Amortyzator trochę pojeździł, uszczelka się zużyła, nie trzyma już tak jak wcześniej.
Aby rozwiązać problem skutecznie trzeba kupić nowe uszczelki i zrobić serwis. Doraźne przesmarowanie i bez ich wymiany też może trochę pomóc, bo jeśli uszczelki dostaną smaru stałego to nieco się doszczelnią, nie będą tak puszczały oleju ale to rozwiązanie chwilowe. Smar się wypracuje i temat wróci.
Druga sprawa, tam skąd wycieka olej nie powinno być żadnego ciśnienia, komora powietrzna jest wewnątrz górnej goleni, na dole chlupie sobie tylko olej, jeśli pojawiło się tam jakieś ciśnienie które wypiera olej świadczyłoby to o uszkodzeniu uszczelki w sprężynie powietrznej co również kwalifikuje amorek na serwis. W takim wypadku może nawet wypchnąć całą uszczelkę kurzową ale byłoby widać że, widelec mięknie.