-
Liczba zawartości
22 383 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Puklus
-
[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo
Puklus odpowiedział djwiocha → na temat → Druciarstwo rowerowe
Jeżeli chodzi o kompatybilność łańcuchów to jestem miszczem A to z emzety- 2 159 odpowiedzi
-
- Druciarstwo
- rower
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo
Puklus odpowiedział djwiocha → na temat → Druciarstwo rowerowe
Swego czasu dawno dawno temu rwał sie łańcuch, bardzo często ... szczyt mojej irytacji został osiągnięty a efekty poniżej- 2 159 odpowiedzi
-
- Druciarstwo
- rower
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[hamulce tarczowe] różnica między BR-M596, BR-M615, a BR-M675
Puklus odpowiedział fatalwalker → na temat → Shimano
389 ?? ! ! ! za jeden hamulec ? bez tarczy no to sa chyba jaja, ja kupiłem za 245, co prawda bez radiatorów ale nawet kupuja nowe klocki za 100zł i tak taniej ... klockami i wyglądem, no i ceną. -
[hamulce tarczowe] różnica między BR-M596, BR-M615, a BR-M675
Puklus odpowiedział fatalwalker → na temat → Shimano
Wszystko z 675 jest gitara oprócz: - przewodu bh90 który lubi po czasie cieknąc przy banjo, za 10zł można kupić porządne banjo i zakręcić samemu. (Mam nowy bh90 używany kilka dni jak by kto chciał ) - chyba wszystkie klocki żywiczne shimano po pewnym czasie tracą swoje właściwości .. ze starości można by rzec i to nie sa długie czasy. -
No dlatego zdziwiłem sie ze ma tyle co w tabelce choć każdy jeździ jak lubi
-
Ja mam 90-105 a nabiłem 80 i było za twardo 75 jest pozytywnie, chyba ze mój manometr pokazuje kosmiczne wartości , nie wspominając ze większość sezonu na 65 przejeździłem
-
Zgodnie z naklejką powiadasz ? ja muszę co najmniej 15psi mniej niż tam
-
[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo
Puklus odpowiedział djwiocha → na temat → Druciarstwo rowerowe
To akurat model "weź i se wybij miskę sterów" ładna nazwa prawda? do czynności serwisowych mam jeszcze leszy- 2 159 odpowiedzi
-
- Druciarstwo
- rower
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo
Puklus odpowiedział djwiocha → na temat → Druciarstwo rowerowe
A to mój najnowszy stojako-wieszako-podpieracz rowerowy- 2 159 odpowiedzi
-
- Druciarstwo
- rower
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Recon jako jeden z niewielu, ma to do siebie że ma wiele odmian które potrafią sie diametralnie różnic pracą, od niemal wzorowej, ten gold ale z MC przez przeciętna po marną ... przez kilka lat sporo sie naczytałem tutaj o reconach.
-
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Sprężynę raczej na pewno trzeba będzie obciąć kawałek. Wiele osób w darcie wymieniło na takie sprężyny i były zadowolone, uwzględniając wagę simsona + kierowca, jedna sprężyna to tak cique abaut na 60kg powinna być dobra ale tego nie wiem to trzeba doczytać lub zapytać tych co to robili. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Koszt - w zależności od kosztu sprężyny, komplet do simsona kosztuje ok 10zł, Stopień skomplikowania - konieczność posiadania klucza 24 albo 22 oczkowego i umiejętność posługiwania sie tym narzędziem, wyjęcie starej, wsadzenie nowej i tyle w sumie. -
A to tylko dlatego żeby ludzie do mnie nie wydzwaniali ale widać na niektórych to nie działa
-
Ta a później znowu będzie po ludziach dzwonił
-
Duke to zabytek juz Nie przeglądnąłem wszystkiego ale mniemam ze sie przyda http://www.sram.com/service/include-archived/rockshox/7,412 piszą min. olej 5w, 125ml do 80mm i 140 do 100mm.
