-
Liczba zawartości
7 403 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez bogus
-
Ja mam MT8 Pro z klamkami tak w modeli MT Trail Sport i jak dla mnie jest dobrze. Minusem na pewno jest to, jeśli ktoś ma grubsze palce to może brakować skoku i wtedy wchodzi zmiana dźwigni na HC-W.
-
MT5 mają oba zaciski 4-tłoczkowe, MT Trail Sport mają tył 2-tłoczkowy, za to klamki jednopalczaste. Pytanie jaki typ jazdy ma ten hamulec wytrzymać. Z drugiej strony klamki zawsze można wymienić, a z zaciskiem zwykle bywa trudniej.
-
Nie wygląda źle. Ja bym próbował. Akurat w moim mniemaniu napędy Eagle są trwałe.
-
Tak ma być. Jeśli adapter pasuje do manetek Sram to do DT również będzie ok. Pomiędzy tymi wyżłobieniami powinno wejść mocowanie manetki.
-
Sprzedam rower Accent Ranger. Rower używany bardzo sporadycznie. Jestem jego pierwszym właścicielem od nowości. Przejechał łącznie około 3000 km. Rozważę także sprzedaż na części. Cena 1000 zł do negocjacji. https://www.olx.pl/903751557
-
Sprzedam rower Wheeler 900. Rower używany bardzo sporadycznie. Jestem jego pierwszym właścicielem od nowości. Przejechał łącznie około 3000 km. W porównaniu ze specyfikacją ze zdjęć ma zmienione manetki na Shimano ST-EF. Wszystko w 100% sprawne. Cena 600 zł do negocjacji. https://www.olx.pl/868213579
-
Moim zdaniem lewa. Jak dasz prawą to manetka może być za daleko od chwytów.
-
Coś w ten deseń, tylko to jest niby prawy a ty potrzebujesz lewego. https://www.wolftoothcomponents.com/products/shiftmount?variant=14423010803747 Edit: To chyba powinno pasować: https://sklep.emtb.pl/produkt/adapter-i-spec-ev/
-
Adapter musisz mieć taki sam jak do Matchmaker Srama.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzisiaj dotarły dwie paczki. W jednej chwyty ESI Chunky, a w drugiej Motorex Carbon Paste i Motorex Bike Grease 😎 -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jak jest na kierownicy antypoślizgowa powierzchnia na styku z mostkiem to też dawać pastę? I jaka polecasz? Śruby w mostku to M4, więc dla nich 5 Nm to chyba totalny maks. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wczoraj dojechała kierownica i mostek Onoff Helium i gratisowy bidon od R2-bike. Zobaczymy jak karbon będzie się spisywał. Nie wiem tylko z jaką siłą skręcić mostek z kierownicą, liczę że producent odpisze na moje zapytanie. -
Gripa przypadkowo można odblokować. Na pewno nie jest to idealne rozwiązanie pod kątem ergonomii i doboru chwytów.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Używałem Oneloca przez parę lat i nie narzekałem, chociaż nie był to rower FS. Twistloca trzeba lubić, niestety nie jest dla każdego a dodatkowo ogranicza wybór chwytów. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Dokumosa uciąg według DT to 10,8 mm. Miałem Oneloca, ale chciałem coś na wspólnej obejmie z klamką hamulcową i to jest najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem. Niestety na rynku nie ma alternatywnych manetek, więc trzeba trochę kombinować. Największym plusem jaki odczuwam po zmianie to zdecyzowanie lżejsze działanie i do tego manetka zajmuje mniej miejsca od Oneloca. Zakładam, że te 0,8 mm nie ma wpływu na działanie lub jest błędem pomiaru jednego i drugiego producenta 😉 -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Brutto z wysyłką 375 zł. -
Dzięki za podpowiedź. Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się w temacie, bo decyzja musi zapaść na dniach? M czy L przy podanych parametrach?
-
Pewnie tak, tylko zamiast blokować przy naciśnięciu będzie odblokowywać. Nie wiem jak będzie się to sprawdzało pod kątem przypadkowego naciśnięcia dźwigni zwalniającej.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Kupiłem w DT4YOU, jeszcze udało się z noworocznym rabatem. -
Informacyjnie dla potomnych. Manetka DT Swiss L2 bez problemu dogaduje się z amortyzatorami RS. Działa bardzo dobrze, lekko, nawet lżej od Oneloca. Blokada działa dokładnie tak jak w przypadku fabrycznego rozwiązania.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ostatnio zakupiona ponoć jedyna do tej pory dostępna w Polsce manetka DT Swiss L3 w wersji Open/Lock. 🙂 Muszę przyznać, że jej działanie, przynajmniej na "sucho" bardzo mi odpowiada. -
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
bogus odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Nic z tym nie zrobisz. Możesz zmienić zębatkę na 32 co tak naprawdę niewiele pomoże. 34 trzeba sprawdzać na własnej skórze czy wejdzie. Z drugiej strony jak sam zauważyłeś to potrzebujesz innego typu roweru. Rowery z szeroko pojętego XC nie są skonfigurowane do osiągania prędkości przelotowych o których napisałeś. -
Panie, toż to złom 🙂
-
Na Ali nie ma nic. W zasadzie poza manetkami producentów amortyzacji to jest tylko kilka wytworów producentów rowerów. Ponadto nic, kompletnie. Zerknij na wspomnianą przeze mnie wcześniej manetkę DT Swiss L2 lub L3 (opcja z dropperem).
