Skocz do zawartości

bogus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    7 403
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez bogus

  1. To chyba najprościej kupić zestaw.
  2. Dzisiaj pourlopowy rozjazd Dystans 24,70 km Czas 1:40:51 h Średnia prędkość 15,3 km/h
  3. bogus

    [Ramię korby] lewe na kwadrat

    Według mnie powinieneś kupić taką samą, żeby nie było jakiejś wtopy, jeśli idziesz w zakup samego lewego ramienia. Korbę ze zintegrowaną osią do Muirwoodsa założysz bez problemu. Najtaniej z tego co wiem korba ze zintegrowaną osią z zębatkami takimi jak masz obecnie, czyli 48/36/26 to Shimano Alivio T4060 plus suport. Koszt korby to około 200 zł i do tego suport. Całość powinna zamknąć się w 300 zł plus ewentualny montaż w serwisie.
  4. Powinna pasować tarcza z M7000 do M8000.
  5. W starym to nic, w nowych jest więcej zamieszania z oznaczeniami. Sun Ringle ma taki system oznaczania modeli, że liczba przy nazwie mówi o szerokości zewnętrznej, w symie słusznie, bo jak by brzmiało Duroc 27
  6. @KrissDeValnor 27 mm wewnątrz. Tak samo podaje chyba najbardziej wiarygodna strona - Velo, czyli dystrybutora Sun Ringle na Polskę. https://velo.pl/czesci/sun-ringle/duroc-30
  7. Sprzedać? Nie ma mowy. Nowego z 2019 roku już nie znajdziesz. Moim zdaniem trafny wybór jeśli chodzi o rozmiar. Siodełko jak dla mnie jest wygodne, ale co kto lubi. Jak dla mnie na start do zmiany manetka blokady amortyzatora. Mimo, że w 2020 roku jest poprawiona wersja z szerszym pierścieniem, to jej skok jest nadal za długi, ja swoją, jeszcze w starej wersji, zmieniłem na Oneloc od RSa. Ponadto jeśli ergonomia manetki GX odpowiada to w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. U siebie wrzuciłem jeszcze opony Vittoria Mezcal i przeszedłem na bezdętki.
  8. @Sathgart używam na codzień RR XC500 z rocznika 2019 - różnice w stosunku do 2020 są kosmetyczne. Przy wzroście 180 cm i przekroku 86 cm mam ramę L. Preferuję raczej sportową pozycję na rowerze i na pewno nie powiedziałbym, że L jest za duża lub nie daje komfortu dla osoby o wzroście 180 cm. Do M przymierzałem się i niestety, ale była moim zdaniem przymała. Każdy ma oczywiście inne preferencje, jednak dobrze bym się zastanowił jeszcze raz nad rozmiarem. Jeśli masz jakieś pytania szczegółowe o XC500 śmiało pisz.
  9. Faktycznie, nie zauważyłem tej "eSki" przy podanym przez Ciebie modelu. Jeśli o model XC100S chodzi to raczej nie wydałbym na niego 5300. Co innego sztywniaki z Decathlonu z serii XC. Jednak prawdą jest, że osprzętowo nic lepszego nie znajdziesz. Lepiej dołożyć trochę i kupić coś z lepszą ramą.
  10. Jest sens kupna za 5300 Rockridera XC500. W tej kwocie nie dostaniesz nic lepiej wyposażonego. Ewentualnie rozejrzyj się za Kellys Gate lub Merida Big.Nine 500 Lite. Jeśli masz konkretne pytania do XC500 pisz, jako użytkownik modelu z 2019 roku chętnie coś podpowiem.
  11. bogus

