-
Liczba zawartości
6 242 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
108
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez spidelli
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
spidelli odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[4500zł] Całoroczny gravel.
spidelli odpowiedział Helodix → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jeśli dobrze czytam w specyfikacji to 40:42 w Boreasie jest już ok. Ja miałem twardsze 36:34, a teraz 36:36 i jest już nieco lepiej ale będę zmiękczał jeszcze bardziej. U mnie sakwy to jakieś dodatkowe 5-8 kg, czasami się w sklepie weźmie wodę mineralną pod koniec trasy to nieco więcej ale z reguły zakupy to przed wieczornym przystankiem, nikt nie wozi ich 200 km -
[4500zł] Całoroczny gravel.
spidelli odpowiedział Helodix → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ok, rozumiem argumenty. Nie twierdzę, że 1xXX się nie nadaje ale przy bikepackingu będzie troszkę inna jazda - dojdzie obciążenie; w moim rowerze na co dzień nie brakowało mi miękkich przełożeń ale z sakwami (wcale nie ciężkimi, bo poza cywilizację się nie zapuszczam) już czasami brakowało - dochodzi zmęczenie kilkudniowe, wiatr, podjazdy itp. - weź to pod uwagę. Oczywiście nie jest to czynnik decydujący. Za to faktycznie jak wjedziesz na piaszczystą drogę czy w błoto to brak przedniej przerzutki = mniej syfu w napędzie. Podsumowując - nie skupiamy się na liczbie blatów ale weź pod uwagę, żeby nie brakło granny gear (miękkich przełożeń). -
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[4500zł] Całoroczny gravel.
spidelli odpowiedział Helodix → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Myślałem raczej o wadze ale rdza też może być problemem przy rowerze całorocznym (sól), chłopaki od stali zalecają zabezpieczenie ramy odpowiednim preparatem po zakupie roweru. Ale ponieważ przegapiłem budżet to wyskoczyłem z tym M4C2 trochę przed szereg, w budżecie łapie się 1-ka ale ma 2 blaty z przodu i mechaniczne hamulce, więc słabo. -
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[zrzeszenie hodowców chomika] mielenie kołowrotka
spidelli odpowiedział pecio → na temat → Trening rowerowy
Mam R opłacone jeszcze na miesiąc, więc ciągle w pogotowiu i kręcę po powrocie z fabryki. Ale w tym tygodniu wypadałoby odpuścić, więc dzisiaj nie wiem czy siadam, a jutro regeneracyjnie: Poza tym, mam trochę książek do podgonienia -
[4500zł] Całoroczny gravel.
spidelli odpowiedział Helodix → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
A dla większego bólu głowy: Rower gravel OCTANE ONE Gridd 1 | CentrumRowerowe.pl -
[4500zł] Całoroczny gravel.
spidelli odpowiedział Helodix → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Szukaj czegoś co ma szerszą oponę albo co najmniej prześwit na szerszą i oczka montażowe (bikepacking). Nie upieram się, że to najlepiej wydane pieniądze ale np. Giant Revolt 1 (mnie się trafił za 5 800 zł więc przymknąłem oko na napęd). Ma co prawda napęd 2x10 ale cena, cena, cena! Sporo oczek i opona do 52 mm. Nie wiem jak dziś stoją ceny ale zimą taki typowo (nie wiem czy nie za typowo) bikepackingowy Marin Four Corners 2 na Sram Apex był do kupienia za 7 200 zł - w zasadzie tylko siodło ewentualnie do wymiany, reszta z pudełka ok. Minusem tego roweru jest jego typowo "wyprawowe" przeznaczenie no i rama jest stalowa, co samo w sobie nie jest złe ale komuś może przeszkadzać. No i widelec ma stalowy chociaż potwierdzam, że karbonowe się nie łamią Zaletą Marina w ogóle jest dobry kontakt i z producentem i z dystrybutorem - zawsze można zapytać o jakieś detale. Dystrybutor ma też w ofercie sporo części zamiennych, w tym widelce karbonowe Czemu fiksujesz się na napędzie 1xXX? Zawężasz sobie wybór. Nie chodzi mi tutaj o przewagę jednego typu nad drugim ale jak się trafi rower w dobrej cenie, którego jedyną "wadą" będzie napęd 2xXX to nie kupisz? A teraz zauważyłem, że masz budżet niski, zasugerowałem się 6 500 zł z wpisu powyżej. Też stawiam na Boreasa 👍 -
@kaido2, @popek_12 to powiedzmy to otwartym tekstem - hobbystycznie = umoczenie kasy w tym sensie, że jest nie do odzyskania, bo nikt przy ewentualnej odsprzedaży nie będzie widział włożonych komponentów, tylko T120 Po co to więc robić? Dla nauki albo żeby uzyskać nieco fajniejszy rower, niż był pierwotnie - tylko z ograniczeniami ramy.
