luker7
Użytkownik-
Liczba zawartości
197 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez luker7
-
O ja oglądałem tabelke dla korss'a 8. Nie pomyślałbym że są inne ! To niby inne ramy? Masakra !!! Tak według tabelki kross 7 brałbym L,a 8 M . Dobrze myślę?
-
A pochwale się. Rower mam od 5 lat ale w 2020 (zdjęcie) wymieniłem komponenty na jakie chciałem. Tak wiem komin... A co jak nagle z dziadzieje i będe musiał unieść kierke. A... zaciski QR ustawiam teraz do tyłu, a nie jak na tym zdjęciu. Planuję spróbować tublessa.
-
Dodam że mam krótkie nogi 83cm i nie wiem czy tak jak w szosie że zawsze da się dostosować 2 rozmiary ramy ale w przypadku krótszych nóg wybiera sie rozmair mniejszy a mostek wydłuża.
-
@Alsew Trzeba kliknąć/rozwinąć sekcje "dobierz rozmiar" na stronie roweru.
-
Rozważam zakup właśnie tego kross'a bez garba. na razie dzwoniłem po sklepach w okolicach i dostępna jest 7-ka w rozmiarze L. Sprzedawca przekonywał mnie że na 179cm jest to dobry rozmiar, że nowa geometria. Bazując na tabelce kross'a raczej wybrałbym dla siebie M. Jaki rozmiar byście mi radzili? Oczywiście podjadę i sprawdzę osobiście, ale dawne L-ki to były kobyły. Od razu wiedziałem że za duży.
-
Tak w ogóle te nowe ramy krossa bez garba z carbonium to projekt własny krossa(jak te z garbem) czy z katalogu chińczyka? Ktoś wie?
-
Pierwsze na co zwróciłem uwagę to gdzie jest ten napis TREK. Ale ładne zdjęcia porobili , rower wygląda kosmiczniej. Przykuwa uwagę i oto chodzi. Amerykanie mają bardzo dobry marketing. Kiedyś mocno promowane były rowery endurance i rozwarzałem zakup domane lub synapse. Ale mi przeszło i powróciłem do piewrwszej myśli i kupiłem typowego sciganta bez bajerów typu iso speed.
-
Proste. Mali przedsiębiorcy padają i muszą dojść jakoś w całym kanale dystrybucji do kupujących. Romet też ma sieć sklepów prorowery i chyba są w decathlonie (przynajmniej na stronie bo na żywo nie widziałem). U mnie w mieście padł sklep kross'a, a inny przedsiębiorca co sprzedawał rometa przeszedł na scott'a i odżył. Ludzie kupują zagraniczne marki bo uważają, że są lepsze. Powinni uruchomić sprzedaż bezpośrednią z niższymi cenami, dokładnie jak to zrobił canyon. Jeszcze pamiętam mój rowerek szosowy conyona na ultegrze za 4.4k PLN. A teraz nie są tacy tani i koszą dodadkowo marże sprzedawcy detalicznego.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
luker7 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
https://pl.aliexpress.com/item/1005002765715174.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.55.616c4546aXK7B4 tylko zamontowałem. zamawiałem w czerwcu nie było dodatkowych opłat. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
luker7 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
może ktoś kupił pedały spd do mtb z ali i może polecić ? -
rowerowy.com - pozytywna Troche zwlekli z wysyłką ale ja w przelewie podałem nr z poprzedniego zamówienia. hej ale w cyklomanii jak są zielone kropki dostępności to mają towar na stanie czy coś się teraz zmieniło? Jeszcze się nie nadziałem by było inaczej. Mnie się podoba jak sklep weryfikuje zamówienie czy jest do realizacji w terminie i dopiero prosi o przelew. W rowerowy.com i bikecenter.pl tak jest.
