Skocz do zawartości

Mihau_

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9 236
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mihau_

  1. Serce roście
  2. Zerknij tutaj https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920-sram-nx/_/R-p-352473
  3. No i co z tego, że mieszanka? Jesteś w stanie podać realną, zauważalną w praktyce różnicę? Tarcze rzecz w gravelu/szosie i ich specyfice jazdy nieistotna. Co kaseta od 105? Coś z nią nie tak? Piasty słabsze, obręcze lepsze. Serio ktoś ma się podniecić najtańszą kierownicą pro za stówę? Nie ma fizycznej możliwości żeby mosso ważyło 9,3 * to mosso jest realnie warte 4k
  4. Nie masz jakiejś podkładki na prawym ramieniu? Jeśli tak to pewnie rama boost a korba "zwykła" i ktoś linię łańcucha ratował
  5. Przede wszystkim trzeba wiedzieć czego szukać. Wrzuciłaś cube attain, który jest męskim modelem a jego "damski" odpowiednik to cube axial, są mniejsze rozmiary, są szersze siodełka, są węższe kierownice i babskie kolory. Akurat w tym przypadku część rozmiarów damskich/męskich jest 1:1 jeśli chodzi o ramę. https://skiteam.pl/rowery-szosowe--/7634-374514-rower-cube-729300-axial-ws-race-4054571426031.html#/3281-rozmiar-47_cm/3294-maincolor-czarny/3460-rama-uniwersalna/4028-sex-kobieta/14520-kolor-metalblk_rainbow W takim np. giant nie znajdziesz damskich modeli bo mają oddzielną markę dla kobiet https://www.liv-cycling.com/pl/avail-ar-2-2025 Noooo jak będzie jakiś rower mocno endurance to męski też ujdzie, szukaj czegoś z poziomą w granicach 520-530mm
  6. Takie. https://pl.aliexpress.com/item/1005006064877594.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.7880ewoGewoGcC&algo_pvid=5e8a2155-ab97-464e-ab55-fe934b92a75e&algo_exp_id=5e8a2155-ab97-464e-ab55-fe934b92a75e-11&pdp_ext_f={"order"%3A"-1"%2C"eval"%3A"1"}&pdp_npi=4%40dis!PLN!1672.17!1670.59!!!432.52!432.11!%4021038e1e17466445199696808ee56b!12000035567931519!sea!PL!1826996447!X&curPageLogUid=skcdQGvKjenR&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A Mamy. Sprawdzaj dokładniej, "czysto z Tajwanu"....choć jeśli status Tajwanu jest według ciebie taki jak twierdzi KPCh to w sumie chiny=tajwan Zupełnie jak wszystkie inne produkty made in china. A ty ważyłeś? Aluminiowy gravel tej klasy na oponach po 500g nie waży 9,3 i tyle To ty przestań być ignorantem, chcesz doradzać obcym ludziom to kieruj się obiektywizmem. Chcesz to kupić, kupuj, twój wybór, nikt się do niego nie wtrąca ale kiedy podpowiadasz coś innym zachowaj rozsądek. Noooo chyba, że wytłumaczysz używając sensownych argumentów a nie wyzwisk od ignorantów dlaczego randomowy człowiek ma kupić używanego składaka mosso na grx 2x11 za 6500 kiedy za 6200 możesz mieć nowy rower z dwuletnią gwarancją na grx 2x12? https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-kross-esker-6-0-grx-2x12-pd45869/?v_Id=248588
  7. A ja bym zaczął od podania wzrostu i zmierzenia przekroku. Wrzucasz męskie ramy a może się okazać, że nijak do twojej budowy pasować nie będą. Już nie mówiąc o tym, że na najmniejszy rozmiar sensy te ~170 trzeba mieć żeby się na ramie nie zawiesić
  8. Nie wiem co i gdzie czytałeś ale microshift to opcja w mocno budżetowych sprzętach a hydrauliczne hamulce w ogóle w nim nie występują. Ogólnie to się nie ma nad czym zbytnio rozwodzić tylko trzeba ogarnąć rometa aspre 2. Przy okazji zacznij zbierać na nowe koła bo mało prawdopodobne, że wytrzymają taką masę (jeśli jej nie zmniejszysz)
  9. * oczywiście te 150-200 jeśli dokupisz dodatkową baterię i będziesz śmigał z dwiema
  10. A chcesz je sprzedać za cenę gotowego roweru ze sklepu i z gwarancją?
  11. https://www.canyon.com/pl-pl/rower-hybrydowy/rowery-miejskie/roadlite/roadlite-al-cf/roadlite-7/3874.html?dwvar_3874_pv_rahmenfarbe=GY
