luker7
Użytkownik-
Liczba zawartości
198 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez luker7
-
ten suport co masz wystepuje tylko pod mufe 41
-
[średnica mufy] Giant Revolt Advanced 2024
luker7 odpowiedział kemot1974 → na temat → Sprzęt rowerowy
standard Shimano 86.5x41 Ale głowy nie daje bo nie mam revolta. Wnioskuje po tym co montują. W nowych szosach na pewno jest mufa pod shimano. -
[łańcuch] Problem z dobraniem długości łańcucha
luker7 odpowiedział _Prophet_ → na temat → Napęd rowerowy
https://mtb.shimano.com/pl/stories/determine-chain-length -
Skorzystam z okazji i zapytam: Dlaczego jest taka duża różnica w cenie pomiędzy amorkami(xc) w zależności od długości osi przelotowej 100/110 ?
-
[Opona drutowa] Jak poprawnie zapakować opone z drutem ?
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Koła rowerowe
O super. Nie pomyślałem nawet, żeby szukać odpowiedzi na youtube. Dzięki. -
[Opona drutowa] Jak poprawnie zapakować opone z drutem ?
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Koła rowerowe
I wysyłają je paczkomatem ? Nic się nie stanie oponie tak zwiniętej? -
Chciałbym sprzedać opony z drutem i pytanie jak poprawnie zapakować w karton do wysyłki tak, żeby odbiorca nie miał zastrzeżeń? Zmieszczą się takie opony (29''2x25) wogóle do paczkomatu?
-
[pedały] Które polecacie - lekkie, koniecznie platformowe, miasto i teren, bez spd
luker7 odpowiedział szybszy → na temat → Sprzęt rowerowy
Dzięki za propozycje ale wpadłem na pomysł że wezmę te MZ 926 i je przerobie. Albo dam tam podkładki i nakrętki albo inne śruby. -
[pedały] Które polecacie - lekkie, koniecznie platformowe, miasto i teren, bez spd
luker7 odpowiedział szybszy → na temat → Sprzęt rowerowy
Są jakieś platformy w stylu Candy Pro (bez śrub , metalowych pinów), duża platforma ale na maszynach? -
Pozwolę sobie odgrzebać temat bo nie znalazłem tego na forum. Chodzi o korby Shimano. Czy do ramy z piastą 148mm, nie lepiej montować korby z linią 55mm zamiast 52 ? Jednak w nowych rowerach z Boostem 148 przeważnie montują korby z linią 52 ,a zębatki 34T są blisko ramy . Jakbym zmienił na 55mm to mogą być problemy z najlżejszym przełożeniem ?
-
Zalecana jest inna długość osi czyli czeka cię wymiana suportu albo jak zostanie stary, to przybliżysz zębatki w strone ramy.
-
Do tych korb zaleca się stosować suporty innej długości. jak zostanie stary suport zmienisz linie łańcucha . Wydaję mi się, że łańcuch 10s będzie pracował na korbie 9s bez większych problemów. Ja przerobiłem temat w odwrotną stronę i działa. Blaty tych korb wyglądają łudząco podobnie więc może warto przymierzyć tańszy blat i wymienić tylko zębatki. Jest taka szansa bo nowsze grupy napędów pozycjonowane niżej czerpały z grupy wyżej. Ja np. zastąpiłem aluminiowy blat w starej korbie m590 na blat stalowy korby mt300. Jednak tą kompatybilność znalazłem w datasheet korby mt300.
-
Wymień kierownice na lepszą jeśli masz fabryczną. Z dużym prawdopodobieństwem masz za szeroką. Dla mnie zmiana kierownicy z 42cm na 39.5cm było najlepszym ulepszeniem roweru. Poprawiłem aerodynamikę , i pewność w składaniu się do zakrętu na zjazdach. Są filmiki jak dobrać szerokość kierki.
-
Dziękuję Krzysztofie za sygnalizowanie problemów w rowerach z pełnym zawieszaniem. Widzę że, producenci ram mają duże tolerancje spasowania części byle wy wyprodukować taniej/więcej. A ty się później męczysz z serwisowaniem bo przez słabe spasowanie łożyska w zawieszeniu szybciej padają .
