some1
Użytkownik-
Liczba zawartości
1 660 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez some1
-
[dziwne zachowanie] Jeżdżenie bez błotników w deszczową pogodę
some1 odpowiedział leon7877 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jak puści muzykę na pełny regulator, to kask też zakłada, dla bezpieczeństwa. -
A czemu akurat kadencję liczysz z zębatką 38T? Zabronisz ustawowo montażu większych? Przykład miejskiego roweru elektrycznego. Przełożenie 48/10. 40 km/h pojedzie przy kadencji 60, a 50 km/h przekroczymy poniżej 80 obr/min. https://www.canyon.com/en-pl/electric-bikes/electric-city-bike/commuter-on/commuter-on-7-mid-step/2926.html?dwvar_2926_pv_rahmenfarbe=GD
-
[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha
some1 odpowiedział Maciek764 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
PTFE to chyba w ogóle przestali produkować, była o tym mowa kilka miesięcy temu. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
some1 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo łąki elegancko wykoszone. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
some1 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo powalone drzewa też się zielenią: -
Wyjmij wkładkę z buta i popatrz od środka, czy nie ma tam jakichś kołków albo śrubek trzymających ten element. Kawałek podeszwy musi się jakoś demontować, jeśli to faktycznie buty SPD.
-
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
some1 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
O ile rama pozwala jeszcze na montaż przedniej przerzutki. -
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
some1 odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Niestety ten kaskader długo życiem się nie cieszył, zginął kilka lat później https://newsbeezer.com/belgiumeng/wire-info-fatal-accident-of-francois-gissy-rocket-writer/ -
[sens] czy jest sens kupować gravela
some1 odpowiedział ProstePytania → na temat → Gravel/Przełajówki
Nazwę "gravel bike" wymyślili Amerykanie (Salsa Cycles) i początkowo faktycznie chodziło o rower do długodystansowych jazd po amerykańskich szutrówkach. Marketing chwycił na tyle dobrze że gravelem jest obecnie wszystko, co do tej pory po prostu nazywało się "touring bike", a i od przełajówek ciężko toto czasem odróżnić. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
some1 odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Przepisy w tej materii są na tyle niejednoznaczne, że nadgorliwy policjant i tak może wlepić mandat, a nawet jeśli sprawa zakończy się w sądzie, wcale nie ma pewności że zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść. -
[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz
some1 odpowiedział rambolbambol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Koło w bagażniku nie brudzi tapicerki drzwi i foteli. Żeby nie było OT, rower wewnątrz i też mam matę -
[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz
some1 odpowiedział rambolbambol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Po zdjęciu wnioskuję że nówka nie śmigana, ale brudny lepiej wkładać odwrotnie -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
some1 odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
No nie bardzo, dla wąskiej szosowej opony to prawie flak, a dla opony MTB to kamień, który nic się nie ugina. Gravelowe gdzieś pośrodku skali. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
some1 odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
A to w ogóle porównywalne ciśnienia? Coś mi się wydaje, że 2.8 na 32mm to już bardzo nisko. -
I pierwsze albo drugie miejsce w kategorii odporności na przebicia. Coś za coś. No niestety tak patrząc na ofertę producentów, to era graveli na 650b nie tyle jeszcze nie nadeszła, co już minęła. Merida też miała kilka modeli Silexa+ na grubej oponie, bez zmian w geometrii, tylko inne koło. Na ten sezon ostał się tylko jeden w edycji "limitowanej". Tak jak @abdesign napisał, na takie rowery jest wąska grupa odbiorców, bo trochę zaczyna być to zaprzeczeniem tej uniwersalności gravela, od której zaczął się cały ten szał. Chociaż możliwe, że ten rower to takie "tech demo", które ma pokazać innowacyjność marki i zrobić reklamę w prasie oraz internecie. Nawet na forum dyskusja na dwie strony, jakby był zwykły gravel taki sam jak inne, to mało kto by zajrzał.
