Fabrycznie zestrojony jest bardzo miękko. Właściwie nie wiele potrzeba by wykorzystać cały skok - mnie odpowiada taka kanapa. Z tego co czytałem można go stuningować przez dolanie oleju/włożenie opasek by był bardziej twardy. Jeżeli chodzi o trzy-pozycyjne pokrętło PROPEDAL/MEDIUM/SOFT, to testując na sucho ma się wrażenie, że nie ma żadnej różnicy. Natomiast w terenie wyczuwam, że mam dźwignię ustawioną nieadekwatnie do kierunku, w którym jadę. Pracą porównałbym go do Monarch Plus RC3 DebonAir z poprzedniego Enduro. Jakością wykonania i działania wszelkich pokręteł bije posiadane przez mnie Monarchy i FOX Float CTD. Minusem są koszty serwisu - u oficjalnego dystrybutora na PL, wychodzi dwa razy więcej niż np. u Wicha Float X2 czy Vivid.