-
Ja od siebie polece Giant'a model TCR . Rowej o sportowej geometri, dobrze ustawiony jest bardzo komfortowy. Swoją drogą też jeździłem torche na Emondzie, ale mi nie przypasowała ta geomtria (jak dobrze pamiętam H2) bo mam troche mały przekrok.
-
Jakiego masz fulla od nich i jak długo i co było nie tak z twoim rowerem? Ciekawe czy to co mówisz może dotyczyć tego nowszego modelu w pełnym karbonie bo trochę inaczej to wygłada w alu.
-
@KSikorski Earthy w Aluminium często mają taką przypadłość ? Nie widziałem wcześniej tego modelu i myślę że warto dopłacić do nowszego. Dostanę full carbon i lżejszy osprzęt. Koła chyba są też lepsze. Różnica w cenie między Earth a Rockriderem jest jednak spora. Muszę to przemyśleć. Ogólnie kosmos jak zmieniły się rowery Mtb na przestrzni 10 lat i najgorszy mętlik mam z geometrią roweru. W internetach wyczytałem, że jak ktoś wypada pomiędzy rozmiarami to lepiej brać większy bo stabilniejszy. No ale Earth w L-ce nieźle mnie wyciągnął i nie wiem czy nie męczyłbym się na zbyt długiej ramie. Ręce raczej miałem mocno wyprostowane, a tak raczej nie powinno być. Nie zwróciłem także uwagi jak był oryginalnie zamontowany mostek(+-) .
-
Cześć. Planuję zakup pierwszego full'a. Czy kross earth warty byłby dopłaty? https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-500s-29-karbonowa-i-aluminiowa-rama/_/R-p-325050 https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/earth-3-0-czarny-limonkowy-srebrny-polysk Napęd powiedzmy że remis. A amortyzacja? Zawieszenie jest kompletnie inaczej rozwiązane. Rozwiązanie zawieszania w Krossie przypomina zastosowane do cięższych zastosowań niż XC. Największy problem mam z rozmiarem bo nie jeździłem nigdy na progresywnej geometrii. Byłem mierzyć korssa M i L, a w decu był tylko M . Miałem wrażenie, że w Krossie L-ka była z byt duża, a rower w M-ce już mnie wystarczająco wyciągał. Ale nie miałem doczynienia z rowerem z progresywną geo i nie wiem czy to kwestia zmiany choćby kierownicy by wziąć L-ke. Mam 179/83cm. Kross rekomenduje M , a dec L. Rowery raczej podobne.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-chińska taśma do bezdętki raczej z tych plastikowych za 11zł -wentyle bezdętkowe Rubena Dziś pierwszy raz pozbyłem się dętki w kole i jestem zdziwiony jak łatwo poszło bez uszczelniacza na najtańszych komponentach oraz zwykła pompką. Tyle że opona pierwsza klasa (vittoria tnt). Bo ma przejechane 1000km i żadnej dziury. Podkreślam że nie mam jeszcze uszczelniacza. Polecicie jakiś usczelniacz co działa i może stać w trochę dłużej w bezruchu. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
https://www.aliexpress.com/item/1005005750829324.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.429c1802u9RTrC -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jestem po przeglądzie łożyskowym w swoich rowerach. Pierwszy zakup oś pedała shimano. Po 40k km pojawiły się wżery na jednej ośce, a druga oś w bardzo dobrym stanie. Fabrycznie oś jest obsmarkana tym samym smarem co fabryczne łańcuchy. I tak się zastanawiam czy rozebrać tą oś, odtłuścić i przesmarować właściwym smarem do łożysk? Czy wystarczy tylko precyzyjnie wcisnąć dodatkowo smaru do łożysk strzykawką z igłą ? Nastepna kolej na łożyska piasty i dolne sterów. Te ostatnie wymienię jak rozczochra się linka w prawej manetce. Jakiej firmy polecacie kupić łożyska do piast? BB72 po 22k km jest jeszcze w porządku. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
bardzo tanio. Gdzie wyhaczyłeś? -
To jest ta sama grupa, konstrukcja, materiały. Tak jak pisałeś różnice w szerokościach są niewielkie i korba 11s z powodzeniem może być używana z łańcuchem 10s. Tak się pytasz bo, jednak myślisz o upgrejdzie do 11s? Na odwrót też działa.
