Skocz do zawartości

kipcior

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 166
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    49

Zawartość dodana przez kipcior

  1. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    Colonel może Ty wrzuć zdjęcia jak to mierzyłeś, bo mnie akurat wychodzi prawie tyle co powinno, a to u Ciebie coś jest nie tak. 5mm różnicy to już spore odchylenie od normy. Do tego zauważmy, że rzeczywista podziałka suwmiarki jest zależnie od modelu ok 3mm dalej niż krawędź pomiaru więc zdjęcie pozwoliłoby wyjaśnić co zmierzyłeś
  2. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    Wg producenta dopuszczalny zakres to 1,5-3 więc po asfalcie tak jeźdżę, Są wyraźnie mniejsze opory toczenia niż przy 2. W mojej części Beskidów są same kamienie i dopóki są trwale związane z gruntem to też jest dobrze. Niestety przeważnie nie są i na takim wysypanym grysie na drodze nie jest stabilnie. Powietrze w kołach zejdzie wraz ze śniegiem z wyższych partii gór
  3. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    Opony mają obecnie 250km. Specjalnie zmierzyłem suwmiarką: przy ok 3 barach przód 63mm, tył 64mm na obręczy 21mm więc nie wiem co Colonel kupił ale chyba nie 2.6 cala.
  4. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    Kumpel ma NN 2.4, co prawda 26 ale wszystko jedno. Moje SS sa ewidentnie szersze wiec nie wiem czemu u Ciebie wychodzi mniej.
  5. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    @karolg kupiłem najpierw jedną na próbę, a potem dopiero drugą. Zdjęcia mam tylko z jednej. Bagażnik to inna rzecz, normalnie jest błotnik. Z boku nie widać różnicy, na zdjeciu wręcz Rocket Ron wydaje się być bardziej Ale to może być wynik zakrzywienia obiektywu. Dopiero jak się przyłoży starą do nowej to widać, że coś spuchło. Smart Sam 2.6 vs Ardent 2.25 @Colonel Opona powinna mieć 65mm szerokości i przód tyle ma natomiast z tyłu wychodziło mi 64. Wysokości nie mierzyłem, na oko jest tyle samo
  6. Witam Z tej strony Marcin. Po jakichś 20 latach zachciało mi się zmienić swojego noname MTB na coś bardziej współczesnego. Nie próbujcie tego w domu. Na dzień dobry kosztuje kupę kasy, potem jeszcze więcej kasy, trzeba gdzieś jeździć, męczyć się, nogi bolą, ręce bolą, nic nie wyszło boli, wszędzie pod górę, wiatr wieje, mokro jest, żar leje się z nieba, kamienie, błoto, śniegi, nie wiem po co mi to było. Ale coraz bardziej mi się to podoba
  7. kipcior

    [2017] nowy smart sam

    Nabyłem drogą kupna wersję zwijaną 27,5x2,6. Założone na obręcze 21mm i wrażenia po 60km jak na razie bardzo pozytywne. Świetnie radzą sobie na zmrożonym śniegu, nawet po lodzie nie ma tragedii. Po roztopionym śniegu też da się jechać o ile nie jest pod górę, choć to już walka o życie Bardzo przyjemne, ciche i stabilne na asfalcie, opory toczenia jakby nieco większe niż Rocket Ron Evo 2,25 ale dużo mniejsze od drucianych Ardentów. Niestety nie miałem jeszcze okazji potestować w normalnych górskich warunkach, bo wszędzie śnieg leży. Balon sam w sobie fajny, bo jednocześnie szeroki i dyskretny. Nie wywołuje choroby skrętu szyi u osób postronnych jak w przypadku fata. Jak się go nie przyłoży do 2,25 to w ogóle nie widać, że jest większy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...