-
Liczba zawartości
541 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Charvel
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 6 z 7
-
Całkowicie zgadzam się z przedmówcą - 615-ki nawet na żywicznych klockach dają radę. I tak, jeśli to fabrycznie nówka rower to kilkanaście hamowań powinno dotrzeć klocki, wówczas pokazują swój potencjał.
-
Ten Level A8 to jakiś leżak sklepowy - kross już nie utrzymuje serii A, najbliższa jest seria Level R na 27.5. Pytanie z jakiego rocznika jest ten A8 - kross miał wpadkę z strzelającymi ramami w 2013 roku - na forum jest spory wątek o tym.
-
to raczej nie do mnie
-
A jesteś pewien, że tarcze nie są tłuste - bo to najczęstsza przyczyna skrzypienia hamulców tarczowych.
-
a jest w tym coś nieprawdziwego? Co jest łatwiej: - poprawić naciąg linki w v-brake - czy odpowietrzyć hydrauliki ? - ustawić odpowiednią odległość klocków v-brake od obręczy - czy ustawić tak tarczę by nie obcierała o klocki - gdzie przerwa pomiędzy tarczą a padami jest około 1mm z obu stron ? Do pierwszej czynności w v-brake potrzebujesz klucz, w tarczach - zestaw do odpowietrzania + olej. 5zł vs 50zł. Tarcze są bardziej skomplikowane w regulacji i konserwacji. Każdy serwisant Ci to powie, nie mówiąc o ludziach dla których poprawne ustawienie v-brake jest wyzwaniem.
-
Chyba pomyliłeś adresata swojej opinii. Napisałem jak wół: lepsze dobre v-brake niż kiepskie tarczówki, a Ty mi piszesz o tarczach XT. Porównaj kiepskie tarczówki hydrauliczne pokroju shimano br-m3xx sikające na zaciskach kiedy temperatura spadnie do 0 stopni z v-brake. Miałem przez ostatnie 3 lata v-brake tektro. Nie miałem wspomnianych przez Ciebie sytuacji. I bynajmniej nie cackałem się z nimi.
-
[Plecak] Deuter Race Exp Air - subiektywna opinia
Charvel odpowiedział ElDiablo → na temat → Akcesoria rowerowe
Może już rób dalej fotki tego plecaka, jak masz wypisywać, że gdzieś Ci ubliżam. Zdrówka. EOT z mojej strony. -
[Plecak] Deuter Race Exp Air - subiektywna opinia
Charvel odpowiedział ElDiablo → na temat → Akcesoria rowerowe
Może napisz o tym do producenta - będzie to miało jakiś sens logiczny. Pisanie tutaj zaś, z wklejaniem zdjęć, wygląda tak, jakbyś chciał nam wszystkim pokazać jaki to zły zakup zrobiłeś i ile ten plecak ma rozwiązań które Ci nie pasują - począwszy od kolorów treków na suwakach heh, po siatkę na kask która nie spełnia swojej roli w trakcie jazdy Jednym słowy jesteś jednym z tych którym "gratuluje" w myślach, kiedy mijam ich na drodze w taki upał jak raczyłeś pokazać, jadących bez żadnego nakrycia głowy -
"Porządny rower 29" + "v-brake" - nie znajdziesz takiego. Na szybko - najtańsze 29R'y Unibike'a, Kross'a, Scotta, Cube - tarcza, Trek Marlin 4 - v-brake z tourneyem. Moim zdaniem idziesz w złym kierunku - dobre hamulce tarczowe są oczywiście bardziej złożone w konserwacji/naprawie/regulacji, ale za to mają o wiele lepszą modulację i skuteczność hamowania niezależną tak bardzo od warunków atmosferycznych, jak v-brake. Zawsze mówiłem - lepiej rower z dobrymi v-brake niż z tanimi tarczowymi, ale chyba sam widzisz, że znalezienie obecnie MTB 29 z V-brake jest praktycznie niemożliwe.
-
Jak zwykle wypisujesz swoje widzimisie - pisz dalej, tylko zacznij odróżniać dokumentację techniczną od katalogów marketingowych, bo jeszcze tego nie opanowałeś. EOT z mojej strony.
