Skocz do zawartości

[rama] El Norte - Accent 399zł


agenciara

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pojawiła się nowa rama Accenta.

http://velo.com.pl/php/szukaj.php?k=30&p=%&id=3

Jej poprzedniczka El Nino nie zachwycała mnie pod względem cenowym jak i kolorystycznym (ajjj te baby :) ) El Norte bije ją design'em po całości;) ....

Piszą, iż stery są zintegrowane, więc cóż mi pozostaje, jak również zachwycać się jej wagą przy opcji 17'' 1,85kg (i przy cenie 399 złotych).

 

Jednakże biorąc pod uwagę to, iż nie znam się za dużo, chciałabym zasięgnąć Waszej rady. Szukam ramy, która służyła by zarówno na długie wypady, jak i maraton. Nie ważę 100 kilo, a raczej ciutke ponad połowę tej liczby, a też do prawdziwego XC się nie naddaję bo jestem strachliwa :)

Szukam czegoś dzięki czemu poczułabym, że rower przeznaczony jest tylko dla mnie i razem możemy robić rzeczy niemożliwe [czyt. zjechanie z toru saneczkowego po którym bez problemu śmigają bikerzy&bikerki :) ]

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi tudzież propozycje. Mój budżet ograniczam do ok. 500 zł max, chociaż zadowalające były by kwoty mniejsze :)

Co tu dużo mówić...ta ramka naprawdę mi się podoba........

Z góry dziękuję za zaangażowanie się w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnich dniach stałem przed tym samym dylematem. W oko wpadło mi kilka ram i po ciężkich rozmyślaniach wybór padł na Accent El Norte - rama będzie dobra i na długie wypady i na maratony gdyż geometrię ma w sumie identyczną jak moja obecna ramka.

Coś więcej na jej temat będę mógł zapewne powiedzieć dopiero w środę, gdyż tego dnia dostarczą mi ją w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaaaczku a mogliby sprzedawać bez malowania, po wielkanocy w niektórych ujawniły się skryte talenty, powstałyby arcydzieła :)

Sebku na pewno się cieszysz, że posiada wymienny hak przerzutki co :twisted: Czekam na pierwsze Twoje wrażenia.

 

Żadnej innej nówki nie przyuważyłam w tej cenie. Gdyby ktoś odkopał gdzieś jakiegoś testa w sieci z tą ramką byłabym wdzięczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebku na pewno się cieszysz, że posiada wymienny hak przerzutki co

A pewnie (tzn cieszę się że haki sa łatwo dostępne do tego modelu) - od razu do ramy dokupiłem sobie dodatkowo zapasowy hak :)

 

A co do kilku innych ram nad którymi się zastanawiałem to były:

- Biria Pro RS za 390 zł - http://allegro.pl/item180888899_biria_pro_...7_hot_fire.html

- Tuareg za 350 zł - http://allegro.pl/item181133496_rama_point..._trekking_.html

- Kross za 225 zł - http://allegro.pl/item182966814_aluminiowa...rebrna_19_.html

i jeszcze parę innych

 

A wybrałem Accenta El Norte bo: ma główkę ramy 120 mm, jest na przerzutkę 31,9 mm i sztycę 27,2 mm, z ramą są stery, geometria mi odpowiada, łatwo dostępne części zamienne, że rama jest z Aluminium 7005-T6 no i że to jest Accent'a (a ja tą firmę bardzo lubię gdyż wiem że w większości produkuje solidne, a zarazem tanie części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej poprzedniczka El Nino

Małe sprostowanie z cyklu "czepiam się bo się nudzę" :) : El Nino to nie poprzedniczka El Norte, ale wyższy model który w tegorocznej kolekcji także jest sprzedawany

 

Sebekfireman będzie można liczyć na jakieś fotki (najlepiej już z całym rowerem) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Moniaaaczek. Ramki już przyszły. 15" i 17". Prezentują się ładnie. Są to w miare usportowione ramki... dosyć długie. Wygląda na wykonaną solidnie. :)

 

No niestety żadnych opinii na jej temat nie ma. Ale zasugerowałem się poprzednią ramą Accenta. El nino rok temu też była nówką... Teraz opinie ma dobre tylko ta waga. Co do wyższości jednego modelu nad drugim to wolę się nie wypowiadać, raczej to ta sama półka. :) Każda ma jakiś atut. :D

 

Co do XC i maratonu to bardzo podobne dyscypliny i sprzęty w nich biorące udział są podobne. Więc za kija nie wiem o co wam chodzi. :P Na szosę można jechać czym się chce... tylko Slicki na kółka i jazda. :P

 

Testy ramy nie wiem kiedy będą... z braku czasu i i nielicznych części. A niestety nie mogę stopniowo składać... bo rowerek jest mi potrzebny do pracy codziennej.

