcze nie przyszło, ale wygląda nieźle jak na tą cenę. Podoba mi się kształt - lampa nie jest okrągła, tylko podłużna, więc świeci szeroko na boki, dodatkowo mocowanie wygląda na solidne. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Skoro tak, to powinieneś inwestować albo w pełne albo krótkie zamontować tak, żeby nie sypało syfu w napęd z koła -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dla mnie na asfalt must have, bo piasek z wodą w napędzie powoduje głośną pracę i więcej czyszczenia. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jesteś usprawiedliwiony, bo co prawda nie chlapie błoto na plecy, ale przynajmniej chlapie w napęd. Ja jestem w ogóle lamerem, bo u mnie błotnik sięga aż do suportu na dole, czyli nie mam błotka z koła w napędzie. Tylko musiałem kupić takie po taniości, najgorszy szit bo firmowych nie ma takich, z powodów o których wyżej wspomniałem. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Swego czasu przecież toczyła sie tu dyskusja na temat błotników. Konkluzja była taka, że błotniki dłuższe niż 5 cm to siara, obciach i w ogóle niepotrzebna fanaberia. Znakomita większość społeczności bardzo gardziła błotnikami. A już najgorsze co może być to błotniki tzw pełne, tzn takie które robią to co mają w nazwie - zatrzymują błoto chlapiące z kół (całe). Zresztą trudne do dostania, bo społeczność rowerowa takich nie kupuje, a wiadomo popyt - podaż. No, może max długość około ~20 cm jeszcze spoko: Ale w żadnym wypadku nie mogą być dłuższe, bo zaczną zatrzymywać błoto a przeciez nie o to tu chodzi. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
leon7877 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Błotniki? Tfu! Prawdziwy kolarz nigdy nie używa błotników. To obciach jeszcze gorszy niż noszenie skarpet do sandałów. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
leon7877 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie, ja jestem szpieg z krainy deszczowców. Nieprawda, można zajechać ci drogę tak że nie będziesz mógł ruszyć. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
leon7877 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Powoli robi się coraz lepiej. Kończy się „sezon” i wkurzacze wracają przed telewizory, tam gdzie ciepło i przyjemnie. Drogi rowerowe w miastach będą znów przejezdne, gdy przyjdą temperatury rzędu +10 albo niższe, to 99% śmiecia zniknie z dróg i będzie spokój do maja-czerwca przyszłego roku. Dziś rano jechałem do pracy ~15 km w tym przez centrum miasta i chyba tylko 2 razy spotkałem bydło jadące obok siebie 2 pasami DDR z prędkością poniżej 15 km/h tak że nie dało sie ich wyminąć, no ale temperatura była lekko powyżej +10, gdy będzie już max +5 to problem zniknie. Uff. -
Ok, czyli 40 km, czas około 1.5 godziny (wliczając przymusowe postoje pewnie jeszcze ~10 minut). To powinienem zjeść w tym czasie 2 batony i popijać 6 razy? Problem w tym, że nawet gdy jeżdżę po 4 godziny, w czasie wysiłku nie czuję aptetytu, nie mogę nic jeść w trakcie. Dopiero po dopada mnie głód, zwykle do 10-15 minut. Picie podobnie, chyba że jest naprawdę gorąco (np +30), ale na pewno nie tak często. Ale wiesz, że to zależy od wielu rzeczy? Od warunków atmoferycznych (wiatr, temperatura) zaczynając, poprzez trasę (asfalt czy teren, ukształtowanie terenu), sprzęt (jaki rower, rozmiar kół, jakie opony, ciśnienienie w oponach) a na wadze, kondycji zawodnika i tego czy ma gorszy czy lepszy dzień kończąc? Tutaj raczej trzeba by mierzyć przynajmniej tętno średnie, ale tez nie przykładając takiej samej miary do każdego, a raczej za pomocą spersonalizowanych stref tętna, dobrze wyznaczonych.
-
No ale chyba trzeba by przynajmniej co 5 km pociągać z bidona albo coś przegryzać. Czy nie? Tak btw, ja też znam nawet otyłe osoby, które tyle zrobią. Ale zajmie im to cały dzień, a średnia prędkość to 8 km/h
-
Ale zapomniałeś o batonach wysoko białkowych
-
Cholera, dziś znów pękło 40 km i znów bez bidonu. Co ze mną nie tak?