-
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Lepsza mi sie wydaje zawsze będzie sprężyna, troszkę ciężej ale bez obsługowo i bez awaryjnie, pod warunkiem ze dobierzesz sprężynę tak że będzie ci komfortowo sie jeździć. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Nie musisz, w ogóle go nie musisz rozbierać czy serwisować najwyżej skrócisz jego żywot pięciokrotnie, ale nie musisz nic robić, jedyne co musisz to jeść i oddychać -
[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo
Puklus odpowiedział djwiocha → na temat → Druciarstwo rowerowe
Moje markery po centrowaniu i blaszki centrujące tarcze jest teraz idealna- 2 159 odpowiedzi
-
- Druciarstwo
- rower
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
A klucz w ręce trzymać potrafisz? jak tak to sobie poradzisz -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Jeżeli wideł jest nowy, lub od nowości nie tkany, warto mu zdjąć spodnie i pozaglądać, bo fabrycznie lubią skąpić na oleju. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Nie bo to nie jest widelec OB czyli open bath, otwarta kąpiel olejowa, co za tym idzie olej w tłumiku jest hermetycznie zamknięty przed światem wiec zużywa sie powoli, ten w goleniach którego jest raptem kilka ml, uzupełnia sie jeżeli go brakuje. Tak wiec jeżeli dbasz o czystość goleni nie ma potrzeby do niego zaglądać, profilaktycznie można raz na sezon zdjąć golenie wyczyścić i złożyć. Dopiero jak tłumik zacznie świrować trzeba zrobić grubszy serwis. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Dobrze zauważyłeś że odpowiada za eliminacje tarcia, jednak zmarznięty smar robi to dużo gorzej niż olej, należy wziąć pod uwagę ze widelec spręzynowy "trze" tylko na uszczelkach i ślizgach a powietrzny ma jeszcze tarcie na oringach. sprężyny. Dodatkowo Epicon a wiec zapewne także i Raidon posiada sprężynę negatywną stalową ... a rozwiązanie solo air RSa czy inny producentów wstawia w to miejsce komorę powietrzna co sprawia ze dla każdej wagi widelec pracuje optymalnie a ten na sprężynie stalowej tylko w danym zakresie. Oczywiście nie demonizuje tutaj Suntoura bo to i tak jedne z lepszych widelców w tej cenie które pracują całkiem fajnie a sam posiadam damper epicona, ale warto sie rozglądać za innymi. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
http://www.srsuntour-cycling.com/SID=sic0a2e420587aa916759ac9fa723d53/dstore/products/Suspension+Fork/3170/RAIDON.html psze bardzo do wyboru do koloru coil posiada białą koronę a model 29 odwrotnie. To o czym piszesz wynika z jednej rzeczy, tanie widelce a raidon zawsze był tani a kilka lat temu to i gorszy niż obecnie, zawsze mulą w niskich temperaturach ale to nie wina sprężyny a konstrukcji widelca która jest ... no tania. Jeżlei widelec jest smarowany olejem to nie stwardnieje tak jak ten na smar. Natomiast widelce gazowe w niskich temp. staja sie miększe bo ciśnienie gazu spada. Podstawowa różnica jaka jest miedzy XC32 a Raidonem to poza troszkę wyższą ceną XC jest fakt ze on jest smarowany olejem a raidon smarem, z tego co wiem dlatego też jego bym polecił mimo ze dość drogi będzie lepszy. Poniżej 500zł to pewnie spinnery zostają. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Ceny sa różne od 360 za wersje z 2008 roku bodajże przez 460 do 530 zł. Duża większość z tego co widzę na sprężynie i tutaj bym sie zastanawiał między raidonem a XC32, gdyż ten najprawdopodobniej będzie żywotniejszy, występują w wersji soloair ale jeszcze takiej osobiście nie widziałem. -
[Amortyzator] Suntour Raidon Air RL vs Raidon RL (sprężyna)
Puklus odpowiedział eqc → na temat → SR Suntour
Może inaczej, nie jest to specjalnie popularne rozwiązanie obecnie
