Skocz do zawartości

luker7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    198
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez luker7

  1. ten suport co masz wystepuje tylko pod mufe 41
  2. standard Shimano 86.5x41 Ale głowy nie daje bo nie mam revolta. Wnioskuje po tym co montują. W nowych szosach na pewno jest mufa pod shimano.
  3. https://mtb.shimano.com/pl/stories/determine-chain-length
  4. Skorzystam z okazji i zapytam: Dlaczego jest taka duża różnica w cenie pomiędzy amorkami(xc) w zależności od długości osi przelotowej 100/110 ?
  5. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-500s-29-karbonowa-i-aluminiowa-rama/_/R-p-325050 tego rozważałeś?
  6. O super. Nie pomyślałem nawet, żeby szukać odpowiedzi na youtube. Dzięki.
  7. I wysyłają je paczkomatem ? Nic się nie stanie oponie tak zwiniętej?
  8. Chciałbym sprzedać opony z drutem i pytanie jak poprawnie zapakować w karton do wysyłki tak, żeby odbiorca nie miał zastrzeżeń? Zmieszczą się takie opony (29''2x25) wogóle do paczkomatu?
  9. Dzięki za propozycje ale wpadłem na pomysł że wezmę te MZ 926 i je przerobie. Albo dam tam podkładki i nakrętki albo inne śruby.
  10. Są jakieś platformy w stylu Candy Pro (bez śrub , metalowych pinów), duża platforma ale na maszynach?
  11. Pozwolę sobie odgrzebać temat bo nie znalazłem tego na forum. Chodzi o korby Shimano. Czy do ramy z piastą 148mm, nie lepiej montować korby z linią 55mm zamiast 52 ? Jednak w nowych rowerach z Boostem 148 przeważnie montują korby z linią 52 ,a zębatki 34T są blisko ramy . Jakbym zmienił na 55mm to mogą być problemy z najlżejszym przełożeniem ?
  12. Zalecana jest inna długość osi czyli czeka cię wymiana suportu albo jak zostanie stary, to przybliżysz zębatki w strone ramy.
  13. Do tych korb zaleca się stosować suporty innej długości. jak zostanie stary suport zmienisz linie łańcucha . Wydaję mi się, że łańcuch 10s będzie pracował na korbie 9s bez większych problemów. Ja przerobiłem temat w odwrotną stronę i działa. Blaty tych korb wyglądają łudząco podobnie więc może warto przymierzyć tańszy blat i wymienić tylko zębatki. Jest taka szansa bo nowsze grupy napędów pozycjonowane niżej czerpały z grupy wyżej. Ja np. zastąpiłem aluminiowy blat w starej korbie m590 na blat stalowy korby mt300. Jednak tą kompatybilność znalazłem w datasheet korby mt300.
  14. Wymień kierownice na lepszą jeśli masz fabryczną. Z dużym prawdopodobieństwem masz za szeroką. Dla mnie zmiana kierownicy z 42cm na 39.5cm było najlepszym ulepszeniem roweru. Poprawiłem aerodynamikę , i pewność w składaniu się do zakrętu na zjazdach. Są filmiki jak dobrać szerokość kierki.
  15. Dziękuję Krzysztofie za sygnalizowanie problemów w rowerach z pełnym zawieszaniem. Widzę że, producenci ram mają duże tolerancje spasowania części byle wy wyprodukować taniej/więcej. A ty się później męczysz z serwisowaniem bo przez słabe spasowanie łożyska w zawieszeniu szybciej padają .
  16. Ja od siebie polece Giant'a model TCR . Rowej o sportowej geometri, dobrze ustawiony jest bardzo komfortowy. Swoją drogą też jeździłem torche na Emondzie, ale mi nie przypasowała ta geomtria (jak dobrze pamiętam H2) bo mam troche mały przekrok.
  17. Jakiego masz fulla od nich i jak długo i co było nie tak z twoim rowerem? Ciekawe czy to co mówisz może dotyczyć tego nowszego modelu w pełnym karbonie bo trochę inaczej to wygłada w alu.
