-
Liczba zawartości
508 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez kregiel
-
Po zamianie tarcz przód/tył problem był, aczkolwiek już w mniejszym stopniu 0_o z czego tylnia tarcza jest minimalnie wygięta (0,3mm) na oko. Teraz już kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi ;/
-
Pomyślałem czy by nie zamienić tarczy przód/tył. Wydaję mi się że to średni pomysł, ale co o tym myślicie?
-
Tarcze odtłuszczone i klocki też. Niestety problem wciąż występuję nawet kiedy jadę bez trzymanki przy średniej prędkości. Zauważyłem że zawsze dźwięk się pojawia kiedy wiaterek wieje. Czy jest możliwość że przez wiatr tarcza wpada w wibrację? 0_o Hamulec i klocki ustawione b.dobrze nawet minimalnie nie obcierają na stojaku.
-
Myśle nad zakupem tarcz shimano deore. Może to rozwiąże problem.
-
Tarcze mam 160mm a opone Schwalbe Racing Rob. Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
-
A czy przy widelcach z wyższej półki też może być taki mankament przy mojej wadze?
-
Rozumiem. Właśnie na tym filmiku widziałem Fox'a z brunoxem pod uszczelkę. https://www.youtube.com/watch?v=xnGQUJq3M00
-
Witam, Ostatnio zakupiłem Brunoxa Deo do amorków. W sieci czytałem że ogólnie słabsze amorki powinno się psikać tylko po goleniach a te lepsze pod uszczelkę. Jak powinieniem się stosować w przypadku mojego amorka? Pozdrawiam.
-
Witam, To co mnie bardzo zastanawia to że przy hamowaniu na nie utwardzonych drogach tylnym hamulcem rower strasznie wpada w wibrację. Klocki były wymieniane + odtłuszczona tarcza. Podejrzewam żę ten hamulec może mieć taką przypadłość. Czy mieliście już taki problem? Pozdrawiam.
-
Z przodu mam 160mm. A czy przy zmianie zacisku wiotki widelec nie będzie miał wpływu?
-
Tylko ociera w trakcie jazdy pod obciążeniem. Przy większej prędkości czasami na prostej + zawsze przy ostrzejszych skrętach.
-
RST First Air 29
-
Tak mam blokadę. W mieście rzadko gdzie da się jechać z zablokowanym amorkiem. Co do ciśnienia to przy obniżeniu boję się o zbyt częste dobijanie.
-
Witam, Od dłuższego czasu przy szybszej jeździe słyszę tak jakby przednia tarcza obcierała czasami o klocki wydając taki metaliczny dźwięk dodam że przy jeździe po prostej trasie, a przy ostrzejszych szybszych krętych wirażach przy każdym skręcie też słyszę też dźwięk. Słyszałem że może być to spowodowane moją wagę i pracę przedniego widelca. Rowerek 29" + moja waga 93kg. Pozdrawiam.
-
Witam, Mam pytanko co do doświadczonych użytkowników w/w modelu. Jakie ciśnienie jest najabrdziej optymalne do jeżdzenia XC? Teraz ważę ok 93kg i mam ustawione ok 90psi. Przy jeździe po mieście jest ok, ale przy wypadzie do lasu jakoś tak miernie wybiera nierówności przy szybszej prędkości. Co wy o tym sądziecie? Pozdrawiam.
-
Powiedzcie czy do takiego momentu powinien uginas sie amorek przy ostrzejszej jezdzie w lesie ? Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
-
Mam wrazenie ze nie bede w stanie tak docisnac jak jakas porzadna nierownosc na trasie. Ale bede musial pobrobowac. Jesli ustawie na 15% to do ilu % powinien dochodzic przy ostrzejszej jezdzie ? Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
-
Obecnie przy wadze 93 kg mam wpompowane niecałe 100 psi. Niestety SAG wynosi 0%. Stąd pojawia się pytania czy zejść niżej z ciśnieniem ? Czy przy większych nierównościach nie będzie dobijał ?
-
Od góry oczywiście kiedy nie pedałuje tylko że nawet przy małych nierównościach... Osłonę mam taką http://velo.com.pl/czesci/oslony-neoprenowe/accent/no-scratch Wydaję mi się że ten kawałek materiału średnio pomoże. Kupiłem w Kutnie gdyż dostałem zniżkę nie do odmówienia ;]
-
Hmm tak czy owak po jakiś 500 km przydałby się konkretny przegląd. Wtedy może by coś zaradzili na straszne walenie łańcucha + zgrzytanie suportu. A co powiedziecie odnośnie straszne uderzanie łańcucha o ramę ? Przerzutka to deore m591. Nie wiem czy da się jakoś wyregulować naprężenie łańcucha.
