Skocz do zawartości

clavdivs

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 814
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez clavdivs

  1. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Co z takimi osobami? Mogą wybrać rower trekkingowy. Jeździsz na szosie bo taki rower wybrałeś. Rowery się specjalizują bo tego chcą klienci. Decydują portfelem. Stara zasada gospodarki wolnorynkowej, kupujesz to na co masz ochotę. Dla mnie faktem jest że ten rower, to typowy obiekt marketingu" tylnej przerzutki" dajmy wysoką grupę (nie pełną) bo to przyciąga klientów, a reszta co tam Tajwan DA. Wcześniej padło stwierdzenie, że gdyby był napis Trek, Spec, Canyon to rower był by przychylniej oceniany. Jak spojrzeć na ofertę tych gigantów, nie oferują w niskiej grupie rowerów szosowych na tarczach. Widocznie klienci niezbyt chętnie kupują crossa z barankiem. Bardziej mi się podoba oferta Canyona, która oferuję 400zł droższą szosę o klasycznych hamulcach, ale ponad 2 kg lżejszą.
  2. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Osoba trenująca dowolna dziedzinę kolarstwa, zawsze wybierze rower wyspecjalizowany. Uważam że, właśnie jest odwrotnie. Rowery specjalizują się, dlatego mamy tyle odmian.
  3. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    KrissdeValnor Taka jest prawda. Większość grzeje się w domu jak pada i jest słota. RBTS Miałem na myśli kalmkomanetki, chociażby 105 R7020, nawet jakby rower był droższy, już miał by jedną cechę sprawiała by że jest interesujący.
  4. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Nie łapie za serce, bo ten rower nie ma żadnej cechy która by go wyróżniała. Moim zdaniem brakuje mu koncepcji, projektanci nie wiedzieli do końca w którą stronę pójść: szosy, czy gravela. Mamy takie coś. Ten rower bardzo szybko się zestarzeje. MImo że 80% graveli jest podobnych, ale triban nim nie jest. Gravele idą zupełnie inna drogą. Co do ekonomiczności, tez jest wątpliwa.Korba i klamkomanetki proszą się o wymianę, czyli dość droga wymiana. Dla zwykłego amatora kory jeździ w piękny słoneczny dzień, klasyczna szosa wystarczy.
  5. To zależy do jakiej ramy i jak bardzo jesteś do niej przywiązany.
  6. clavdivs

    [2019] Nowości Kross

    Nie ma znaczenia. Shimano 105 jest około 200g lzejsze od sory. Jak ktoś się spodziewał że rower na 105 będzie 2kg lżejszy od tego za 2,5 tys, to nie dziwię że się rozczarował. Ktoś chce lekki rower, to karbon.
  7. clavdivs

    [2019] Nowości Kross

    To normalna waga,jak na rower który jest na:kołach o wyższym profilu, oponach 28, podstawowych rurkach i siodle.
  8. Gravel to dla mnie rower zastępczy. Póżną jesienią lub wiosną, jest dużo syfu i najczęściej mokro. Najzwyczajniej mi szkoda roweru szosowego na takie warunki. Do jazdy po lekkim tereni znowu szkoda MTB. Nabijać puste km i zużywać napęd i amortyzator. Jaki jest sposób na gravela? Zapomnij ile waży.
  9. Jak masz tylko ramę, to sprzedaj ją. Mam wrażenie, że brakuje Ci pomysłu na ten rower.
  10. clavdivs

    [2019] Nowości Kross

    W sumie ciekawy materiał. Kross produkuje ramy karbonowe w Polsce.
  11. Błędem jest kupna gotowca, tylko wtedy kiedy zamierzasz wymienić powyższe elementy.
  12. Nowy suport HT2 ma świeże smary i one stawiają opór. Dłuższa praca sprawia, że usuwa nadmiar smaru z miejsca pracy łożyska. HT2 po dłuższym użytkowaniu też kręci się dłużej. Dodaj jeszcze element dźwigni. Ramie korby ma łatwiejszą pracę kiedy łożysko ma mniejszą średnicę.
  13. Ja bym próbował wyjąć ekspander. To raczej nie jest zapieczone na stałe. To karbon. Ja używam dremela, ładnie idzie i w miarę dokladnie . Brzeszczotem czy katowka też da radę.
  14. Nabija w aluminiowa. Ok, przy kapslu masz drugą część. Troszkę poszukaj jak montuje się ekspander, zanim będziesz coś przycinał.
  15. Nie znam modelu tego adaptera, ale coś mi nie pasuje. 1. Szyszki się nie nabija i nie powinna być niżej jak krawędź końca rury sterowej. 2 Ten gwint jest za duży aby zamontować śrubę od top cap. Sam montowałeś ten adapter?
  16. https://pl.aliexpress.com/item/3k-UD-Carbon-Matt-Glossy-Cyclocross-Road-Bike-cross-Bicycle-700C-fork-1-1-8-1/32625902297.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51b05c0ff15sWE Tarcza 160mm Co do samego widelca nie mam zastrzeżeń, to takie drobnostki jak gwinty, czy odporność lakieru na zarysowania to już taka sobie.
  17. Moim zdaniem adapter jest źle zamontowany. Jest nie kompletny
  18. Ja kupowałem do furiousa widelec z ali. 6000 km na razie nic.
  19. Co tak bardzo cię dziwi? Jak rama karbon to powinno być odrazu 2 kg w dół? Peak akurat był lekki, ale z vibranium to on nie jest. Jak epixona nie miałeś na sztywnej osi, to tym bardziej nie powinna cię dziwić waga foxa. ogólnie Fox nie wyróżniał się wagą, raczej kulturą pracy.
  20. Myślę że w okolicach 600-1000zl. Im bliżej 600 tym szybciej sprzedasz. Na olx był używany esker za 800 z widelcem. Powyżej 1000 to już kupujący chętniej dołoży do nowego framsetu.
  21. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Ja bym docenił, gdyby rzucili hydrauliczne klamkomanetki.
  22. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Masz tylko klamkomanetki i przerzutki.
  23. clavdivs

    [2019] Triban RC 520

    Niby 105, ale nie105. Niby hamulce tarczowe, ale nietarczowe. Niby szosowy ale nieszosowy. Niby gravel, ale niegravel..... taki rower dla ktoś chce zrzucić parę kg.
  24. Korba możne zostać, tym bardziej że to jest korba 46/30. Wymiana będzie dość kosztowna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...