Skocz do zawartości

Charvel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    541
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Charvel

  1. Całkowicie zgadzam się z przedmówcą - 615-ki nawet na żywicznych klockach dają radę. I tak, jeśli to fabrycznie nówka rower to kilkanaście hamowań powinno dotrzeć klocki, wówczas pokazują swój potencjał.
  2. Ten Level A8 to jakiś leżak sklepowy - kross już nie utrzymuje serii A, najbliższa jest seria Level R na 27.5. Pytanie z jakiego rocznika jest ten A8 - kross miał wpadkę z strzelającymi ramami w 2013 roku - na forum jest spory wątek o tym.
  3. to raczej nie do mnie
  4. A jesteś pewien, że tarcze nie są tłuste - bo to najczęstsza przyczyna skrzypienia hamulców tarczowych.
  5. a jest w tym coś nieprawdziwego? Co jest łatwiej: - poprawić naciąg linki w v-brake - czy odpowietrzyć hydrauliki ? - ustawić odpowiednią odległość klocków v-brake od obręczy - czy ustawić tak tarczę by nie obcierała o klocki - gdzie przerwa pomiędzy tarczą a padami jest około 1mm z obu stron ? Do pierwszej czynności w v-brake potrzebujesz klucz, w tarczach - zestaw do odpowietrzania + olej. 5zł vs 50zł. Tarcze są bardziej skomplikowane w regulacji i konserwacji. Każdy serwisant Ci to powie, nie mówiąc o ludziach dla których poprawne ustawienie v-brake jest wyzwaniem.
  6. Chyba pomyliłeś adresata swojej opinii. Napisałem jak wół: lepsze dobre v-brake niż kiepskie tarczówki, a Ty mi piszesz o tarczach XT. Porównaj kiepskie tarczówki hydrauliczne pokroju shimano br-m3xx sikające na zaciskach kiedy temperatura spadnie do 0 stopni z v-brake. Miałem przez ostatnie 3 lata v-brake tektro. Nie miałem wspomnianych przez Ciebie sytuacji. I bynajmniej nie cackałem się z nimi.
  7. Może już rób dalej fotki tego plecaka, jak masz wypisywać, że gdzieś Ci ubliżam. Zdrówka. EOT z mojej strony.
  8. Może napisz o tym do producenta - będzie to miało jakiś sens logiczny. Pisanie tutaj zaś, z wklejaniem zdjęć, wygląda tak, jakbyś chciał nam wszystkim pokazać jaki to zły zakup zrobiłeś i ile ten plecak ma rozwiązań które Ci nie pasują - począwszy od kolorów treków na suwakach heh, po siatkę na kask która nie spełnia swojej roli w trakcie jazdy Jednym słowy jesteś jednym z tych którym "gratuluje" w myślach, kiedy mijam ich na drodze w taki upał jak raczyłeś pokazać, jadących bez żadnego nakrycia głowy
  9. "Porządny rower 29" + "v-brake" - nie znajdziesz takiego. Na szybko - najtańsze 29R'y Unibike'a, Kross'a, Scotta, Cube - tarcza, Trek Marlin 4 - v-brake z tourneyem. Moim zdaniem idziesz w złym kierunku - dobre hamulce tarczowe są oczywiście bardziej złożone w konserwacji/naprawie/regulacji, ale za to mają o wiele lepszą modulację i skuteczność hamowania niezależną tak bardzo od warunków atmosferycznych, jak v-brake. Zawsze mówiłem - lepiej rower z dobrymi v-brake niż z tanimi tarczowymi, ale chyba sam widzisz, że znalezienie obecnie MTB 29 z V-brake jest praktycznie niemożliwe.
  10. Jak zwykle wypisujesz swoje widzimisie - pisz dalej, tylko zacznij odróżniać dokumentację techniczną od katalogów marketingowych, bo jeszcze tego nie opanowałeś. EOT z mojej strony.
  11. XTR tandeta? Ciekawe Mam deorki - 615 i pracują wyśmienicie. Można śmiało powiedzieć, że tarczówki shimano od 6xx w górę pracują bardzo przyzwoicie przez okrągły rok. Kilku serwisantów tutaj może Ci powiedzieć co robią tanie tarczówki shimano przy ujemnych temperaturach.
  12. Rekomendowana tarcza dla 615-tek (SM-RT64) obsługuje oba typy klocków. http://productinfo.shimano.com/#/spec/1.9/GENERAL/Disc%20Rotor?q=SM-RT64
  13. W tej cenie lepszy osprzęt znajdziesz w Kands Maestro, Lazaro Integral V3. Lepsze obie przerzutki, lepsze manetki (alivio vs tourney/altus), uginacz 75 a nie 50mm. Kaseta zamiast wolnobiegu.
  14. Jeszcze raz - co ma wnieść dyskusja na forum o tym co się popsuło i co trzeba naprawić. Sam tego nie naprawi, więc i tak i tak czeka go wizyta w serwisie
  15. A jak inaczej chciałbyś to załatwić? Poprzez pisanie na forum? Tak czy siak czeka Cię wizyta w serwisie.
  16. sorry, widzisz tutaj żeby była pod metaliki? Bo ja nie http://productinfo.shimano.com/#/spec/1.9/GENERAL/Disc%20Rotor?q=SM-RT56 A potem będzie kolejny post, na jaką tarczę wymienić, bo mi metaliki tą zjadły.
  17. Jaki remiro - to wypisz wymaluj Kands Maestro wszystkie komponenty te same, sprzedawca najwyraźniej dobił deal z producentem, że może go sprzedawać pod inną nazwą
  18. W samochodzie jak się skończy paliwo to też go reklamujesz? heh
  19. Wolnobieg. Napęd porażka.
  20. Kands Maestro lub Lazaro
  21. Plus za Shimano PTFE Dry. Na czerwonym Finish Line po 60-80km było już głośno, na Shimano przejechane kolo 500km i wciąż nieporównywalnie ciszej niż na FL.
  22. Kamerka zamocowana "na Tobie - kask, uchwyt na klatkę" jest o wiele lepiej amortyzowana niż przykręcona do ramy/kierownicy. Mieliśmy okazję dwa dni temu przekonać się o tym z kumplem, gdzie on swoją miał na kierownicy, a ja na kasku - ta sama trasa, a nagranie z kasku o niebo lepsze
  23. Ta w biedronce nie jest oryginalnym klonem sjcam'a - to jakaś wersja by MyPhone. Sjcam 4000 WIFI kosztuje blisko 400zł. Nie oczekuj, że ktoś (nawet biedronka) tak zjedzie z ceną, że będzie kosztować 270zł - marża na produkty elektroniczne to często kwestia kilkunastu a nie kilkudziesięciu procent. @adamos: Nic takiego nie napisałem
  24. http://sjcamguides.com/sjcam-sj-scam-difference-real-fake-camera/ Jeśli sobie życzysz, podam Ci sprzedawcę allegro który ma u siebie oryginalne sjcam'y - zarówno w wersji wifi jak i zwykłe - kupowaliśmy u niego z znajomym w zeszłym tygodniu. Kody-zdrapki zweryfikowane na stronie sjcama.
  25. NVX nie posiada SAG'a. Kręcąc w prawo na plus skracasz sprężynę, czyli go utwardzasz, kręcąc w lewo na minus - luzujesz sprężynę, czyli robisz go bardziej miękkim. Pokrętłem powinieneś móc spokojnie zrobić kilka obrotów - nie sugeruj się 'kliknięciem' po około 90 stopniach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...