Skocz do zawartości

bogus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    7 403
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez bogus

  1. bogus

    [2022] Rockrider

    Wszystko się zgadza, ale SIDa da się dostać bez większego kłopotu, a przynajmniej w widziałem, że są na magazynach niektórych sklepów, zwłaszcza w DE. Tylko nie wiem co ma gwarancja do wymiany amortyzatora.🤔
  2. bogus

    [2022] Rockrider

    Wtedy to chyba lepiej sprzedać Rebę i dołożyć 1200 zł i kupić SIDa...
  3. Średnia prędkość z jazdy 19,4 km/h 😉 to też jest, ale z samej jazdy zwykle się nie sugeruję 😀
  4. Dzisiaj przy pięknym słoneczku 24,16 km z kiepską średnią, bo 13,9 km/h z uwagi na wymuszone dwa 15-minutowe postoje.
  5. bogus

    [2022] Rockrider

    Wszystko fajnie, stosunek cena/osprzęt pewnie będzie niezły jak zawsze, tylko mogliby popracować nad kolorystyką, bo to kuleje na tle konkurencji. Poza klasycznymi czarnymi i białymi ramami reszta kolorów jest delikatnie mówiąc słaba.
  6. Duże, przy standardzie IS było tak, że ten sam adapter pasował do przodu pod tarczę 180 mm a na tył już pod 160 mm. W PM nie ma raczej tego problemu, bo to tylko podniesienie zacisku o 1 lub 2 cm. Chociaż wtedy przy oznaczeniu jakie przedstawił @JWO adapter powinien pasować do jego widelca, to raz. Dwa, że w takim układzie adapter 160 na 180 i 180 na 203 to powinien być ten sam adapter, bo różnica w średnicy tarczy jest taka sama. 😉
  7. Może żyłem w błędzie, ale zawsze myślałem, że "F" to front a "R" to rear. Zawsze przy adapterach IS tak było...
  8. Masz ramę że zwężaną główką. Dlaczego chcesz amortyzator z prostą rurą sterową? Jeśli chcesz wymienić amortyzator to rozważ przejście na sztywną oś. Wiąże się to z wymianą piasty, ale będzie bardziej przyszłościowe.
  9. Będzie ok.
  10. Bieżnia to część składowa sterów, więc powinna być w komplecie. Musisz zdjąć bieżnię z wcześniejszego widelca. W przeciwnym wypadku często pozostanie zakup nowych sterów, bo bieżnia sama w sobie nie będzie dostępna.
  11. @Sobek82 u mnie jest podobnie, kupę gratów leży i czeka na złożenie, brakuje jedynie ramy i widelca. Na ten moment poszukuję, ale niczego w rozsądnych pieniądzach nie da się dostać. Gdybyście Panowie wiedzieli coś na temat ciekawej ramy, może być z widelcem, nie za miliony monet to chętnie przygarnę. W dziale kupię założyłem temat, ale na ten moment zero odzewu. Liczę na Was 😀
  12. Odpowietrzanie ok, może jest bardziej upierdliwe niż w Shimano, ale argument o klamkach jest trochę z czapy. Klamka jaka by nie była może się połamać przy glebie. Ergonomia klamek to juz indywidualna kwestia, mnie akurat kształt klamek Magury odpowiada.
  13. Używałeś Magury, żeby pisać o tragicznych klamkach? Jakie są problemy z serwisem? W Shimano każda usterka wiąże się z wymiana klamki lub zacisku, bo części zamiennych nie ma.
  14. Poszukuję framesetu nie za miliony monet na codzienne dojazdy, ciągnięcie przyczepki itp. Parametry, które mnie interesują: 1. Materiał aluminium lub stal 2. Koła 28/29 3. Rodzaj mufy suportowej dowolny 4. Rodzaj haków dowolny 5. Główka ramy dobrze gdyby był taper, ale nie jest to warunek konieczny 6. Rozmiar odpowiedni do wzrostu 180 cm 7. Stan wizualny minimum dobry
  15. Dotarł ostatnio kask Giro Artex MIPS. Wykonanie pierwsza klasa.
  16. Nie będzie nigdy w 100% sztywny, bo przy ewentualnym dobiciu uszkodziłbyś amortyzator. Przy większym nacisku działają zabezpieczenia, które pozwalają na ugięcie.
  17. Ja kupiłem coś zupełnie innego niż zakladalem. Padło na Giro Artex MIPS. Kask świetnie dopasowany do mojej głowy i jakość wykonania nieporównywalnie lepsza w porównaniu do Uvexa, oczywiście cena też adekwatnie wyższa.
  18. W ostatnich dniach doszła zębatka Deckas 38T pod Sram DM z Ali. W sumie trochę polezy nieużywana, bo projekt rodzi się w bólach 😉
  19. Nie ułoży się, do wymiany.
  20. Nie wiem czy lubię bo nigdy w takim nie jeździłem, więc to trochę strzał w ciemno. Jeszcze wpadł mi w oko POC https://pocwarszawa.pl/products/kask-rowerowy-poc-omne-air-resistance-mips-10738-8437
  21. Cześć, Jestem na etapie zmiany kasku. Obecnie, od dłuższego czasu używam Bell Crossfire. Potrzebuję kasku do XC, cena około 500 zł. Ważne by posiadał system MIPS, chyba, że wybijecie mi go z głowy 😀 Na ten moment mam dwa typy, ale może podpowiecie coś innego, ciekawszego. 1. Uvex Unbound MIPS https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-uvex-unbound-mips-pd21699/?v_Id=138086&gclid=Cj0KCQjw39uYBhCLARIsAD_SzMTcwbOMMRpRMXQsZaNKczNBreGWZMlfHYWeBkG3sk6-PZTZboSlat8aAgp_EALw_wcB 2. Abus Moventor 2.0 MIPS https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-abus-moventor-2-0-mips-pd27056/?v_Id=161431&gclid=Cj0KCQjw39uYBhCLARIsAD_SzMQJx5H9QQ2wwE2UAPRPU7zuP9Y6TZpMZ6XqaR05dKKdOjyzaIU2tY8aAuv6EALw_wcB O ile Uvex jest ok, tak mam zastrzeżenia co do jakości wykonania - głównie wizualne. Abusa nie widziałem na żywo, kwestia przymiarki, tylko zastanawiam się czy taki kask (pod względem budowy) to nie przegięcie do jazdy XC. Z góry dzięki za podpowiedzi w temacie. 😀
  22. Jako, że na początku tematu zostałem wywołany do tablicy w tym wątku, więc zamieszczam nieco rowerowego porno. 😀
  23. bogus

    [Galeria] Pokaż Twojego 29era

    Rockrider XC500 po zmianie hamulców na Magura MT8 Pro, wcześniej jeszcze wpadły pedały XTR.
  24. Post pod postem, ale trudno. Co prawda wczoraj, jednak nie było kiedy napisać. Pierwszy test bojowy Magur - stwierdzam jedno to jest to czego oczekiwałem. Rewelacyjna modulacja, siła kiedy potrzeba jest odpowiednia. Zrobione co prawda 20 km po w miarę płaskim terenie, ale były próby różnego rodzaju hamowań, żeby dobrze poznać działanie hamulców. Ogólnie jest Pan zadowolony 😀
×
×
  • Dodaj nową pozycję...