Skocz do zawartości

bogus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    7 403
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez bogus

  1. Forumowicze, potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru roweru. Na tapecie jest Canyon Neuron:ON CF7. Wzrost 182 cm, długość nogi 83 cm. Canton teoretycznie wskazuje na M, ale nie jestem do końca przekonany czy to byłby dobry wybór czy jednak użytkownik końcowy powinien iść w L. Co myślicie?
  2. SID że skokiem 120 będzie o 20 mm wyższy niż że skokiem 100.
  3. Zmiana na 1x10 z szerszym zakresem jest moim zdaniem bez sensu. Jak już to 1x11 lub nawet 1x12, kwestia budżetu.
  4. bogus

    [Manetka] Fox Factory

    Twistloc ma również ciąg 10 mm i jest zamiennie stosowany z Oneloc. Czy to dobry wybór to osobiste preferencje. Ja bym nie kupił 😉
  5. bogus

    [Manetka] Fox Factory

    Jeśli ma mieć 10 mm ciągu linki to manetka Rosh Shox Oneloc jest ok. Podobno DT L2 też ciągnie w okolicy 10 mm, ale to sprawdzę za około tydzień, czy pasuje do RSa a tym samym Foxa.
  6. Na Ali masz Deckas z offsetem 6mm. Mam jedną nową w garażu. Jak nie znajdziesz to odezwij się, mogę odsprzedać, bo mnie już raczej się nie przyda.
  7. Pasuje, nawet 12s założysz, jedynym warunkiem jest kaseta pod bębenek HG. Nie wiem jak z alternatywami, ale to co podałeś w zbliżonym budżecie raczej nie będzie miało konkurencji.
  8. To nie kaseta/korba niszczy napęd tylko zużyty łańcuch. Zdjęcia niewiele mówią jeśli wszystko jest brudne. Jak łańcuch się przyjmie to można tak jeździć, jak nie to zajechać do końca to co jest.
  9. Jak ciągnie 10 mm linki to tak. Kiedyś testowałem taką od Suntoura i nie pasuje bo ciągnie 8 mm.
  10. Nie, Poplock ciągnie 17 mm linki, a do obecnej Reby potrzebujesz 10 mm. Obecnie tylko manetka Oneloc i Twistloc to obsługuje.
  11. Powinna ogarnąć nowy łańcuch.
  12. Przy 0 offsecie nie będziesz miał właściwej linii łańcucha. Praca może być upośledzona na niektórych przełożeniach, a zużycie części szybsze. Raczej nowy łańcuch będzie wskazany. Instrukcję doboru długości masz opisaną w manualach producentów. Natomiast wzoru nie ma. W przypadku Sram zakładasz łańcuch na korbę i największą zębatkę kasety z pominięciem przerzutki i dodajesz odpowiednią dla Twojego roweru (w zależności czy ht czy full) ilość ogniw łańcucha.
  13. Poplock nie jest zamienny z Oneloc. Ciągną inną ilość linki. Oneloc możesz zamontować także nad kierownicą. Są dwa wyjścia bo można jednocześnie blokować amortyzator i damper jeśli ktoś ma fulla.
  14. Panowie @itr, @Sobek82, @JWO, @leejoonidas, @leon7877, @KNKS, @ernorator, @Brombosz, @dfq proszę zakończyć offtop. Za kolejne tego typu komentarze będą ostrzeżenia. Temat posprzątany.
  15. Racja 🫣 byłem przekonany, że kolega nie posiada przyrządu do haka. W takim razie pozostają ograniczniki i odległość wózka od kasety oraz długość łańcucha.
  16. Polecam sprawdzić czy hak jest prosty. Też miałem 99% pewności, że mój jest prosty i wyszło, że byłem w błędzie. Co prawda podobny problem miałem z napędem Sram, ale to bez znaczenia.
  17. Już teraz dokładnie nie pamiętam jak to jest, ale jeśli dobrze kojarzę to zęby Shimano są szersze niż Sram.
  18. Może być problem. Kwestia ilości miejsca w ramie. Sprawdź ile masz miejsca pomiędzy obecną zębatką 32T a widełkami.
  19. Unikać nie, pod warunkiem, że zastosujesz dłuższy łańcuch, bo obecny może być za krótki. Druga sprawa to czy zębatka 36T zmieści się w ogóle w ramie. Co to za rower?
  20. Zamontujesz bez problemu. Przecież to tak samo DM jak w SLX, XT i XTR.
  21. Jeśli kaseta LinkGlide to taki musi być cały napęd. LG nie jest kompatybilny z niczym innym.
  22. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  23. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  24. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  25. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...