  12. Klapki na oczach to chyba trzeba mieć płacąc 6500 za składaka na ramie z aliexpress
  13. Spoko jest. Zerknij też na nulane gdzie masz "damską" ramę i napęd 2x https://www.cube.eu/pl/cube-nulane-pro-fireorange-n-black/856201
  14. Bo za 10 nikt by krossa nie kupił😎 Czasami ma, czasami nie, nie ma reguły. Akurat w eskerze 6.0 nowa rama pojawiła się od 2024, charakter roweru znacząco się zmienił względem <2023 Jeśli można wziąć karbon to trzeba wziąć karbon, to większa wartość dodana niż jedna koronka więcej na kasecie. Generalnie wszystkie rowery z twoich linków są ok. Zostawiając karbony masz eskera 7 i kellysa. Jeden na napędzie 1x, drugi 2x. Pytanie czy masz w ogóle jakieś swoje preferencje co do układu napędu. Osobiście jeśli rower jest głównie na asfalt/mało wymagający, płaski teren brałbym raczej 2x
  15. Pytanie czy gravel ma być kolejnym "sportem" czy rekreacją. Jeśli założenia są takie, że będziesz się toczył noga za nogą to nie ma sensu szukać gravela, raz że będzie jednak wymagający jeśli chodzi o pozycję, dwa nie zapewnia za wiele tego mitycznego komfortu podczas jazdy, trzy płacisz za modę i cztery - na miejskie pojeżdżawki prosta kierownica sprawdza się lepiej. Zerknąłbym pewnie w kierunku np. https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-pro-fireorange-n-black/856200 albo https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2024-dsx-2-2 jeśli te leśne trasy miałyby być bardziej wymagające
  16. @jackk@leotdipl a może tak w swoich rozważaniach wzięlibyście coś innego niż cena i "tylna przerzutka"? Może by tak pomyśleć o geometrii i pozycji podczas jazdy? Bo rower crossowy to szerokie pojęcie i charakterystyka gianta/unibike w porównaniu do polygona jest totalnie inna
  17. Nie będziesz miał na chomiku odczuć jak na zwykłym rowerze, nigdy Po prostu spinning to nie jest "zwykły rower" a ostre koło a w rowerze z twojego linka jest do niego tylko "dodatek" w postaci oporu regulowanego magnetycznie
  18. W sensie że napęd ma określoną ilość zębów, korba ma określoną ilość zębów na każdym blacie, kaseta ma określoną ilość zębów na każdej koronce, to od tego zależy z jaką prędkością jedziesz na danym biegu
  19. Niby gdzie? Panie, to nie te pieniądze. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-miejski-marin-kentfield-2-pd40830/
  20. Problem w tym, że konstrukcja ramy (a dokładnie tylnych widełek) ogranicza wielkość zębatki, większość sprzętów to właśnie 30-32, czasami się coś trafi 34 tzn jaką masz dokładnie konfigurację napędu i z jakimi prędkościami chcesz jeździć? Bo to może kadencja jest problemem Mając korbę 36 to 40kmh na luzie powinieneś jeździć
  21. Wszystko spoko ale szukasz "prędkości" i chcesz mtb z jednym blatem 32? Policz sobie jak to wygląda na tle twojego obecnego roweru. https://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=22,36&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,36&UF=2215&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&DV=teeth&GR2=DERS&KB2=22,36&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28,32,36&UF2=2215
  22. A skąd my mamy wiedzieć czym jeździsz, jak jeździsz, co chcesz w ten sposób uzyskać i czy ci to w ogóle potrzebne? Ogólnie wymiana sprawnego napędu 3x8 na 3x9 sensu nie ma a biorąc pod uwagę klasę sprzętu sprzedawanego z napędem 3x8 to ekonomicznego uzasadnienia również nie ma
  23. To najpierw sprawdź co tam masz wsadzone bo niby "poprawiali".
  24. A może by tak zacząć od ustalenia geometrii jakiej szukasz? Masz w ogóle jakieś doświadczenia z szosą? Bo ogólnie to marki jakie bierzesz pod uwagę (szczególnie polygon) będą bardzo ciężkie w odsprzedaży za rozsądną kasę jeśli ci szosa nie podejdzie
  25. Taniej i lepiej będzie kupić trenażer, nie ma znaczenia jaki rower w niego wepniesz, liczy się moc, możesz sobie wpiąć mtb
×
×
  • Dodaj nową pozycję...