-
[Pęknięta rama]Cube MTB ~ 2008r
luker7 odpowiedział ciemak666 → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Dużo zależy też od stopu Al. Rame AL7005 pospawano i rower dalej żyje. -
Co do dostępności w biostern to na ich stronie stan magazynowy jest właściwy. Pare rzeczy mają po 1 sztuce np. blaty czy suporty. Ktoś kupi na stronie taki blat to ściągają następny, a jak w międzyczasie ktoś niecierpliwy zamówi to samo na allegro to zbierają negatywy. Nie mają pewnie integracji z allegro.
-
Byłem w biosternie osobiście. To sklep prowadzony w domu na parterze, a w zasadzie w garażu przerobionym na sklep z osobną komórką na magazyn. Więc koszty stałe ma niskie jak prowadzi to rodzina. Serwisant serwisował na podwórku i raczej działa tylko w sezonie rowerowym ale tego pewny nie jestem bo sam serwisuję rower. Ceny na allegro z racji prowizji ma wyższe ze względu na prowizje. Nie rozumiem jak może być odwrotnie tak jak piszecie o CR. W Sbike raz zamawiałem i nie było żadnego problemu. Zawsze sprawdzam jaką lokalizacje ma sklep i zastanawiałem się czy to nie jest nowe wcielenie bikestacji. Tego nie wiem ja akurat nie miałem problemów z bikestacją. Prowadzenie kilka sklepów internetowych z inną strategią to jest dobry ruch. Może CR tak robi? Z cyklomani zamawiam najlepsze oponki których nie ma nikt. Może jest wyłącznym importerem. I też 0 problemów.
-
24bike.pl - Pozytyw - kupowałem u nich pierwszy raz. Sklep znalazłem na allegro, ale ostatecznie kupiłem z ich sklepu. Raz to że szersza oferta, dwa to że było taniej.
-
No i w tym roku cicha premiera ścieżkowca HT Giant'a https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-fathom-29 (Zmiana geo. dość znacząca)
-
Czy aluminiowe scale posiadają możliwości montażu przedniej przerzutki? nie wiem po co zrobili taki duży port na pancerze.
-
https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1570/bignine-limited Ja na tego polowałem ale nie było rozmiarów. Chyba najlepsza oferta na alu HT z boostem. Jedynie te hamulce do wymiany.
-
https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/551/bignine-700 Prawie pełny Xt poza tarczami i piastami. Cena mniej fajna. Ja bym kupił rower z najtańszym osprzętem i z czasem ulepszał. Ciekawe jak zmieni się oferta meridy oraz krossa(level mają mieć boosta ponoć) na 2021.
-
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Dziękuję. Czyli w doborze zębatek patrzymy na pojemność przerzutki i największy obsługiwany blat. I te oba parametry zębatek powinny być takie same bądź < od parametrów przerzutki. Czy jest taka zasada, żeby zachować różnice zębów między blatem a środkową zębatką? -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
https://productinfo.shimano.com/#/ -> Compatybility -> Rear drivetrain compatibility (w sekcji Road) Tam pokazana jest wzajemna kompatybilność także śmiało można śmiało łączyć te grupy. A ktoś mi pomoże? Aktualna korba 42-32-22 i przerzutka fd-mc21. Jakie stopniowanie może mieć nowa korba żeby pozostawić tą przerzutke? Bo zastanawiam się nad korbą z integrowaną osią. -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
tiagra 4700 i grx400 są wzajemnie kompatybilne -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Witam wszystkich, Muszę zmienić cały napęd wraz z korbą 42-32-22. Przednia przerzutka to fd-mc21. Patrząc na zębatki korby mam niewielki wybór np. fc-m361. Tylko ta korba jest do napędów 8-rzędowych ja mam 9. Będzie hulać ta korba z 9rz łańcuchem? Długość osi suportu do tej korby musi być 123mm? A może warto zainwestować w korbę z zintegrowaną osią? Tylko jaki mam wybór? bo z takimi zębatkami cięzko coś znaleźć. Nie wiem czy warto bo mój suport nadal działa (na razie nie znam długości osi ). Jaką korbe kupić?
