Skocz do zawartości

dfq

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 212
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    52

Zawartość dodana przez dfq

  1. @spidelli Nie wiem co kupiłeś. Xpedo CXR są w zestawie z blokami. Typowe SPD (nie SL) - takie jak SH51 czy SH56. Buty też muszą byc SPD XC (nie szosowe)
  2. @spidelli Na Alle są te pedały za ponad 500zł, w rowertourze po 360zl, tylko trzeba parę dni poczekać. No popieprzyło mi się bo dawno to robiłem. Ten oring bierzesz z oryginalnych Xpedo CXR. Sama ośka powinna wystarczyć (choć nie na pewno) 🤣 Oglądnij to :
  3. problem jest prosty - tam jest jeszcze potrzebny oring który jest w oryginalnych pedałach Assioma UNo/Duo (przekłada się go do nowych pedałów XC). Nie ma go przy samej ośce, nie ma go też w zestawach naprawczych Assiomy -ZLE !!! Sama konwersja rzeczywiście banalna - potrzeba jednego imbusa, jeden klucz nasadkowy i trochę kleju loclite. Ale przy tej cenie Garminów to sie chyba nie opłaca bawiić w hacka.
  4. @spidelli @pecio Czy ta konwersja lifehack sprawdzona ? A co u mnie na foto widzisz ? Sprawdzona od 2 lat 🤣 Ale : 1. Są tańsze pedały które pasują - Xpedo CXR 2. Sama ośka z Assioma Uno/Duo nie wystarczy.
  5. @spidelli No wiadomo że jak się jedzie na dłuższy trip to strategia jazdy musi być inna. To nie trening czy wyścigi. Zmęczenie się nawarstwia każdego dnia. Chodziło mi te o te assiomy mx-1. Mocno się nie nakombinowali. Dobrali odpowiednie pedały xc do tych standardowych osiek do Uno, Duo. Reszta bez zmian. Pomysł niezły tyle że na razie nie ma tych zapasowych osiek do pedałów MTB. Może kiedyś wypuszczą. Póki co pozostaje hack, ale trzeba wiedzieć jakie pedały MTB pasują.
  6. @spidelli A możliwe że to zupełna nowość. Wreszcie do Favero dotarło że wystarczy tylko zmienić pedały (ośka i cały moduł mocy bez zmian) i jest XC 🤣 Są plusy i minusy obu wariantów. Korba wiadomo - cena, pedały - uniwersalność. Można je używać nie tylko w rowerze treningowym ale i na jakieś wyjazdy gdzie jest sporo górek. Assiomy są Ok. Zmiana roweru - wkrecenie pedałów, w aplikacji : ustawienie długości korby (jeśli inna), kalibracja (przez BT) i można lecieć. Małe zużycie prądu, rzadko się je ładuje, złącze magnetyczne, można ładować z powerbanka. Od listopada nie wiem czy je (Assiomy Duo) 2-3 razy ładowałem (ponad 3.5 tys km). W Alpach brakowało mi pomiaru mocy. Wziąłem niestety platformy, cisnąłem więcej watów niż mi się, wydawało, Efekt - w 3 dni zajeździłem nogi.
  7. Ma być trend boczny do połowy kwietnia, potem 2 tygodnie mocniejsze i ... .zjazd w dół 🤣 - takie mam założenia. @spidelli Assioma Uno hack. Pro mx-1 jeszcze wtedy nie istniało (maj 2022)
  8. A ja korzystając z ładnej pogody jak Garmin przykazał 🤣 zrobiłem dziś w realu 45 KaeMów w najtańszych pedałach spd XC z pomiarem mocy z odpowiednią ilością watów (poradnik mocy Edge 840) Jazda na próg by zadośćuczynić założonej tendencji horyzontalnej na poziomie 120pkt Byle do wiosny i Świąt ✌️
  9. free, free, free 👍 Te 3miechy to regularny trenażer ( w tym sezonie zimowym wreszcie bez żadnych przerw). Trening piramidalny (baza + Sweet Spot+ HIIT). Teraz juz trend horyzontalny. Moze jeszcze na koniec w II połowie kwietnia przycisnę mocniej bo potem juz tylko real - nie ma szans utrzymać regularności bo jeżdże tylko przy dobrej pogodzie dla przyjemności. To jest ten eksperyment -odwrócona periodyzacja, forme zrobilem w zimie, zobaczymy jak poleci w dół w ciągu roku 🤣
  10. @spidelli Do wykresików używam darmowej apki Stravistix/Elevate. Jest w wersji webowej (na Chromie i chyba Operze) i Desktopowej jako aplikacja standalone. Dane zaciąga ze Stravy. 24mce 12mcy 3mce
  11. Qrde , człowiek zamiast spokojnie sączyć piwko otoczony grupką hurys to się pałęta po jakichś toskańskich bezdrożach a pot mu oczy zalewa 😱 Boże, co za trasy - ze 20 podjazdów 10+, ze 4 18% 😲. Miała być baza (nie jechałem szybko) a wyszedł próg 🙃 Z Climbem na takich pagórach to bajka - inny level symulacji. Jutro w realu (jak bedzie pogoda) to tylko regeneracja. No to cię @pecio "dogoniłem" 🙃:
