Skocz do zawartości

amator_rowerowy

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

149 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika amator_rowerowy

Świeżak

Świeżak (1/13)

  • Dedicated Rzadka
  • Collaborator
  • Pierwszy post
  • Conversation Starter
  • Od tygodnia

Ostatnio zdobyte

0

Reputacja

  1. Dla mnie cenna informacja, dzięki niej będę bardziej świadomie dobierał sprężyny. Dziękuję.
  2. Przepraszam za długie milczenie, nie zajmowałem się przez ten czas tematem. Dziękuję za opinie. Niestety, sugerowane Suntour i Canenrekk odpadły w przedbiegach ze względu na grubość (średnicę) sztycy. Te z nich, które wygrzebałem w sieci są za grube do mojej ramy. Ostatecznie na placu boju zostawiłem: 1) https://www.rowerystylowe.pl/p-6511/amortyzowana-sztyca-podsiodelkowa-post-moderne-compact/w-11787/254 2) https://www.rowerystylowe.pl/p-5271/amortyzowana-sztyca-podsiodelkowa-post-moderne-atb/w-8311/o-254-mm 3) https://www.rowerystylowe.pl/p-7210/amortyzowana-sztyca-podsiodelkowa-airwings-comfort-plus/w-11790/o-254-mm Mam ochotę na poz. 3). Jeśli wierzyć opisowi to produkt wygląda na solidny. Nie mam z amortyzacją doświadczenia, ale zakładam, że możliwość kombinowania z różnymi twardościami sprężyn jest dużą zaletą. Moje obawy budzi fakt, że nie ma w tej sztycy elastomera (-ru?), który podobno istotnie podnosi jakość amortyzacji. Czy ktoś potrafi wyjaśnić, dlaczego stosuje się dwie sprężyny zamiast jednej dłuższej?
  3. Rozważam zakup takiej sztycy amortyzowanej: https://byschulz.com/produkte/g-2-st-parallelogramm-gefederte-sattelstuetze/ Sztyca jest dla mnie droga, kosztuje ok. 190 EURO, a ma skok zaledwie 30 mm. Nie mam żadnego doświadczenia z amortyzacją tej części roweru, używałem tylko sztycy sztywnej i kręgosłup, który nie jest w najlepszej kondycji, domaga się lepszego traktowania. Pytanie: czy 30 mm wystarczy, żeby w sposób znaczny podnieść komfort jazdy? Albo inaczej: czy 30 mm jest warte takich pieniędzy? Jeżdżę trekkingowo po powierzchniach asfaltowych, które często, jak wiadomo, nie są płaskie (równe), po bruku, pokonuję krawężniki, trafiają się drogi szutrowe i gruntowe.
  4. Dziękuję za uwolnienie mnie od rozterek. A ta uwaga dodatkowa jest bardzo cenna - trochę światła się przyda!
  5. Posiadam taki produkt: https://www.mikesport.pl/craft-active-extreme-x-wind-meskie-kalesony-1909693-999985 Czasami na stronach sklepów występuje on jako spodnie, ale najczęściej jako kalesony (pod powyższym linkiem zarówno jako spodnie i jako kalesony). Po angielsku jest to nazywane "pants". Do tej pory używałem tego jako warstwę "pod spód" i byłem bardzo zadowolony. A czy mogę użyć tego jako warstwę wierzchnią? Wiecie, nie chciałbym paradować po mieście w kalesonach. Będę wdzięczny za opinię doświadczonym "odzieżowcom".
  6. Cześć, trekking na maszynie "własnej produkcji", na razie rozwijam się (bardzo powoli). Na obecnym etapie okolice Krakowa, w przyszłości zasięg ma się znacznie zwiększyć. Życzę wszystkim Forumowiczom satysfakcji z jazdy!
  7. Pięknie, bardzo pięknie, i nic myśli nie rozprasza .... za wyjątkiem roweru
  8. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów powitalnie z Krakowa! Wiesiek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...