-
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
some1 odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie mogę iść na rower, jeszcze czytam instrukcję obsługi.- 1 437 odpowiedzi
-
- 14
-
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Możesz popytać w okolicznych sklepach rowerowych, czy nie zostały im kartony po rowerach.
-
[Zestaw czy rower] Dla seniora do 3,5k zł?
some1 odpowiedział Tomasz_86 → na temat → Elektryczne - e-bike
No i fajnie tylko, że ceny rowerów w ostatnich dwóch latach mocno poszły do góry i teraz taki sam Kross Trans na Deore kosztuje właśnie 3k PLN. A jak trafi się przecena 10%, to już dobrze. https://sprint-rowery.pl/rower-trekkingowy-kross-trans-5-0-2022 Więc teraz zmieszczenie w takim budżecie przyzwoitego roweru + elektryka i to dla kogoś kto robi dobre kilka tysięcy rocznie... cóż, łatwo nie będzie. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
some1 odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Już widzę jak to mleko będzie sikać z dziur przy 100 PSI 😄 -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
some1 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
To nie jest tak, że na odrobinę większej kasecie przerzutka od razu przestaje działać. Po prostu możesz zaobserwować, że łańcuch będzie trochę mniej chętnie wchodził na największe zębatki, albo ogólnie kultura pracy spadnie. A może różnica będzie jeszcze nie zauważalna. Da się znaleźć w internecie ludzi, którzy zamontowali jeszcze większe kasety do tej przerzutki i jakoś im to działa. Kaset 11 rzędowych 11-36 Shimano chyba w ogóle nie produkuje. Pozostają inni producenci. -
[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami
some1 odpowiedział MikeSkywalker → na temat → Gravel/Przełajówki
Ziew, nadal okragłe. -
Przy takim rowerze najlepiej samemu zmierzyć albo wybrać się do sklepu rowerowego, niech coś dobiorą. Ale stary fitness z hamulcami obręczowymi, nie liczyłbym na wiele, może 32-35 mm wejdzie na styk. Bardziej niż obręcze ograniczają cię zaciski hamulcowe i prześwity w ramie, przeważnie z tyłu.
-
[Gravel na wyprawy] Czy Scott Speedster się nadaje?
some1 odpowiedział Mokosz → na temat → Gravel/Przełajówki
Rower wyprawowy wcale nie musi mieć sztywnych osi ani stalowej ramy. Ale jeśli nadal chcesz jeździć z dużymi sakwami, to ten rower się do tego nie nadaje, nie ma otworów, żeby przykręcić uchwyty i bagażnik. To też bardziej rower szosowy niż gravelowy więc nie zmieścisz w nim szerszych opon na większe bezdroża, ani błotników. To co z tym rowerem można robić, to "bikepacking", czyli turystyka z niewielkim bagażem w oparciu o torby mocowane pod siodłem i na kierownicy. Podstawy opisane tutaj: https://hopcycling.pl/bikepacking-101/ -
Rower to nie samochód, tu praktycznie wszystko poza ramą jest ze wspólnego katalogu (napęd, hamulce, koła, amortyzator, damper itd.). Dożywotnia gwarancja na ramę też jest tylko dla pierwszego właściciela, więc Ciebie przy zakupie używki nie obowiązuje. Fuel EX8 jest już dobrze wyposażony, a czy wart 10 tys. to zależy od wieku i stanu roweru. Używany raczej nie będzie świeżo po serwisie zawieszenia, więc to też warto uwzględnić w kosztach zakupu.
-
[sens] czy jest sens kupować gravela
some1 odpowiedział ProstePytania → na temat → Gravel/Przełajówki
No właśnie jak rozumiem pytający ma już takie "sztywne 29 cali", więc wymiana na gravel do jazdy w terenie wiele więcej nie wniesie. A po kieszeni uderzy.
