Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 142
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. Wczoraj z racji pięknej pogody udało się zrobić dłuższą trasę i kilka spostrzeżeń. 1. Czas pracy Tutaj pełne zaskoczenie. Naładowane do pełna 2 kwietnia. Jeżdżone: 2 kwietnia - 3h, 4 kwietnia - 5h, 5 kwietnia - 9h. Czyli mamy łącznie ~17h. Pierwsze dwie jazdy głównie po mieście w większym ruchu. Ostatnia jazda trochę lasów, boczne drogi, mniejszy ruch. Całość na wsadzie do SBL od @pecio Czyli jest całkiem fajnie! 2. Jak to działa w praktyce @pecio nie wiem jakie problemy z BLE masz na myśli. U mnie działa ten radar z EDGE 1040 śmigającym na najnowszym firmware beta. Za pierwszym razem nie połączył się na BLE. Nie wiem, czy to kwestia tego jak parowałem (dodaj czujnik / radar). Wywaliłem, dodałem ponownie (Dodaj czujnik / Wszystkie). Za drugim razem BLE wskoczył. Łączy się bez problemu i bardzo szybko. Podczas pracy: różnicuje wykrywane pojazdy, widuje mniejsze i większe ikony - krótsze i dłuższe. Nie jestem pewien ale różnicuje też rowerzystów - pojawiły mi się kilka razy ikony, jakby o połowę węższe od samochodów). pokazuje pasy i zmiany pasa, nie rozumiem logiki i wydaje mi się, że tutaj coś szwankuje. Na przykład jadę po normalnej drodze (po pasie w każdą stronę). Pokazuje 2 auta i to, że zmieniają pasy. Tyle, że one się nie wyprzedzają, jadą za sobą. Wg. Garmina odnoszę wrażenie jakby się wyprzedzały. nie zauważyłem duchów w odczycie, dopiero zaczynam jazdę z radarem więc sprawdzam odczyty, Pod pojęciem duchów mam odczyt aut, których nie ma w rzeczywistości. pole wykrywania jest dosyć szerokie. W załączniku macie zrzut ekranu. Dwie jezdnie, każda po dwa pasy, między pas zieleni. Jadę po stronie oznaczonej długą strzałką, zgodnie z jej kierunkiem. Varia wykrywa auta z pasa oznaczonego małymi strzałkami. Na koniec to o czym wspomniał @pecio Wczoraj po tym jak dojechałem do mamy wstawiłem rower do ogrodu. Osiedle domów jednorodzinnych. Cisza, spokój. Ruch zerowy. Varia i EDGE włączone. Rower stał 2h. W tym czasie wiele razy piszczał, świeciło się światło. Stawiam, że wykrywał jakieś auta. Tyle, że ich nie było. Od strony radaru - pusta działka, kolejna zabudowana działka, dalej kolejne zabudowane działki. Potem teren lekko opada. Mniej więcej ~2km dalej ekspresówka. Za cholerę nie wiem co on wykrywał. Po odwróceniu roweru w przeciwną stronę fałszywe odczyty się skończyły. 3. Wad od @pecio do SBL Jak kolega Pecio zrobi wsad to śmiga aż miło. Sprawdziłem następujące scenariusze: wygaszone światło, radar wykrywa auto i odpala światło, tunel, zmianę trybu na świecenie po zachodzie słońca. Zostało jeszcze hamowanie, ale jeździłem sam więc trudno to sprawdzić @pecio jakie problemy z ładowaniem masz na myśli? Właśnie podłączyłem Varię, po 3 jazdach i 17h wczoraj EDGE zaraportował, że radar ma słabą baterię. Napisz coś więcej o tych problemach z BLE. Nie mam porównania z poprzednia Varią i może nie zauważam, że coś nie działa...
  2. @pecio w ustawieniach SBL masz 3 miejsca na config. Poza tym jest opcja co przelaczenia configu. Myślalem, że mogę dodać 2 configi a potem sobie zmieniać tym przełącznikiem. Z cieakwości sprawdzę jak kupię Magene.
  3. A widzisz jedna myśl. Chciałnym zachować ION 200 z przodu na latanie po okolicy. Jak rozumiem, musze mieć dwa wsady do SBL, dodać jako pierwszy i drugi a potem tylko zmieniać ten, który ma być używany przez Garmina. Dobrze to rozumiem @pecio?
  4. @pecio wygląda świetnie. Pewnie przez święta pokręcisz i oceniasz jak to działa a ja we wtorek zamówię
  5. W modelu CC600 nie wgrasz map. Jest nowszy model CC700 i tam zdaje się mapy już wgrać można.
  6. @burz da się przełożyć mocowanie - po drugiej stronie jest zaślepka, zdejmujesz, przekręcasz mocowanie a do poprzedniego wsadzasz zaślepkę. Rozwiązanie bardzo zmyślne. Z drugiej strony chyba najlepsze jakie spotkałem dla obrócenia mocowania to patent z lampy GEOID, która ma zdejmowany przód z "soczeką" i obracany o 180 stopni.
  7. jest dobrze!