  12. @spidelli Nie ma problemu z długością korb. W favero definiujesz długość. Daj spokój z Fenixem. To zegarek outdorowy. Zakładasz na aktywność i zdejmujesz po. Przeszedłem z Fenixa 6 Pro na forerunnera bo nie mogłem go nosić cały czas. Metalowy bezel i waga nie dawały z nim spać. Musiałem zdejmować na noc. Tylko lekki plastik ✌️ Niby pierdółka a różnica kolosalna
  13. @Zigfir mam v6 z Climbem i nawet mi zlicza liczbę km 🧐 Wagę też mierzę (dla siebie) , ale po treningu, żeby było mniej 🤣 A'propos lotów - ostatnio jak moja żona wracała z Mombaju 737 Max to wyleciała rankiem a leciała nocą. Dogoniła noc 🤣
  14. O qrcze, jak będą dwie to się pogubię. Jeszcze się zastanowię 🤣
  15. @pecio No nie dziwię się skoro wczoraj pakowałeś KaeMy jak francuskie TVG 🤯 Zostałeś beta testerem Garmin Connect? Takie cuś mi dziś wyskoczyło...
  16. No i gotowość podskoczyła Dziś Toskania i szutry Strade Bianche na Rouvy (lekko nie będzie) 💪, jutro lekki real a w sobotę... Mediolan - San Remo. W TV 🤣
  17. @pecio Jakoś nie było okazji o tym mówić. To Favero Assioma Duo. Czasem ich używam na treningu nad Wislą. Tam taki tunel aerodynamiczny ze często tylko po tętnie, prędkości i kadencji nie idzie się połapać co się jedzie. Pomiar mocy się przydaje. U mnie lewa noga mocniejsza od prawej. Często ten bilans mocy wypada 51:49. No i masa innych informacji które nawet nie szczególnie analizuje 🤣 Przewodnik mocy - fajna zabawka na treningu zwłaszcza gdy są na trasie podjazdy. wystarczy posiadać wyznaczoną trasę i można bezpośrednio z edga (840, 1040) odpalić dla niej przewodnik mocy z określonym (modyfikowalnym) poziomem. Dobrze mieć większy ekranik bo na żywo podaje dużo info. Edge 1040 się tu fajnie sprawdza. @spidelli Z tym przeciążeniem to w Garminie wygląda tak : To że gotowość do treningu jest słaba to nie oznacza że nie można go przeprowadzić .No chyba że czerwona strefa - wtedy szlaban na dzień, może dwa. Np, wczoraj zarwałem noc (mecz Barca-Napoli), przegapiłem punkt usypiania, bardzo wczesnie rano musiałem wstać, kilka dni z rzędu jazdy. Gotowość treningowa na pomarańczowo 40pkt/100 (drugi poziom nad czerwoną strefą). Garmin mi zaproponował regenerację - 30min jazdy z mocą na poziomie 130W. W sumie moje odczucia się z tym zgadzały (zmęczenie) bo nawet myślałem czy dziś nie zrobić dnia wolnego. Po południu się przemogłem żeby spalić trochę kalorii (poziom podskoczył 45pkt) i zrobiłem bardzo lekką bazę - 50 min na poziomie 125W. Oczywiście fitness na wykresach poleciał lekko w dół. Zobaczymy jutro , jeśli się zregeneruję to może zrobię drugi w tym tygodniu sweet spot - korci mnie ta Toskania i drogi Strade Bianche (40km i 800m przewyższenia) a jak nie to dłuższą bazę a sweet spot pod koniec tygodnia (treningi HIIT robiłem w grudniu i styczniu). Byle w tygodniu wypadła "piramida" (najczęściej). Na obecną chwilę (wieczór) poziom gotowości 48 i zbliża się do zielonej strefy. Tak to u mnie biega. Intervals.icu ma fajny 7mio strefowy model hybrydowy klasyfikacji rodzaju treningu (miks Mocy, HR, Predkosci itd - można modyfikować kolejność), przy mocnym treningu HIIT wykrywa poprawę poziomu progu, ftp z 20 minut , regularnie wylicza % czasu treningu w strefie Sweet Spot itp. @Zigfir Wahoo ( i jeszcze któraś firma -Elite ?) w nowych modelach wprowadziło autokalibrację. Nawet nie wiem kiedy ją przeprowadza. Ponoć przy poważniejszych e-wyścigach taki sprzęt to już obowiązek. Tak z ciekawości sprawdziłem dziś wersję firmware. Ostatnio była 5.0.12, dziś mam 5.2.15 . Nie mam pojęcia kiedy się zaktualizowała (przez wifi) i co tam nowego. Trzeba by skoczyć na firmową stronę. A co do miernika mocy w pedałach XC - chyba najtańsza obecnie opcja to favero assioma Uno z bikeinn + odpowiednie pedały spd XC i ich mod. Całość zamyka się w 2100zł (pomiar jednostronny).