-
XTR tandeta? Ciekawe Mam deorki - 615 i pracują wyśmienicie. Można śmiało powiedzieć, że tarczówki shimano od 6xx w górę pracują bardzo przyzwoicie przez okrągły rok. Kilku serwisantów tutaj może Ci powiedzieć co robią tanie tarczówki shimano przy ujemnych temperaturach.
-
Rekomendowana tarcza dla 615-tek (SM-RT64) obsługuje oba typy klocków. http://productinfo.shimano.com/#/spec/1.9/GENERAL/Disc%20Rotor?q=SM-RT64
-
[Rower] Kross Evado 1.0 2016 co sądzicie?
Charvel odpowiedział No_namE123 → na temat → Miejskie i trekkingowe
W tej cenie lepszy osprzęt znajdziesz w Kands Maestro, Lazaro Integral V3. Lepsze obie przerzutki, lepsze manetki (alivio vs tourney/altus), uginacz 75 a nie 50mm. Kaseta zamiast wolnobiegu. -
Przerzutka tylna w rowerze
Charvel odpowiedział Keczapeq → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Jeszcze raz - co ma wnieść dyskusja na forum o tym co się popsuło i co trzeba naprawić. Sam tego nie naprawi, więc i tak i tak czeka go wizyta w serwisie -
Przerzutka tylna w rowerze
Charvel odpowiedział Keczapeq → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
A jak inaczej chciałbyś to załatwić? Poprzez pisanie na forum? Tak czy siak czeka Cię wizyta w serwisie. -
[klocki]Wymiana żywicznych klocków w BR-M355 na półmetaliczne/metaliczne
Charvel odpowiedział VukoIndoril → na temat → Shimano
sorry, widzisz tutaj żeby była pod metaliki? Bo ja nie http://productinfo.shimano.com/#/spec/1.9/GENERAL/Disc%20Rotor?q=SM-RT56 A potem będzie kolejny post, na jaką tarczę wymienić, bo mi metaliki tą zjadły. -
[1300-1800] Rower crossowy jaki?
Charvel odpowiedział szynas222 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jaki remiro - to wypisz wymaluj Kands Maestro wszystkie komponenty te same, sprzedawca najwyraźniej dobił deal z producentem, że może go sprzedawać pod inną nazwą -
Wolnobieg. Napęd porażka.
-
Kands Maestro lub Lazaro
-
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
Charvel odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Plus za Shimano PTFE Dry. Na czerwonym Finish Line po 60-80km było już głośno, na Shimano przejechane kolo 500km i wciąż nieporównywalnie ciszej niż na FL. -
[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?
Charvel odpowiedział Pawelbikerrr → na temat → Akcesoria rowerowe
Kamerka zamocowana "na Tobie - kask, uchwyt na klatkę" jest o wiele lepiej amortyzowana niż przykręcona do ramy/kierownicy. Mieliśmy okazję dwa dni temu przekonać się o tym z kumplem, gdzie on swoją miał na kierownicy, a ja na kasku - ta sama trasa, a nagranie z kasku o niebo lepsze -
[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?
Charvel odpowiedział Pawelbikerrr → na temat → Akcesoria rowerowe
Ta w biedronce nie jest oryginalnym klonem sjcam'a - to jakaś wersja by MyPhone. Sjcam 4000 WIFI kosztuje blisko 400zł. Nie oczekuj, że ktoś (nawet biedronka) tak zjedzie z ceną, że będzie kosztować 270zł - marża na produkty elektroniczne to często kwestia kilkunastu a nie kilkudziesięciu procent. @adamos: Nic takiego nie napisałem -
[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?
Charvel odpowiedział Pawelbikerrr → na temat → Akcesoria rowerowe
http://sjcamguides.com/sjcam-sj-scam-difference-real-fake-camera/ Jeśli sobie życzysz, podam Ci sprzedawcę allegro który ma u siebie oryginalne sjcam'y - zarówno w wersji wifi jak i zwykłe - kupowaliśmy u niego z znajomym w zeszłym tygodniu. Kody-zdrapki zweryfikowane na stronie sjcama. -
NVX nie posiada SAG'a. Kręcąc w prawo na plus skracasz sprężynę, czyli go utwardzasz, kręcąc w lewo na minus - luzujesz sprężynę, czyli robisz go bardziej miękkim. Pokrętłem powinieneś móc spokojnie zrobić kilka obrotów - nie sugeruj się 'kliknięciem' po około 90 stopniach.
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 6 z 7