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
spidelli odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Weź, żona usłyszała wyrwane z kontekstu "tanie zwłoki" i seksu dziś nie będzie -
Przy Akwarium zatrzymałem się na czterech płytach z lat 80 (dalej na razie nie sięgam): 1982 Табу 1983 Радио Африка 1986 Дети Декабря 1986 Десять стрел Chyba najsłabsza z powyższych to "Dziesięć strzał" albo za krótko jej słuchałem ale polecam zapoznaj się z historią utworu "Złote miasto" > pasjonująca historia; źródło to ruska Wikipedia. "Dzieci grudnia" chyba najlepsza, to ostatni samizdat, potem sam Gorbaczow ponoć kazał promować sowieckiego rocka. "Pragnienie" albo "Wąż" - coś pięknego - genialnie zagrane; co do tekstów - skazany jestem na mechaniczne tłumaczenia ale nawet to pokazuje, jak bardzo niedosłowna powinna być poezja "Tabu" też jest świetne, "Popiół" zdaje się wklejałem. "Radio Afryka" - też bardzo mi się podoba. Inna rzecz to kwestia, jak w sowietach Andropowa czy Breżniewa można było robić dobrą muzykę zupełnie poza oficjalnym obiegiem - to fascynujące na swój sposób. I na koniec - lecz nie mniej ważne - lubię posłuchać wczesny R.E.M. - 1983 "Murmur" - świetny kontrast, chociaż styl muzyczny zupełnie inny. Mam słabość do lat 80-tych
-
Można potraktować to jako projekt hobbystyczny, dla nauki. Szukać okazji na OLX z demontażu czy tam tym Waszym ali... Pamiętam T100 jak go ludzie kupowali i motali pod siebie, Kol. @FalconHeavy to w nim wszystko wymienił i to kilkakrotnie Podsumowując - jeździć i cieszyć się, jak @Greg1 napisał, kasę odkładać na kolejny albo bawić się w niedrogie modyfikacje żeby się czegoś nauczyć a na nowy i tak odkładać Chociaż taki Tribek jako drugi rower na błoto i sól i do zapięcia pod sklepem nie jest zły. Co do wymiany części - tak całkiem tanio nie będzie bo już wymiana suportu to dwa klucze do kupienia A z narzędziami jest tak samo - na musiku byle taniej a potem się wymienia na lepsze
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
spidelli odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Na fullu się nie liczy 😉 -
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
[Bidon] Jaki bidon rowerowy do ciepłych napojów
spidelli odpowiedział tiko35 → na temat → Akcesoria rowerowe
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
Aż sprawdziłem pudełka od moich V2 i V3 - oba Made in China Przerażające, co ludzie mają w głowach.... Widziałem jeszcze wpisy urażonych Kanadyjczyków - na złość Trumpowi wybiorą Polara 🤣 -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
spidelli odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
A to mnie załatwiłeś 🤣 Nie chcę już wątku rozmydlać ale może coś faktycznie wrzucę do działu humor @pecio Masz wisienkę w dziale humor -
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
spidelli odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
