Skocz do zawartości

ArtGD

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    470
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez ArtGD

  1. Po pierwsze, teraz masz baterię 36 V. Możesz podłączyć 48 V, ale ryzykujesz uszkodzeniem silnika. Po drugie, musisz rozebrać puszkę z kontrolerem, która jest za gniazdkiem, w które wtykasz baterię. Jeśli z baterii do kontrolera idą tylko dwa przewody, to możesz przenieść kontroler do nowej baterii. Jeśli między baterią a kontrolerem jest więcej przewodów, to najlepiej do nowej baterii dokupić nowy, uniwersalny kontroler oraz wyświetlacz. Żeby połączyć nowy kontroler z silnikiem prawdopodobnie będziesz musiał przerobić wtyczki.
  2. @przemeg Wziąłem na próbę żółte Soocenty: https://www.aliexpress.com/item/1005003792723600.html?pdp_npi=4%40dis!EUR!€ 9%2C48!€ 9%2C48!!!9.98!9.98!%402103847a17118124828255751ea47a!12000027205805516!sh!PT!802795163!&spm=a2g0o.store_pc_allItems_or_groupList.new_all_items_2007522224454.1005003792723600#nav-description Mam wrażenie, że ze spiekanymi klockami Bikein zablokowanie przedniego koła było minimalnie łatwiejsze, ale za to te, przynajmniej w suchych warunkach, są zupełnie ciche. Na mokro jeszcze ich nie testowałem. Niestety w tej chwili są dostępne tylko w wersji do niższych modeli Shimano.
  3. Na Aliexpress sporo tego do wyboru, np. https://pl.aliexpress.com/item/4000622330062.html?spm=a2g0o.store_pc_promotion.promoteWysiwyg_501837342.4000622330062&gatewayAdapt=glo2pol
  4. Na zdjęciach widać, że ta Zimonda ma bardzo kiepski amortyzator, dźwignie przerzutek i hamulce. Pewnie korba, koła, łożyska itp. są podobnej jakości.
  5. Są lepsze od Shimano. Tarcze Shimano to padlina.
  6. A tę baterię sam złożyłeś czy ktoś Ci to robił? Jeśli ktoś, to zgłoś reklamację. Jeśli sam, to nie powinieneś mieć problemu żeby sprawdzić cele. Obstawiam, że jest coś nie tak z BMS, ale zacząłbym od sprawdzenia wtyczek i od zmierzenia multimetrem napięcia na baterii i porównał z tym co pokazuje wyświetlacz.
  7. Wspomaganie nie działa? Jeśli nie, to czy podłączyłeś czujnik PAS albo manetkę? Kable do "uczenia" zwierasz tylko żeby sterownik nauczył się kręcić kołem. Potem należy je rozłączyć.
  8. Trudno coś wywróżyć... Czy bateria jest nowa? Czy na wyświetlaczu widzisz napięcie baterii? Czy jak wciśniesz manetkę, to silnik działa? Czy wyświetlacz czasem nie ma ustawionej opcji "Tylko manetka"? Ustaw magnes czujnika prędkości maksymalnie blisko przy czujniku i wtedy sprawdź czy działa asysta.
  9. Czujnik prędkości jest w silniku. Wystarczy, że na wyświetlaczu ustawisz rozmiar koła.
  10. Jak i tak będziesz musiał dorabiać wtyczki, to już chyba lepiej kupić nowy zestaw, np: https://allegro.pl/oferta/rower-24v-36v-sterownik-kontroler-lcd-14842920029?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_OetBhAtEiwAPTeQZ0NESnB-GsMqs59emydE8pcPjD5ajAMAH9fnYiQeGnAC60Fo_8bStBoC8ScQAvD_BwE
  11. "I moje pytanie czy dowolny wyświetlacz z protokołem UART będzie działać." Nie będzie.
  12. Wyświetlacze King Meter są drogie i mało funkcjonalne. Dokup kontroler do wyświetlacza, który już kupiłeś. Czy w opisie oferty wyświetlacza 880 nie było czasem napisane z jakim kontrolerem będzie działał, np. z KT? Ewentualnie kup zestaw kontroler + wyświetlacz. Najlepiej poszukaj kontroler z takimi wtyczkami jak masz w silniku/baterii. A jak kupisz z innymi wtyczkami, to wystarczy przerobić wtyczki. Na Allegro zestawy kontroler + wyświetlacz można kupić za 100 zł. Jak chcesz coś lepszego, to poszukaj np. KT LCD3.
  13. Np.: https://allegro.pl/oferta/czujnik-pas-do-silnikow-bafang-hollowtech-12867831698?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-ektr_pla_pmax&ev_campaign_id=17958852423&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAtt2tBhBDEiwALZuhAKDPGf73PEtfELUWxZL0b4g4x7seBBN342qjN9xphi4mEFbXmKW8SBoCgbUQAvD_BwE https://pl.aliexpress.com/item/4000760915857.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailBottomMoreOtherSeller.28.3737g0mbg0mbq8&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40000.326746.0&scm_id=1007.40000.326746.0&scm-url=1007.40000.326746.0&pvid=65de1bb8-58a5-4bca-8f0d-a0326714befd&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.326746.0,pvid:65de1bb8-58a5-4bca-8f0d-a0326714befd,tpp_buckets:668%232846%238109%23227&pdp_npi=4%40dis!PLN!94.06!94.01!!!22.76!22.75!%402103835e17065934129413061e0f33!12000017242003749!rec!PL!802795163!&utparam-url=scene%3ApcDetailBottomMoreOtherSeller|query_from%3A
