-
Liczba zawartości
22 383 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Puklus
-
Nie no z aleminjum ... przeca to ze Silvera sie robi
-
Temat niżej właściciel cargo strasznie narzeka na uszczelki kurzowe ...
-
Panie idź pan stąd ... no idź pan stad .... no wyp...ierniczaj Ten widelec był zaniedbany jak chory bezdomny pies ... choć za flaszkę to bym brał.
-
Masz racje ze jak jest połowa widelca to i oleju mniej bo coś wystrzeli, jednak nie sugerowałbym sie tak sztywno wytycznymi producenta. A myślisz dlaczego tak jest ? Żeby widelec mogący przejechać 20 000 przejechał 5000 i padł. później jego serwis robi się zbyt drogi i klient wybiera nowy ... i biznesik się kręci.
-
Ja tam uważam że oleju ma być tyle by widelec mógł sie złożyć do max.
-
Może dlatego ze składają je na suchy pieprz i kwalifikują sie do serwisu zaraz po kupnie
-
Ten widelec konstrukcyjnie jest niemal że na poziomie XCRa a może nawet i prostszym, otwarta kąpiel olejowa, 2 sprężyny, tłumik, 0 regulacji. i to jest właśnie piękne
-
[amortyzator] sr suntour do kross hexagon x1 2013 - dobór amortyzatora
Puklus odpowiedział kamp → na temat → SR Suntour
No XCR to minimum jaki można nazwać amortyzatorem i to nie każdy jego model. -
[amortyzator] sr suntour do kross hexagon x1 2013 - dobór amortyzatora
Puklus odpowiedział kamp → na temat → SR Suntour
Czyli ty za 200zł czyli komplet porządnych uszczelek i kapnie oleju do tłumika chcesz dobry widelec który nie złapie luzów nie wiesz takie rzeczy tylko w erze ... a wiesz co się z erą stało -
Potrzeba ci jakieś urządzenie do wyjęcia Można to zrobić na kilka sposobów, starać sie wybić długim ... czymś, albo zrobić wykonać płaskownik na tyle gruby by sie nie wygiął i tak dopasowany by go można było wsadzić pod tulejkę a później śruba to wyjąc ... ale ja bym sie za to ne zabierał. Skoro połamałeś XCRa znaczy ze potrzebujesz czegoś duuuzo lepszego.
-
Nie, tam sa takie same gwinty i taki sam przepływ oleju z obu wyjść, wiec jeden grzyb co gdzie sie wkręci. Osobiście przewód od koła lepiej mi się widzi. Ale na pewno nie jest to problem i temat do pisania doktoratu.
-
Komplet nowych deorek zamkniesz sie w 400 jednak bez tarcz, ale tarcze chyba masz ?
-
Plan jest prosty, górna goleń to pozywana z tłokiem na końcu, szczelnym. I teraz najprościej pod tłok wsadzić sprężynę stalowa oczywiście dopasowanej twardości by to miało rece i nogi i tyle. To by była najprostsza wersja air spring. Na początek trzeba rozebrać widelec zobaczyć jak to wygląda. http://www.forumrowerowe.org/topic/97178-amortyzator-rock-shock-dart3-air/ tu masz jak Józek przerabiał darta, sam tego nie czytałem ale myślę ze ci to pomoże. Jak Józek pisze "goleń górna w stanie idealnym" inaczej faktycznie to nie ma sensu ... można by jeszcze od biedy pozamieniać golenie choć nie wiem czy tak by sie dało bez wiercenia szlifowania itd ... Jak masz 2 lewe racę albo nie daj boże jesteś humanistą ... nie ruszaj
-
Działać to by to może i działało ale jak ... gaziak bez komory negatywnej albo choć sprężyny to tępak po prostu.
-
Manitou miał rożne golenie przy rożnych sprężynach, RS nie, jak jest tu - nie wiem, ale sam korek ci nie wystarczy żeby to działało jakoś musisz mieć tłoki, bo chyba nie myślisz uszczelnić całości i nawalić tam powietrza ??
-
Jak przypadkiem trafisz na taki simmering którym będzie pasował ... to zakładaj. chyba ze milisz pojecie simmeringu i oringu które byś mógł założyć zamiast sprężynek jednak skoro sa tam oryginalne lepiej chyba nie będzie. Wyjmij te uszczelki co masz, jedna styka, bo sa takie same i może coś dobierzesz ... aby je wyjąc podważaj śrubokrętem. Może jakieś ze skutera podejdą zaglądałeś na ten link co dawałem ?
-
Z tego co wiem, sprężyna w ty modelu jest otwarta, czyli nie w kartridżu, wszystko by było piknie jeżeli sprężyna nie porysowała goleni wewnątrz. Jeżeli chodzi ci o przeróbkę typu home-made to nie wiem nie mailem tego widła w ręce.
-
Dodatkowo wspomnę iż nie działa także tłumienie powrotu , rower miał lecieć na gwarancje.
-
[amortyzator] sr suntour do kross hexagon x1 2013 - dobór amortyzatora
Puklus odpowiedział kamp → na temat → SR Suntour
Problem w tym ze jak nie będzie miało tłumienia to będzie sie luzować ... jedno z drugim nie ma za wiele wspólnego poza faktem ze bez tłumienia tylko sa najgorsze złomy -
[amortyzator] sr suntour do kross hexagon x1 2013 - dobór amortyzatora
Puklus odpowiedział kamp → na temat → SR Suntour
A za ile ? bo jak za 300zł czy coś koło ego to lepiej jeździj na tym co masz. -
Heh a moje auto ma przebieg 6 lat
-
Zalecał bym czasami przełączyć swój mózg z funkcji stanby na redy, przypatrzeć się a nie bez sensownie pytać i robić z siebie nie powiem kogo. Wystarczy poszukac a to ajmuje 5 min, ten rowerm ma głóke 1.5" i ma stery już z redukcją na 1 1/8" czyli ma wszystko pasować od początku.
-
Widełki działania widelca nie sa sztywne to jest wartość od do ... co nie zmienia faktu ze 120ml to ja do Revela mam wlewać ...
-
Ile ten widelec ma przejechane ? Jeżeli uszczelki tak reagują na zmiany temperatur to średnio sie już nadają do użytku. http://www.seal.com.pl/product.php?id_language=1&id_site=4& zobacz tam dowiedz sie co i jak może sie uda.
