Skocz do zawartości

MMMAAACCC7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 168
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MMMAAACCC7

  1. czyli 2 spinki na dłuższym łańcuchu i 1 na krótszym
  2. wychodzi na to ze najlepiej kupić bezstopniową piastę rohloffa o pełnym zakresie
  3. no raczej nie. a nie obluzowało ci się coś i nie wpadło do środka? np gąbeczka olejowa, czy coś.
  4. nie zaliczyłeś dzwona? objawy jak przy skrzywieniu lag.. poza tym popraw ten skok, trochę hardkorowo mieć 1300mm skoku (To jest jakieś 1,3 metra)
  5. aż się wyrobi, sparcieje i luz wróci, lepszym pomysłem jest dystans z korka od butelki 5 litrowej
  6. wg shimano tak, ale jak chcesz mieć pewność to musiałbyś albo dopytać u shimano, albo samemu pomierzyć/przymierzyć. ktoś na forum również mierzył, że teoretycznie są takie same
  7. tak, zagra. 11 rzędów wg shimano to to samo co 10rz + dołożona największa koronka przesunięta w stronę szprych
  8. nie ogołociłem, podobno seryjne polerowane alu, tylko z przodu ma logo cannondale (pytane/sprawdzane u dwóch poprzednich właścicieli) z przodu specialized brain ze stajni foxa, takiej kultury pracy dawno nie miałem chorowałem na tą ramę od kiedy wpadła mi w ręce rowerowa gazeta, właśnie z tą polerowaną wersją ramy.
  9. to i ja się dodam-tunel kolejowy też się liczy ?
  10. ciekawe czy do kół cranka wejdzie kaseta 11s np takie jak te : https://www.gumtree.com/p/bicycle-accessories/mtb-wheelset-crank-borthers-cobalt-xc-race-26-1540g-tubeless-/1146352238
  11. po co odgrzewasz kotleta? skoro sprawa już wyjaśniona?..
  12. wydawałoby się że w układzie jest za dużo płynu, miałem kiedyś też te deciphery nowe i ten sam problem, trzeba było upuścić delikatnie, po kropelce
  13. pewnie jest w tym jakaś tajemnica producenta
  14. kolega zapomniał dodać "zaciągnięte z profilu bikegrls from facebook"
  15. proponuję pojechać na dobre górki i dotrzeć. Brukowane 250 km to jest nic, ja swoje jagwire gold dotarłem dopiero po 500 km w dobrych lasach..
  16. nowe kupiłeś, czy używki? w jakich warunkach jeżdżone? jak wyglądają klocki? z jakimi tarczami używasz? wielkość, marka.
  17. nie ma znaczenia, z obu stron tak samo wyjdzie (miałem nawet zaplot słoneczko z jednej, 2 krzyże z drugiej, przy pieście 32 a obręczy 36 4 szprychy, a to dlatego że te z drugiej strony otworu wolnego dobrze pasują, koło nie gubi centryczności, a te dłuższe muszą nadrobić różnice otworu, kątu et
  18. shimano już miało kasety o najmniejszej koronkę 9 zębów, ale to był specjalny bębenek i ta koronka robiła za nakrętkę..
  19. a ja przechodziłem obie opcje -piasta 32-obręcz 36, wolne miejsca zostawione symetrycznie, jednocześnie przeciwlegle, długość szprych nie jest problemem, ponieważ koło było zaplatane w ten sposób, jak normalnie, tylko potem luz i zaczynałem jak od nowa -piasta 36-obręcz 32- po 2 wolne otwory na każdy kołnierz, naprzeciwlegle, 4 szprychy musiały być dłuższe (o 8 mm przy kole 26"), nie zauważam większych braków sztywności, koła latają w XC, MTB, AM
  20. to ja się też muszę zacząć żalić, że pół kasety hg400 przechodzi płynną zmianę przełożeń, a połowa wchodzi na siłę
  21. no cóż, shimano ma swoje kwiatki... O tyle dobrze że idzie je odpowietrzyć w domu bez strat własnych, w przeciwieństwie do DOTopodobnych. To tak jak ich wolnobiegi, w których luz roboczy wg shimano wynosi, tu uwaga pam para pam, 3 mm
  22. a może ma znaczenie ustawienie odległości klamki od kierownicy?
  23. a to nie jest dźwięk zaskakującego, odpuszczanego servo ?
  24. demontaż nie tyle na czas zimowania co na czas wyjazdu do Anglii, dlatego szukam optymalnego sposobu. żeby nie robić zbędnego OT- Wg mnie 446 odpowietrzone, dbane, niemaltretowane, (choć moje akurat były) są idealne, ale w rowerach max do 2-2,5k. Choć patrząc na krossa i ich topowe modele, to shimano nie jest takie złe jednak (dużo topowych modeli jest na DB3) Kolejna kwestia, kto wie, może bez problemu są osiągalne zamienne uszczelki do tłoczków 446, w jakimś lokalnym sklepie leżą i czekają, Jedni wybiorą ich serwis i wymianę, inni pójdą drogą R785 (dobrze że ten zacisk nie jest pod servo, coś co jest nowe, dobre i w starej szkole), a inni będą kupować SLX, XT i inne
  25. fakt jest taki, że dużo ludzi lubi 446, raz za klamkę, na 3 palce, dwa za zacisk- duża powierzchnia klocka też ma niebagatelny wpływ na hamowanie. Będąc w temacie hamulców: co sądzisz o wyciekach długo stojących zacisków z serii x75? Spotkałem się z tym w swoich 975, znajomemu z 675 pociekło, parę alfine stojących w sklepie (używki) też pociekły zalewając tarcze.. Uszczelki sprawne, im więcej jeżdżące, tym lepiej działające. A postoją 2-3 tygodnie i uszczelki na tłoczkach sikają. Dlatego na zimę planuję wyjąć klocki, zaciski odkręcić i na zimę wstawić klocek rozporowy, szkoda tarczy i klocków
×
×
  • Dodaj nową pozycję...