Forumowicze, potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru roweru.
Na tapecie jest Canyon Neuron:ON CF7.
Wzrost 182 cm, długość nogi 83 cm.
Canton teoretycznie wskazuje na M, ale nie jestem do końca przekonany czy to byłby dobry wybór czy jednak użytkownik końcowy powinien iść w L.
Co myślicie?
Jeśli ma mieć 10 mm ciągu linki to manetka Rosh Shox Oneloc jest ok.
Podobno DT L2 też ciągnie w okolicy 10 mm, ale to sprawdzę za około tydzień, czy pasuje do RSa a tym samym Foxa.
Pasuje, nawet 12s założysz, jedynym warunkiem jest kaseta pod bębenek HG.
Nie wiem jak z alternatywami, ale to co podałeś w zbliżonym budżecie raczej nie będzie miało konkurencji.
To nie kaseta/korba niszczy napęd tylko zużyty łańcuch. Zdjęcia niewiele mówią jeśli wszystko jest brudne. Jak łańcuch się przyjmie to można tak jeździć, jak nie to zajechać do końca to co jest.
Przy 0 offsecie nie będziesz miał właściwej linii łańcucha. Praca może być upośledzona na niektórych przełożeniach, a zużycie części szybsze.
Raczej nowy łańcuch będzie wskazany. Instrukcję doboru długości masz opisaną w manualach producentów. Natomiast wzoru nie ma. W przypadku Sram zakładasz łańcuch na korbę i największą zębatkę kasety z pominięciem przerzutki i dodajesz odpowiednią dla Twojego roweru (w zależności czy ht czy full) ilość ogniw łańcucha.
Poplock nie jest zamienny z Oneloc. Ciągną inną ilość linki. Oneloc możesz zamontować także nad kierownicą.
Są dwa wyjścia bo można jednocześnie blokować amortyzator i damper jeśli ktoś ma fulla.
Panowie @itr, @Sobek82, @JWO, @leejoonidas, @leon7877, @KNKS, @ernorator, @Brombosz, @dfq proszę zakończyć offtop. Za kolejne tego typu komentarze będą ostrzeżenia.
Temat posprzątany.
Racja 🫣 byłem przekonany, że kolega nie posiada przyrządu do haka.
W takim razie pozostają ograniczniki i odległość wózka od kasety oraz długość łańcucha.
Polecam sprawdzić czy hak jest prosty. Też miałem 99% pewności, że mój jest prosty i wyszło, że byłem w błędzie. Co prawda podobny problem miałem z napędem Sram, ale to bez znaczenia.
Unikać nie, pod warunkiem, że zastosujesz dłuższy łańcuch, bo obecny może być za krótki.
Druga sprawa to czy zębatka 36T zmieści się w ogóle w ramie. Co to za rower?