Skocz do zawartości

Charvel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    541
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Charvel

  1. Szczerze ? - mam w d...ie czy ktoś jeździ w kasku, czy bez niego. Jego głowa, jego sprawa. Za to powinno się karać dosłownie mandatami tych wszystkich zasranych ninja na rowerach po zmroku: bez świateł, bez odblasków, ubranych na ciemno. Za każdym razem jak mijam takiego to jedna myśl przechodzi "na lajkry starczyło, na światełko już nie biedakowi"
  2. Majątku nie kosztuje ;-) Kup i sprawdź ;-)
  3. Ten dystanser nie służy do odpowietrzania, tylko transportu zacisku z włożonymi klockami - zastępuje tarcze.
  4. Na allegro np, wyszukaj Dystanser klocków hamulcowych Shimano B01S
  5. A dla tych którzy przypinają sobie rowery takim gównianym zapięciem polecam: Szanujcie swoją kasę która wydaliście na rower/osprzęt do niego i kupcie porządne zabezpieczenie, a nie gówniane lineczki. Będzie mniej takich wątków.
  6. Jeździsz po płaskim i rozważasz inne? Po co ? Ceramiki będą Ci niemiłosiernie piszczeć przy odrobinie wilgoci. Metalików natomiast nigdy nie zagrzejesz tak by pokazały 100% swoich możliwości jeżdżąc po płaskim terenie. Klocki dobiera się do tarczy. Są tarcze zalecane wyłącznie do żywicznych, są tarcze do wszelkiego rodzaju okładzin.
  7. Z tego co zobaczyłem na yt na prezentacji tego modelu zacisk hamulca masz mocowany na postmount (potrzebujesz adapter PM-PM), tarcza wygląda na CL, ale nie zaszkodzi jak wrzucisz foto. Różnicę w hamowaniu na pewno odczujesz - na plus
  8. Zrób i wrzuć zdjęcie zarówno zacisku (a dokładnie jego mocowania) jak i osi koła - będzie można zobaczyć czy masz CL czy 6-tkę
  9. Proszę, coś bardziej z ruchu, wprawdzie narty, a nie rower, ale w ruchu ;P Sceny z białym datownikiem w lewym górnym rogu - rzeczony wyżej Heken, sceny z żółtym, nieustawionym datownikiem w dolnym lewym rogu: sjcam 4000
  10. A uświadomiłeś sobie, że rozmowa tutaj toczy się na temat br-m365? Tak wygląda: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/altus-m2000/BR-M365.html Klocki wkłada się od góry. O tym zacisku rozmawiamy. EOT z mojej strony na Twoje wypowiedzi - nie wnosisz nic istotnego w tej rozmowie.
  11. Super, dzięki że poznaliśmy Twoją opinie. Ale ona nie rozwiązuje jego problemu, więc na przyszłość bardziej merytorycznie a mniej subiektywnie.
  12. Spraw sobie coś, co nazywa się Superb tb-br10. Wyciągasz klocki, luzujesz zacisk, nakładasz ów blaszkę na tarcze i "wjeżdżasz" nią w zacisk. Zakładasz klocki, zaciskasz manetkę hamulca i dokręcasz śruby. Wyjeżdżasz, ściągasz i gwarantuje, że kilkunastominutowe chrzanienie się z ustawieniem zacisku by nie obcierało odejdzie w zapomnienie.
  13. Czego oczekiwałeś od handlowca? On Ci nawet złą stronę podał - powinien: http://productinfo.shimano.com/#/com/3.2
  14. virtualbike.pl: negatyw Kupiłem hamulec z opcją skracania przewodu. Przed zakupem pytałem się, czy w komplecie są wszystkie dodatkowe akcesoria, jak np klocki do skracania przewodów, dystanser tłoczków hamulcowych. Odpowiedź: "Tak". Po otrzymaniu przesyłki nie ma klocków do ułatwienia skracania przewodu, nie ma dystansera. Na zwróconą uwagę dostaję odpowiedź "Mechanik ma własny sprzęt do skracania przewodów. Shimano nie dołącza już do zestawu w/w akcesoriów" . Prawdę mówiąc, nie interesuje mnie czym mechanik/serwisant skraca przewody klientowi - może i siekierą, może i diaksem, byle było prawidłowo skrócone. Najwyraźniej obsługa sklepu nie zrozumiała, że te dodatki są DLA MNIE. Krótki research po okolicznych serwisach rowerowych i zdziwienie serwisantów tam pracujących, niektórzy specjalnie otwierają nowe, zapakowane fabrycznie pudełka hebli XT-M8000 w których wszystkie wymienione rzeczy są. Ponadto ... patrz niżej w opinii drugiego sklepu. Połakomić się na kilka plastików których cena oscyluje w granicach 10-20zł żeby stracić klienta na zawsze i ten jeszcze odradził swoim znajomym - rzecz bezcenna :-) biostern.abstore.pl: pozytyw Zakupiony drugi hamulec z tej grupy na drugie koło. Od wykonania skrócenia, po cały proces zakupu i logistyki - wszystko ok. A ponadto...... w komplecie te akcesoria których już ponoć shimano nie dodaje :-D A pytałem przed zakupem, czy wszystko jest....
  15. Charvel

    [rower] do 5000zl

    Zważywszy, że 5 sekund googlowania pokazało mi sklepy z taką ceną, to nie jest dobra opcja Gdyby Ci go chcieli sprzedać za 4200-4300 już lepiej. Oczywiście tradycyjny rozpiżdż grupowy - przerzutka przód - slx, tył - xl, hamulce acera. Znajdę Ci lepszy set za podobną cene, tyle, że nie koniecznie będzie miał "Trek" na ramie (za który to napis moim zdaniem płacisz 20-30% więcej niż powinieneś)
  16. Językiem ;P Jeśli to klocki shimano, to mają nadrukowany symbol. Jeśli na tarczy hamulcowej masz gdzieś napis "resin pad only" to z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz przyjąć, że masz organiczne.
  17. Żywiczne - tak, metaliki możesz spróbować wypiec w piekarniku
  18. Servo Wave to rozwiązanie mechaniczne w środku klamki - skraca dystans "łapania" klamki. Możesz ZEE i SLX nowe również.
  19. Aj, masz rację sznib, od strony klamki nie ma przecież banja Sorry Sylwester, tak jak wyżej - będzie banglać
  20. Twój zacisk ma wejście na przewód SM-BH59, a klamka BL-M785 ma SM-BH-90-SB. IMHO tego nie ożenisz.
  21. Oba o których napisałem mają. W uvexie siateczka przeciw owadom jest na stałe zintegrowana z skorupą, w endurze stanowi element wkładki.
  22. Myślimy, że są dobre Miałem, teraz używam Endura Hummvee 2018 - jest w sam raz Twojego limitu cenowego. Porównując uvexa xenova z hummvee - Endura ma gęstszą siateczkę przeciw owadom i bardziej anatomiczny kształt skorupy.
  23. Rzekłbym - głupich nigdy nie zabraknie. Wizja ceny niższej o 5zł od konkurencji owocuje klapkami na oczy i odpuszczeniem wyszukania informacji na temat tego "sklepu" :->
  24. Charvel

    [Klocki] zalane olejem

    Zgadza się.
  25. W tym rowerze brakuje wymienionych jeszcze 6 przerzutek :-) ;-) Zadeklarowali, że ma ich 9, wymienili 3: deorke, alivio i acere ;-) Rower niewiele różniący się od kands'ów maestro.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...