 

Agenciara... nie kupuj. Bo będzie za dużo w Bydzi. :P I już nie będzie taka niespotykana.

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup chociaż El Norte z niebieskimi wstawkami,please... Bo znajomych po ciemku pomyle :)

 

A ramki ładnie się prezentują na tapczanie.Mają nietypowy kształt rur,albo ja mało ram widziałam :P

Zobaczymy jak spiszą się podczas pedałowania i ścigania :!!: :twisted:

 

 

 

P.S. El Norte 15" waży 1850g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaaaczek liczę na to że Twoi znajomi nie nosza różowych koszulek bo sama siebie pomyle :rolleyes::D

Pytałam się sprzedawcy na allegro: waga El Norte 17'': 1830 gr + ok. 100 gr stery = 1930 gram

Wprowadziłam w błąd w pierwszym poście myśląc że waga dotyczy również sterów sorri :035:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja wtrące swoje 3 grosze:) Bardzo polecam wyroby Accenta. Miałem kiedyś ramę M003. 450 złotych kosztowała i służyła mi bardzo dzielnie przez 2 lata. Zmieniłem ją tylko dlatego że zmieniły się moje zainteresowania i zacząłem skakać. Sama rama jako że zainteresowania zmieniały mi się płynnie też nieraz mocno obskoczyła i skoki i dropy nie były jej obce i mimo, że nie jest do tego stworzona znosiła wszystko naprawdę dzielnie. Sprzedałem ją i przypuszczam że będzie służyć jeszcze dłuuugo. Wszystko było naprawdę solidne, a co do wagi to przy zmianie ze stalowej jak ją podniosłem to mało nie uderzyłem się w zęby:) Nie żeby była jakaś nadzwyczajna, ale wtedy zrobiło to na mnie wrażenie:) Nie wiem jak z nowymi ramami ale przypuszczam że raczej nie są gorsze więc jeśli nawet trzymają ten sam poziom to i tak są godne uwagi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

accent staje sie coraz bardziej znaczącą marką. wchodzi tez do kategorii lepszych i jakosciowo bardziej wartosciowych produktow. wystarczy popatrzec na nową ofertę odziezy z ich znakiem czy np nowych obreczy. przedzial cenowy markowych producentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaaaczek liczę na to że Twoi znajomi nie nosza różowych koszulek bo sama siebie pomyle ;):)

Pytałam się sprzedawcy na allegro: waga El Norte 17'': 1830 gr + ok. 100 gr stery = 1930 gram

Wprowadziłam w błąd w pierwszym poście myśląc że waga dotyczy również sterów sorri :035:

 

 

Tak czy siak 1830 g ze sterami jest raczej niemożliwe,skoro 15" waży 1850 g z hakiem,lecz bez sterów.

 

No,ale nieważne.Udanego zakupu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, tą ramkę i szczerze mówiąc. Chyba bym wolał coś innego. Jakoś tak "nie tego" mi wyglądała, no i te przedziwnie wygięte tylne widełki, w rzeczywistości dają wrażenie jakby rama była "połamana". Lakier bez zarzutów, spawy mogłyby być "ładniejsze". I na pewno waży więcej niż 1830 gram, ważyliśmy 17" z hakiem i sterami i waga pokazała "Err" bo jest tylko do dwóch kilogramów. Ale zastanowiłbym się nad Authorem Basic ASL, tudzież wyżej wymienionym Tractionem, bo to prześliczne ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ramkę mam - na razie męczę się z montażem wszystkiego. Zdjęcia będą jak wszystko zmontuje :D

 

Waga mojej 19 z hakiem od przerzutki to dokładnie 1870 gram + 100 gram stery.

 

 

No to rower już złożony - teraz nastąpił czas na prezentację zdjęć :D

Pierwsza w internecie prezentacja zdjęć roweru złożonego na ramie Accent El Norte :)

 

97d5b5b8b5484e17m.jpg 499811b63e70da9am.jpg

dbe70fdf1e93073dm.jpg bc81e942b9b3316am.jpg c2e0b694736dc255m.jpg 2668c263cb1882bfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...