  8. Ciekaw jestem dalszych efektów
  9. Oddychające brzmi intrygująco Co do sugestii: Dzień po przekroczeniu 5 km/h uruchomi się w trybie DZIENNE czyli mrugacz 600 lm - dałbym więcej, ma być widać z daleka. Jednak trudno gdybać nie widząc różnicy w trybach, automatyczny stop jak się zatrzymamy. jeżeli bateria spadnie poniżej 50% - obniżenie trybu do 300 lumenów, warto rozważyć inny prób np. 70% bo jednak nocą światło przednie jest ważniejsze, Noc jak dojdzie do zmierzchu 😁 przejdzie automatycznie w tryb NOCNE i ze względów bezpieczeństwa po zatrzymaniu nie przestaje świecić. Tutaj warto rozważyć 600-1000 lumenów, nie ma sensu więcej. Oczywiście warto to sprawdzić w terenie. jeżeli bateria spadnie poniżej 40% obniżenie mocy do 600 lumenów, jeżeli bateria spadnie do 20% obniżamy moc do 300 lumenów Pozostałe tryb TUNEL przejdzie wtedy do świecenia stałego w trybie "1000" ( do negocjacji po nocnych testach ) Poza tym to chyba trudno coś więcej wymyślić. Jeżeli chodzi o przyciski to wydaje mi się, że chyba nie ma sensu ładować całości. Moim zdaniem wystarczy: Dzienny Nocny High - 1600 lumentów, Low - 300 lumentów, Tryb (S/M/N) + Off Czyli mamy 5 przycisków i to wg. mnie wystarczy.
  10. Zacnie to wygląda! W sensie Magene AT1600.
  11. @olo850 wykrywa rowerzystę. Zakładam, że się świeci lampka bo nie ma tutaj rozróżnienia auto/rower. @pecio popraw mnie jak jestem w błędzie. Co do trybu Peleton to po prostu słabiej świeci i nie razi jadących za Tobą. @DyktaTusek ta jest aplikacja Garmin Varia i w niej możesz używać radaru bez potrzeby posiadania komputerka.
  12. No to VARIATKA poleciała pierwszy test. Prawie 45 km głównie po mieście. Trochę samego centrum, trochę bocznych dróg, był i kawałek lasu i trochę DDR-ek. Pewne jest, że wsad od @pecio działa idealnie. Lampki gasną jak nie jadę, przód odpala się jak ruszę z miejsca. Tył odpala się jak wykryje auto i wali po ślepiach ile wlezie. Działa też hamowanie i tunel. Do odczuć to w centrum miasta można oszaleć... Ale łapał auta na dwóch pasach, całkiem sporo. Potem złapał nawet tramwaj jadący z boku. Nie wiem, czy dobrze załapałem, ale: jak auto jedzie szybko to PIPCZY jak szalony, jak auto jedzie powoli to nie pipczył, przy rowerzystach (też wykrył) ale nie piszczy zupełnie. Chyba tylko ciężarówki nie testowałem @pecio co do tej Magen to poczytam i będę dawać znać. Zaskoczyło mnie, że u nas taniej kupisz niż na Ali.
  13. @pecio czuje w kościach, że jak oceniasz to do mnie też inpostowy sznupek wpadnie
  14. @burz w sieci widziałem sporo opinii na temat awaryjności tej lampki.
  15. Ciekawe, mam tylko 2 - varię i ion 200. Odczytałem numery na Garminie z właściwości światełek i tyle. W kazdym razie poleciał ten od variatki i działa.
  16. Pomogło, dziękuję. Taka ciekawostką ION 200 spiął się w sieć z Varią.
  17. Ha i nie działa. Error 3, Dziwna sprawa bo działało wcześniej to co podałem powyżej. Teraz już nie działa
  18. Ahhh ten @pecio 😈 Garmin chyba mu płaci pensję za to kuszenie
  19. @pecio mam ostatnią prośbę o zerknięcie na config z ION 200 RT (sn: 761850816) w parze z variatką. Idea jest taka: dzienne miganie przy prędkości większej niż 5 km/h od wschodu do zachodu, nocne miganie przy prędkości większej niż 5 km/h od zachodu do wschodu. automatyczne wyłączenie jak stoję dłużej niż 5 minut. #4587520,196641:0,761850816:1:#5,3!Dzien:2:63:0:0C]1.38889Er900,s900!Noc:2:62:0:0Es900,r900C]1.38889!:1:0:0:0D=1#0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1#7,6:Ion 200 RT:0:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,High:1!1,Medium:2!1,Low:5!1,Day Flash:63!1,Night Flash:62#6,5:Varia 820:5570730:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,STAŁE:4!1,DZIENNE:7!1,NOCNE:6!1,PELETON:5#0::#1:1#123!:123!#16711680#0#B3843#2#24#0#0
  20. @pecio mam na EDGE 1040 zainstalowane Beta 31.18. O ile mi wiadomo to nowszego nie ma. @bashey_pl wyskoczyły dwa urządzenia - jedeno to Varia a drugie SBL coś tam. Dobra, poszło. Mam już BLE.
  21. ehhh no i @pecio sam sobie jesteś winny. Niby najnowsza beta na EDGE 1040, podłączyłem do komputerka ale mam otwarte ANT+. Jak połączyć się w bezpieczny sposób? Zdaje się to ma znaczenie i tylko wtedy działają te nowe funkcje... PS Leci aktualizacja firmware.
  22. No i Variatka już dojechała. Inpost jak zwykle na plus. Zabieram się za odpalenie
  23. @pecio jak tak oglądam to Magene to ona jest rozbieralna w prosty sposób. To dobry prognostyk bo pewnie da się łatwo wymienić ogniwo. Masz i używasz tej Magene? Jak czasem pracy?
  24. @pecio moja żona jeszcze nie wie kim jesteś, ale pewnie już nie jest Twoja fanką heheheh A tak poważnie ciekawa lampa. Fajnie, że przewidzieli kwestie mocowania pod i zachowania odcięcia. Jest to ciekawa opcja. Gdyby miała kształt jak HORI albo EVO 1700 to bym już zamawiał
  25. Wiesz mnie raczej na przód kusi Hori 1300 od MagicShine. Trek ION 200 jest super, ale jako sygnalizacja a nie do jazdy nocą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...