Skocz do zawartości

[ korba ] Shimano KORBA SHIMANO DEORE FC-M590


stypa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

co sądzicie o tej korbie:

KORBA SHIMANO DEORE FC-M590 44/32/22 175mm

 

Czy za cenę 219 zł dostanę coś lepszego...?

Obecnie mam seryjna korbę którą chcę zmienić ponieważ wczoraj uderzyłem o korzeń i się pokrzywiły blaty.

Czy ta korba jest warta uwagi?

 

Moja waga to 70 kg...jazda po lesie ( średnio zaawansowana)

Mój Napęd to przerzutki DEORE.

 

Proszę też o informację ile tak na oko zapłacę na wymiane korby w serwisie rowerowym.

Nie posiadam kluczy do wymiany korby dlatego chcę zlecić to dla serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię, choć temat wcale nie taki stary:)

 

Zastanawiam się nad wymianą korby Acera i nie wiem co wybrać. na pewno będzie to korba używana, żeby zminimalizować koszty. W poprzednim rowerze miałem LX (taka trochę kanciasta HTII) i nie miałem jej nic do zarzucenia. Czy ta deorka jest od niej mniej sztywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś by się mógł wypowiedzieć? Jest zauważalna różnica między Deore 2011 a SLX? Wiadomo waga, ale to można zniwelować wymianą 2 mniejszych zębatek na alu. Chodzi mi głównie o sztywność i trwałość. Nie chciałbym żeby mi zaczeła zaraz strzelać czy stukać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@UP: Łożyska? Przecież ten suport to jest porażka, mój SLX'owy robi 3-4 obroty, suport bobika (Accent) robi 4x tyle. Ten BB70 dodawany do korb jest chyba inny niż ten normalnie sprzedawany BB70 :|

 

No i jak kolega wyżej napisał SLX jest w technologii HTII, więc ma puste ramiona w środku, co wpływa na sztywność. Jeżeli nie masz kasy na SLX to chyba nie warto czekać i zbierać, tylko lepiej teraz kupić Deorke i jeździć, dużej różnicy nie odczujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Także posiadam tę korbę. Przejechałem na niej na razie około 600km i jestem z niej zadowolony. Jest w miarę sztywna.

 

Ja od niedawna też jestem posiadaczem fc m590, ale po okolo 150 km słyszę lekkie chrobotanie jak deptam, ma ktoś pojecie na temat przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam przyczynę. Padło ci łożysko. Wymiana na nowe miski ok 50-100 zł plus robocizna. Ja zapłaciłem 50 zł plus 30 robocizna. Żaden mechanior na miescie nie wymieni ci samych łożysk. Po pierwsze standardowe nie pasują do sh*tmano a po drugie taka wymiana im się nie opłaca - wolą sprzedać cały pakiet.

 

Nawet największemu wrogowi nie polecam deore m590. Mnie łozyska padły po 2000 km. Nie wyobrażam sobie płacić trzy razy w sezonie po 80 zł za wymianę misek. Następnym razem wymieniam suport na octalink. Zapłacę 120 zł i wystarczy na kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja nie wiem co wy macie do tych suportów... ;/ Ja już mam nakręcone prawie 2000km teren, szosa, maratony... I żadnych problemów z nią nie mam ;)

 

Potwierdzam, leciwy LX w wersji MTB bez uwag, znosi każde warunki (na oryginalnych łożyskach)

W innej korbie po kilku tysiącach pogłębiłem miski i dalej kręci (na typowych łożyskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby SLX to dobre korby.Co do obrotów po pchnięciu korby to może żeczewiście nie jest rewelacyjnie,ale za to dosyć sztywno.Natomiast z żywotnością suportów różnie bywa,ale przeważają opinie o długim użytkowaniu.Ja jedynie mogę potwierdzić,w moim przypadku suport Slx ma na swoim koncie jakieś 5500 kilosów i nadal się trzyma! :thumbsup::icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...