Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

.@@Pinio46, Trudno powiedzieć który z tych 2 będzie lepszy ...

 

Co do jakości wykonania ja do swojego Kaosa nie mam zastrzeżeń.

Przynajmniej teoretycznie Crossover powinien być lepszy bo miał wyższą cenę katalogowa.

Dla mnie też lepszym jest bo ma większy daszek i jest lepiej wentylowany ...

Szkoda że wyprzedaż na niego to tylko -15%. ... Xilo to więcej niż -35%.

 

Tak czy siak kask to sprawa indywidualna ... i może finalnie kiepsko leżeć na głowie :)

Ja zaryzykowałem i w zeszłym roku kupiłem Kaos`a UL na ślepo leży na mojej czaszce idealnie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam ostatnio dużo kasków bo w końcu dorosłam aby takowy zakupić. Mój budżet był ograniczony do 150 zł - przerobiłam cały decathlon i żaden mi nie podpasował, wszystkie były za płytkie. Udało mi się trafić za to fajnie dopasowany kask w 4F (outlet park szczecin) za 69 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam ostatnio dużo kasków bo w końcu dorosłam aby takowy zakupić. Mój budżet był ograniczony do 150 zł - przerobiłam cały decathlon i żaden mi nie podpasował, wszystkie były za płytkie. Udało mi się trafić za to fajnie dopasowany kask w 4F (outlet park szczecin) za 69 zł :D

 

Czy były jeszcze jakieś? Jeśli tak, to jutro się tam wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował może kaski w Planet X? Mają tam Cratoni Bullet i Limar 660 w bardzo dobrej cenie, poważnie zastanawiam się nad zakupem, ale znajomy twierdzi, że w takiej cenie (20 funtów) to na pewno podróbki z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy ktoś ma pomysł na kask parametrami zbliżony do Lazer Rox tylko z normalnym mocowaniem?

 

Nie wiem, o jakie parametry Ci chodzi i jakie to "normalne mocowanie" (?), ale ze swojej strony mogę polecić 661Recon XC. Lekki, dobrze wentylowany i banalnie prosty w regulacji. Obecnie chyba występuje pod nazwą Repeater XC.

 

I co ważne, można go czasem naprawdę tanio upolować. ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się poprawie min 20 otworów wentylacyjnych, lekki (teraz mam kask ważący 404 gramy). Przez normalne mocowanie miałem na myśli coś zbliżonego do tego co podałeś w linku. Czy można kupić ten kask (661Recon XC)w Polsce?

Edytowane przez Zazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra wentylacji w dużej mierze zależy od ich budowy i rozmieszczenia otworów. Kask nie musi być totalnie ażurowy, żeby być przewiewny.

Recon XC ma ich bodajże 18, a waga mojego to (o ile dobrze pamiętam) niecałe 350g.


 

 

Czy można kupić ten kask (661Recon XC)w Polsce?


Można, ale są pieruńsko drogie. Radzę sobie przymierzyć w jakimś sklepie, a kupić on-line za granicą na jakiejś przecenie.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie panow cyklistow..to moj drugi post na forum wiec jeszcze raz chcialbym sie z wami przywitac

 

-ale do rzeczy panowie, bo mam pytanie - nie wiem czy bylo to juz poruszane tutaj,ale sami rozumiecie..przeczytac po pracy 80 stron tematu to jak druga dniowka :)

 

otoz:

 

trafilem w sieci na kaski firmy Carrera I sa w formie klasycznej..w katalogu nazywaja sie    ''Carrera classic folding helmet'' 

Chcialbym sie dowiedziec czy sa one cos warte..czy to bardziej jako gadzet I jak juz kupowac kask to raczej patrzec na cos wspolczesnego

nie ukrywam ze mi sie podobaja I co dla mnie dosc wazne - sa ciut insze niz zazwyczaj spotykane na drogach

jedynie co mnie zastanawia to to ze pisze tylko ogolnie iz posiadaja testy

 

przeznaczenie tego kasku to bedzie raczej miasto,las i bardzo delikatny teren..a tej calej kwesti to najbrdziej obawiam sie poprostu zwyklych wypadkow z autami i przechodniami w rolach glownych

 

druga sprawa..firma Troy Lee raczej zajmuje sie ubraniami I ochraniaczmi,ale ma w swojej ofercie takze kaski-mozna im takze ufac?? co prawda sa drozsze,ale z autopsji wiem ze cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakosci

orientuje sie ktos czy maja swoich prywatnych inzynierow,czy raczej kuypuja gotowe modele i tylko drukuja swoje logo i dobieraja kolory pod siebie??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.@@Pinio46,

Przynajmniej teoretycznie Crossover powinien być lepszy bo miał wyższą cenę katalogowa.

Dla mnie też lepszym jest bo ma większy daszek i jest lepiej wentylowany ...

 

Ja na swoją bańkę kupiłem właśnie Crossovera i leży jak ulał :)

Pytanie do jego posiadaczy. W jaki sposób można zdemontować daszek? Ciągnąć na siłę? Boję się, że połamię zatrzaski :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...