  18. @KSikorski Earthy w Aluminium często mają taką przypadłość ? Nie widziałem wcześniej tego modelu i myślę że warto dopłacić do nowszego. Dostanę full carbon i lżejszy osprzęt. Koła chyba są też lepsze. Różnica w cenie między Earth a Rockriderem jest jednak spora. Muszę to przemyśleć. Ogólnie kosmos jak zmieniły się rowery Mtb na przestrzni 10 lat i najgorszy mętlik mam z geometrią roweru. W internetach wyczytałem, że jak ktoś wypada pomiędzy rozmiarami to lepiej brać większy bo stabilniejszy. No ale Earth w L-ce nieźle mnie wyciągnął i nie wiem czy nie męczyłbym się na zbyt długiej ramie. Ręce raczej miałem mocno wyprostowane, a tak raczej nie powinno być. Nie zwróciłem także uwagi jak był oryginalnie zamontowany mostek(+-) .
  19. Cześć. Planuję zakup pierwszego full'a. Czy kross earth warty byłby dopłaty? https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-500s-29-karbonowa-i-aluminiowa-rama/_/R-p-325050 https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/earth-3-0-czarny-limonkowy-srebrny-polysk Napęd powiedzmy że remis. A amortyzacja? Zawieszenie jest kompletnie inaczej rozwiązane. Rozwiązanie zawieszania w Krossie przypomina zastosowane do cięższych zastosowań niż XC. Największy problem mam z rozmiarem bo nie jeździłem nigdy na progresywnej geometrii. Byłem mierzyć korssa M i L, a w decu był tylko M . Miałem wrażenie, że w Krossie L-ka była z byt duża, a rower w M-ce już mnie wystarczająco wyciągał. Ale nie miałem doczynienia z rowerem z progresywną geo i nie wiem czy to kwestia zmiany choćby kierownicy by wziąć L-ke. Mam 179/83cm. Kross rekomenduje M , a dec L. Rowery raczej podobne.
  20. -chińska taśma do bezdętki raczej z tych plastikowych za 11zł -wentyle bezdętkowe Rubena Dziś pierwszy raz pozbyłem się dętki w kole i jestem zdziwiony jak łatwo poszło bez uszczelniacza na najtańszych komponentach oraz zwykła pompką. Tyle że opona pierwsza klasa (vittoria tnt). Bo ma przejechane 1000km i żadnej dziury. Podkreślam że nie mam jeszcze uszczelniacza. Polecicie jakiś usczelniacz co działa i może stać w trochę dłużej w bezruchu.
  21. https://www.aliexpress.com/item/1005005750829324.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.429c1802u9RTrC
  22. Chińskie linki. moim zdaniem lepsze od jagwire Pro serii i 3x taniej.
  23. Jestem po przeglądzie łożyskowym w swoich rowerach. Pierwszy zakup oś pedała shimano. Po 40k km pojawiły się wżery na jednej ośce, a druga oś w bardzo dobrym stanie. Fabrycznie oś jest obsmarkana tym samym smarem co fabryczne łańcuchy. I tak się zastanawiam czy rozebrać tą oś, odtłuścić i przesmarować właściwym smarem do łożysk? Czy wystarczy tylko precyzyjnie wcisnąć dodatkowo smaru do łożysk strzykawką z igłą ? Nastepna kolej na łożyska piasty i dolne sterów. Te ostatnie wymienię jak rozczochra się linka w prawej manetce. Jakiej firmy polecacie kupić łożyska do piast? BB72 po 22k km jest jeszcze w porządku.
  24. bardzo tanio. Gdzie wyhaczyłeś?
  25. To jest ta sama grupa, konstrukcja, materiały. Tak jak pisałeś różnice w szerokościach są niewielkie i korba 11s z powodzeniem może być używana z łańcuchem 10s. Tak się pytasz bo, jednak myślisz o upgrejdzie do 11s? Na odwrót też działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...