  14. Założyłem kilka czujników na korbę hollowtech. W niektórych przypadkach przy montażu było trzeba się trochę przyłożyć, ale się dało bez większych problemów. Tylko musisz kupić czujnik konkretnie pod korbę hollowtech. A jak się spali kontroler albo inny innowacyjny element, to gdzie go kupisz?
  15. Przecież można kupić czujnik PAS na korbę hollowtech. Zestaw z twojego linku będzie miał śmiesznie mały zasięg, obstawiam max. 25-30 km.
  16. Wyświetlacz KT będzie dobrze działał tylko z kontrolerem KT. Z kontrolerami Lishui podobno działają wyświetlacze King Meter.
  17. Jakby to miało działać tak jak trzeba, to trzeba kupić korbę i przednią przerzutkę. Przy okazji mógłbyś przejść na korbę z dwiema zębatkami, jeśli obecnie największej zębatki nie używasz dużo.
  18. Bardzo szybko marzną mi dłonie. Cienki rękawiczki z długimi palcami zakładam już przy około 15 stopniach. Od 3-4 lat używam rękawiczki z Aliexpress podobne do tych: https://pl.aliexpress.com/item/1005006103023679.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.27c44a61VsbLAD&algo_pvid=69ab1aee-a48d-452a-ad63-417fe6b0cc48&aem_p4p_detail=202401170655533269834615125800001819656&algo_exp_id=69ab1aee-a48d-452a-ad63-417fe6b0cc48-1&pdp_npi=4%40dis!PLN!201.41!201.25!!!48.62!48.58!%40211b600217055033537864182e32a9!12000035782867263!sea!PL!802795163!&curPageLogUid=JbekOE7L3LDF&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=202401170655533269834615125800001819656_2 Głowna ich zaleta jest taka, że mogę w nich pojeździć 2-3 godziny w ujemnych temperaturach. Są dość grube, ale da się jeszcze obsłużyć manetkę przerzutki. Akumulatory są w kieszonkach w rękawiczkach, ale w czasie jazdy w zasadzie ich nie czuję. Wady... W palcach rękawiczki jest za mało przewodów grzejnych. Palce zaczynają mi marznąć, więc podkręcam grzanie. Owszem w place zrobi się cieplej, ale w obszarze śródręcza jest za ciepło i dłoń bardzo się poci. Generalni te rękawiczki bardzo kiepsko "oddychają". Jak je parę razy zapocisz, to wewnątrz okrutnie śmierdzą. Temperatury grzania, które podają są do osiągnięcia w ciepłych warunkach. W czasie jazdy w mrozie pewnie więcej niż do 30 stopni się nie rozgrzeją, a w rejonie palców będzie jeszcze niższa temperatura.
  19. Jak chcesz mieć pewność, to zrób kropki na końcach rysy i obserwuj czy idzie dalej. Ja bym tego w ogóle nie ruszał, a jak Cię kłuje w oczy, to można zamalować lakierem do paznokci.
  20. Mi to również wygląda na zarysowanie.
  21. Zajechałeś najmniejszą zębatkę kasety. Najpierw sprawdziłbym czy pozostałe zębatki kasety będą działać z nowym łańcuchem. Jeśli tak, to można wymienić najmniejszą zębatkę + nowy łańcuch. Jeśli nowy łańcuch nie zadziała ze starą kasetą, to wtedy trzeba wymienić kasetę + łańcuch. Wątpię żebyś kupił gotowe, sensowne, nowe koło z piastą 141 mm. Trzeba by zlecić zaplecenie.
  22. Wiele fabrycznych e-bików, które mają silnik w kole, to standardowe rowery, ze standardową ramą z dołożonym system wspomagania. Mają dokładnie ten sam osprzęt co rowery analogowe. Zamontowany w nich system wspomagania, to będzie w zasadzie to samo, co sam sobie zamontujesz. Czujnik hamowania nie jest Ci jakoś bardzo potrzebny, sporo e-bików w ogóle go nie ma. Jeśli chcesz go mieć, to podłącz go do dźwigni przedniego hamulca.
  23. Przecież jak kupisz fabrycznego e-bikea to też nie dostaniesz certyfikatu, który by stwierdzał, że rower spełnia normy i można się nim legalnie poruszać po drogach. A nawet jakby producent dołączał od roweru taki certyfikat, to co jakiś czas trzeba by go odnawiać, bo ktoś mógłby rower przerobić. No i jeszcze musiałaby być jakaś służba, która miałaby uprawnienia do kontroli technicznych tych rowerów. Ludzie jeżdżą po ddr'ach "rowerami", które mają kilka kW, a Ty się przejmujesz certyfikatami.
  24. A jak zablokujesz tłoczki, to klamka robi się całkiem twarda? Albo może włóż w zacisk same klocki bez sprężynki i sprawdź co się będzie działo. Jak nie będzie różnicy, to rzeczywiście gdzieś powietrze musi siedzieć.
  25. Ten dynks od którego odchodzą dwa przewody to jest czujnik PAS? Ja bym poszedł z tym dynksem do sklepu z elektroniką i spytał co to może być. A może jakby wyczyścić czarny klej, to pojawią się jakieś oznaczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...