Forum rowerowe

  • Jesteśmyna

- - - - -

[korba] Rotor 3D


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 ukaniex

    Master

  • Użytkownik
  • Reputacja: 50
  • 2879 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa Bielany
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 23 styczeń 2012 - 22:25

No to zdrowo przy..solili z czasem oczekiwania. :thumbsup:

Rowery

  • admin

#22 Sol

    Master

  • Użytkownik
  • Reputacja: 77
  • 1526 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
Garaż Rower

Napisano 24 styczeń 2012 - 00:36

Nasz dystry nadal ściąga nakrętkę BTW ;)

No i cool, niech se ściąga, zobaczymy ile lat mu jeszcze zejdzie.

#23 kolo

    Świeżak

  • Użytkownik
  • Reputacja: 0
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 15 luty 2012 - 22:09

Witam
Ja mam pytanie odnośnie wkładu suportu do tej korby. Po pierwsze czy był w zestawie(ile kosztowal jak nie był)? Czy ten suport to coś podobnego to hollowtech II(24mm) tylko z wewnętrzną średnicą łożysk 30mm? Albo i naczej czy oś korby ma średnice 30mm?
Też jestem zainteresowany kupnem tej korby ale niestety nie mam nidzie w pobliżu dystrybutora tej firmy i pewnie o jeszcze parę rzeczy zapytam:)

#24 michalbike

    Maniak

  • Użytkownik
  • Reputacja: 12
  • 531 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wlkp
  • Imię:Michał

Napisano 15 luty 2012 - 23:13

Wyświetl postUżytkownik kolo dnia 15 luty 2012 - 22:09 napisał

...pytanie odnośnie wkładu suportu do tej korby. Po pierwsze czy był w zestawie(ile kosztowal jak nie był)? Czy ten suport to coś podobnego to hollowtech II(24mm) tylko z wewnętrzną średnicą łożysk 30mm? Albo i naczej czy oś korby ma średnice 30mm?

kolo zapoznaj się z postem nr 9. Temat nie jest długi przecież.

#25 kolo

    Świeżak

  • Użytkownik
  • Reputacja: 0
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 luty 2012 - 10:46

Temat oczywiście czytałem, ale czytałem też, że ta korba jest w nowym standardzie BSA30 i stąd moje pytanie. Tu jest to fajnie opisane.
Chociaż teraz zobaczyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz..że przy nazwie korby w tym nowym standardzie jest " + "...

tu jest link w którym jest to fajnie opisane
http://www.velonews....tandard-idealny

Rowery

  • admin

#26 Sol

    Master

  • Użytkownik
  • Reputacja: 77
  • 1526 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
Garaż Rower

Napisano 16 luty 2012 - 14:20

Pamiętaj że ja kupowałem korbę na początku 2010r., gdy press-fity dopiero się rozpowszechniały, a o BSA30 chyba jeszcze mało kto słyszał. Komin ma 24 mm.

Pamiętam, że Rotor miał wtedy w ofercie chyba tylko dwa suporty, SABB i SB1, oba standardowe, w sensie że kompatybilne z korbami Shimano, które były wówczas na rynku.

Suport nie był w komplecie, musiałem go dokupić osobno. Wziąłem SABB Rotorbike

Jeszcze dwa słowa.

Pierwsze - nasz dystrybutor nadal ściąga nakrętkę ;)

Drugie - korba wróciła do roweru prawie miesiąc temu. Wcześniej przez dwa miesiące pedałowałem na zwykłej Deore (w trenażeże). Pod koniec zacząłem mieć problem z kolanami - pobolewały, robiły się ciepłe i jakieś takie zmęczone, ale w niemiły sposób.

Po powrocie Rotora problem ustąpił.

Nie chcę przez to powiedzieć, że jest jakimś panaceum na kolana. Równie dobrze problem mógł wynikać z nadmiernego obciążenia treningami czy czegoś jeszcze. Bardziej chcę powiedzieć, że w moim przypadku opinia, że owalne koronki nie służą kolanom nie ma nic wspólnego z faktami.




Podobne tematy Collapse