  18. Takie cuś mi. innymi 🤯
  19. @spidelli Gdybyś miał wybierać w Garminie to jednak bym poszedł najpierw w kierunku FR i całodobowego monitoringu wydatków energetycznych organizmu, zmęczenia i procesu regeneracji. To wg mnie duży skok naprzód (po miernikach mocy) w amatorskim treningu. Z obecnego licznika korzystałbym jako urządzenia do nawigacji, prezentacji danych w trakcie aktywności a wszystko równocześnie rejestrował na zegarku i zrzucał na platformy treningowe. No chyba że masz pilną potrzebę nowej , dobrej nawigacji to wtedy najpierw Edge czy coś innego. Pytałeś kiedyś czy Garmin dynamicznie dobiera propozycje treningów. Tak, nawet jak nie masz zdefiniowanego konkretnego planu treningowego w oparciu o aktualny stan gotowości treningowej podaje konkretną propozycje treningu biegowego lub rowerowego (albo miś uszatek - dzień przerwy od treningu 🤣). Stan gotowości treningowej nawet w ciągu dnia wylicza dynamicznie na urządzeniu w oparciu m.innymi o takie czynniki jak sen, czas regeneracji, obciążenie treningowe, stres, body battery, nocne tętno spoczynkowe (najniższa średnia z kilku minut), status zmienności tętna (kilkudniowa średnia nocna Heart Rate Variability) itp. Oczywiście żeby móc prezentować te wszystkie wyliczenia zegarek przez pierwszy miesiąc "musi się nauczyć" twojego organizmu. W oparciu o te informacje, stanie regeneracji, i wykresy z platform treningowych można podejmować decyzje o ewentualnej modyfikacji skali trudności, rodzaju kolejnego treningu. @pecio czyżby pedały z miernikiem mocy ?😱
  20. Że mu się silnik nie spalił 🤣🤣🤣
  21. @Calder Trudno o inną alternatywę niż Rouvy jeśli chodzi o jazdy na nie komputerowo generowanych światach. Teraz powoli kończy się seon trenażerowy. Jak chcesz widzieć więcej trenujących to korzystaj z tras dnia. Ostatnio na tapecie były 2 trasy po 40km (przewyższenia 700-900m) w stylu szutrów Strade Bianche w pięknej Toskanii. Polecam. @spidelli Dzieki za info o regenracji, miałem coś wyskrobać na temat jak Garmin to ogarnia ale mnie ostatnio straszne lenistwo ogarnęło na pisanie na forach. Na problemy z zegarkiem polecam tego typu genialny, GE-NIAL-NY (!) nylonowy pasek. Definitywnie rozwiązuje "problem odpowiedniej dziurki". Jego sekret tkwi w tym że jest lekki (nie ma klamry), elastyczny i przede wszystkim sprężysty - dynamicznie dostosowuje się puchnącej/chudnącej ręki. Z lekkim zegarkiem 24h/dobę ,7dni w tygodniu. Nie czuć że masz cokolwiek na ręce Wszystkie markowe silikony dawno powrzucałem do szuflady. Nie wiem czy są dostępne dla innych modeli (czy by pasował). https://allegro.pl/oferta/miekki-pasek-nylonowy-garmin-forerunner-745-955-13273513360?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=OGJmM2Q2ZGMtMzFmNy00ZWRlLTllMjEtNTRlMjhiOTljYzYwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=529ba857-eae4-4c7f-941f-1a0b92f31061 @pecio Ty nie musisz być terminatorem, ty już jesteś terminatorem. Nieliczni z nielicznych mogą się w tym wieku pochwalić takim zdrowiem i kondycją. tylko pozostaje zazdrościć 🙃 A co do opłat - tym sezonie miałem chyba jakieś szczęście . Od listopada do końca kwietnia (6 miesięcy) - po 50% za mc na Rouvy . Ach te promocje. Więc płacimy Panie Dyrektorze 🤣
  22. ostatnio są japońskie 180tki na alle.