    [Ramię korby] lewe na kwadrat

    Nie ma to większego znaczenia. Może się jednak zdarzyć, że korby będą miały inny rozstaw ramion. Wtedy jedno będziesz miał bliżej a drugie dalej od ramy. Dlatego też każda korba ma określoną długość suportu do którego została zaprojektowana, tak by linia łańcucha była prawidłowa. W przypadku lewego ramienia może to powodować dyskomfort podczas jazdy.
  12. Zębatka ma pasować do rozstawu śrub korby i ma mieć tyle zębów ile chcesz i na ile pozwala rama. Poza tym jak chcesz zamontować za dużą zębatkę, zmniejszyć przecież jej się nie da?
  13. Nie da rady. Musisz mieć manetkę, przerzutkę i kasetę dedykowaną pod odpowiednią ilość przełożeń, w dodatku nie wolno mieszać osprzętu Sram i Shimano. Choć w przypadku mieszania są wyjątki. Musiałbyś zmienić także przerzutkę i klamkanetki. Jeśli osprzęt jest pod 10 przełożeń to nie obsłuży 11. W przerzutce może także zabraknąć pojemności, ponadto DA 7800 według Shimano obsługuje maksymalnie kasetę 11-27T.
  14. Każda manetka Sram pod 10s. Chociażby GX w starszej wersji.
  15. bogus

    [rower] do 3000zl

    Ten rower nie nadaje się do wymienionych przez Ciebie dyscyplin kolarstwa. Polecam skupić się na rowerach używanych przeznaczonych do takiej jazdy.
  16. Zrób pełny serwis. W takim przypadku w środku można spodziewać się wszystkiego. Potem masz na minimum sezon spokój.
  17. Korba bez problemu da radę, do przejścia na 3x9 potrzebujesz nowych manetek, łańcucha 9s i kasety. Przerzutka tylna także powinna być z serii 8/9s.
  18. bogus

    [2020] Powrót Manitou R7

    Z wagą nie jest źle. Wyjdzie podobnie jak Reba, czyli 1600-1700g. Przyzwoicie. R7 zawsze kojarzyłem z zielonymi goleniami dolnymi. Taki hit z początku lat 2000.
  19. Według mnie XC500 będzie lepszym wyborem z uwagi na lepszy amortyzator i fajniejsze koła. Plus dla Experta za bębenek microspline i dzięki temu kasetę 10-51.
  20. Wczoraj umyte i nasmarowane cztery rowery. Dzisiaj krótka 22 km przejażdżka. W ruch poszły dwa z czterech umytych wczoraj sprzętów i już się zdążyły ubrudzić.
  21. bogus

    [2020] Sram eagle 10-52

    Dla mnie zębatka 52T spowodowałaby brak konieczności zmiany zębatki z 34 na 32 przy jeździe w góry. A to spory atut według mnie. Jednak każdy ma inny pogląd na kwestię napędu, dla mnie ma być jak najbardziej wszechstronny, a jednocześnie prosty.
  22. Dzisiaj przyszły zakupione w środę chwyty ESI Racer's Edge. Zobaczymy jak będą się sprawowały w porównaniu do taniej chińszczyzny.
  23. Przerzutka 2x nie zadziała poprawnie z napędem 3x i odwrotnie. Musisz mieć dedykowaną do danej korby.
  24. bogus

    [2020] Sram eagle 10-52

    Mnie natomiast Sram dał do myślenia tym ruchem. Teraz zamiast stosować 32x10-50 można iść w 34x10-52 a to już jest konkret. Dla mnie byłoby to dobre rozwiązanie, tylko nie podoba mi się zmiana przerzutki w tym wszystkim. Czekam na testy pierwszych mixów starego i nowego Eagle, a tymczasem rozglądam się za bębenkiem XD.
  25. Kaseta 10s bez problemu wchodzi na bębenek Shimano 8/9s. To ta sama szerokość, jednynie zębatki są ciaśniej upakowane. Jeśli teraz masz klamkomanetki to kupując manetki musisz dokupić oddzielnie klamki. Wersja manetki 2/3x to ta sama manetka. W Shimano jeśli dobrze pamiętam jest przełącznik między 2 a 3 rzędami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...