-
Myślę że zamiast coś od razu wymieniać to może spróbować za serwisować Tylko taki mały mankament iż sklep jest oddalony o 60 km xd
-
Mam nadzieję że suport przestanie zgrzytać. Powiem wam że troszkę mnie to irytuję przy nowym rowerze za taką cenę. A propos amorka to spuściłem powietrze do niespełna 120 ale mam wrażenie że i tak nie pracuję jak u kolegi na filmiku : W komentarzu napisał że waży 78 kg i ma ok 75 - 80 psi.
-
Witam, Tydzien temu stalem sie szczesliwym posiadaczem pierwszych w zyciu duzych kolek .) Ostatnio mialem mozliwosc lepszego testowania po lesnym terenie. Okazalo sie ze przy mojej masie 96 kg amorek marnie wybiera nierownosci. na pewno przez zbyt duza ilosc powietrza ustawiona przez Panow ze sklepu niby pod moja wage czy 150 psi, a powietrze w oponach 3.5 bara. Dalej rzucil mi sie w oczy zgrzyt suportu gdy probuje na stojaco nabrac predkosci. Dziwne ze tylko przy ruchu prawa noga 0_o Przedni hamulec po lekkim deszczu zaczal troche skrzypiec, ale po ostrzejszej jezdzie w lesie przestal i potem na prostych spokojnych drogach znowu delikatnie zaczal...Nie ogarniam jeszcze tego calego sprzetu. Powiedzcie czy tez macie taki intensywny dzwiek cykania tylnej piasty?? Na koniec mankament ktory rzeczywiscie jest irytujacy tzn przy srednich nierownosciach lancuch uderzal o rame a nie mowie juz co sie dzialo przy wiekszej predkosci i nierownosciach. Nawet przy srednich kraweznikach czy przy raptownej zmianie kierunku obrotu pedalow tez tlucze o rame. Czy takie dzialanie jest normalne? Z gory zaznacze ze jestem laikiem ktory przez wiele lat nie jezdzil na rowerze, zatem prosze o wyrozumialosc Pozdrawiam. Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
-
Witam, Czy ktoś z was wie może gdzie mógłbym otrzymać tabelkę ciśnień ? Ważę 96 kg a panowie w sklepie ustawili na 150. Wydaję mi się że amorek słabo wybiera nierówności na drodze, ale zapewne jest to spowodowane jego zblokowaniem. Podobno na drogach asfaltowych powinien być blokowany, ale przy polskich drogach to strasznie trzęsie przez multum dziu i nierówności... Ciśnienie w oponach zostało ustawione na 3,5. Powiedzcie czy opony i amorek został dobrze ustawione ? @edit tutaj działa pięknie ;] @edit Udało mi się znaleźć tabelkę na stronie producenta: www.rst.com.tw/UploadFile/EN/FILE/20130313184552875_2013 OWNER'S MANUAL (AIR FORKS).pdf Okazuję się że panowie trochę przegięli gdyż przy wadze 95 -105 zaleca się 100 - 120... Jutro będę musiał podjechać do serwisu nieopodal by spuścili ciśnienie. Ciekawy jestem jak jest w przypadku opon. Pozdrawiam.
-
Witam, Niedawno w końcu udało mi się zakupić Authora Traction'a 29 Oczywiście miałem od razu możliwość przetestowania go, gdyż kupiłem w Kutnie jakieś 60 km od Łodzi ;p Jak na kogoś kto przez 7 lat nie jeździł na rowerze to i tak nieźle że tylko 2 przerwy miałem z powodu niewygodnego siodełka xd Ogólnie z roweru jestem super zadowolony Tylko chyba panowie w sklepie przesadzili z ciśnieniem. Opony dali na 3,5 a amor na 150. Przy różnych nierównościach strasznie trzęsie. Wydaję mi się że to przez zablokowany amor, ale niby na prostych drogach powinno się blokować, tylko że w PL nawet zwykłe ulice mają pełno nierówności i wyboi. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy ciśnienia. Przerzutki i hamulce działają bez żadnych zastrzeżeń. Ogólnie na gładkiej drodze idzie jak burza :D Pokonałem dystans 56 km w 2 h 27 min, gdzie jak tyle czasu nie jeździłem uważam za fajny wynik ;]