  23. Hehe , czyli jak to mówią jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki 🤣 Jeden słupki, drugi jazdy po 200km. Selavi 🙃 Ale co by nie mówić korzyści z systematycznego treningu na trenażerze są i to czuć. Z jednej strony waga która nie rośnie zimą a nawet spada, z drugiej forma która też nie spada a nawet nieco rośnie. U mnie ostatnie jazdy w realu z różnych względów (m. innymi spd) zamieniły się w tryb recovery (czyli mały spadek) ale teraz lecimy w trend horyzontalny . Niestety najbliższy tydzień zapowiada się deszczowy więc znów chomik. @spidelli Ciekaw jestem jak ten polar liczy stan regeneracji (na podstawie czego?). @pecio Też sobie zapomniałem o tej odznace komoota. Brakuje mi jeszcze jednej jazdy. Aktywowałeś ją już ?. Ponoć najpóźniej trzeba przed 15 kwietnia. Też w to pójdę ale dopiero w kwietniu bo jestem ciekaw tych map premium na wiosnę. Mój polar wytrzymał 7 lat (nie mało) a jeszcze teraz go dojeżdżam na chomiku. Czasem ma zapaści zwłaszcza kiedy nie jestem jeszcze rozgrzany. Najśmieszniejsze że odkryłem że używałem nieoryginalnego pasa a pas polara fajnej jakości jak nówka 🤣 Używałeś CR2025 czy 2032 ?. Skoro tam taka pustka może zaaplikuj mu CR2032. Może ożyje. @spidelli Mnie już jeden Magene padł całkowicie. Kilka innych działa ale żre baterie nawet zimą w piwnicy , w przeciwieństwie do czujnika predkosci Garmina.
  24. @pecio 1.6 -2.0 km przewyższenia ? 😲
  25. @spidelli Kto tak ciężko tego kolesia skrzywdził że musiał się 1.5h z niechęcią wpatrywać w rower ??? 🤣 Swoją drogą miał dużo wolnego czasu. Wczorajszy trening w cyklu odwróconej periodyzacji - mocna jazda na próg. Kierunek trasa dnia - Kreta. Sporo osób kręci. Ruszam spokojnie. Po kilometrze, dwóch mija mnie jakaś dziewczyna ścigając się z jakimś kolesiem. Odjeżdżają na kilkaset metrów, dziewczyna odpuszcza. Zaczynają się górki , takie do 10% , podkręcam tempo by wejśc w odpowiednią strefę (próg). Przed szczytem doganiam dziewczynę. Nie wyprzedzam, ona nie ucieka. Kręcimy razem - ona 3.5W/Kg , mnie wystarcza 2.5W . Jest lekka ale mam wrażenie po chwilowych przyspieszeniach że nie pokazuje wszystkiego. Co jakiś czas rzuca w moim kierunku zalotne spojrzenie (ach te animacje Rouvy 🤣). I tak pędzimy razem z Josselyn (?) następne 20km w promieniach słońca wzdłuż wybrzeża Morza Kreteńskiego mijając co jakiś czas senne turystyczne wioski i przysiółki Krety a w słuchawkach leci m. innymi Careless Whisper ... Na koniec trasy przed metą pokazała moc - odpaliła sprint na poziome 5.5W/kg. Już jej nie dogoniłem. Trening wypadł nieco poniżej progu więc dodatkowo poleciałem fitnessową jazdę 20km pięknymi doliinami szwajcarskich Alp nie chcąc męczyć zbytnio nóg (dziś real jazda na góralu w terenie jurajskim 40km) na niskiej mocy, dokręcając w odpowiednią strefę HR wysoką kadencją (95-110/min). Czyli jak to mawiają "kolejny dzień w biurze". Sezon zimowy - ponad 3500 km, ponad 100 jazd, ponad 100 godzin i jakoś dalej z chęcią wsiadam na trenażer. I tak już 6ty sezon. Ja się po prostu świetnie bawię i urozmaicam sobie treningi a jedyny cel jaki mam to tylko dobra forma, zdrowie . Tabelki i słupki służą mi tylko do kontroli trendu formy i nic więcej. Czy to będzie finalnie 2.5, 3 czy 3.5W/kg nie ma znaczenia. @Zigfir 76ty to był dobry rok 💪. Pamiętam swoją 18nastkę 🤣
×
×
  • Dodaj nową pozycję...