Skocz do zawartości

[rower] Grand Canyon AL SLX 7.9 - jaki rozmiar


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po ciężkich bojach postanowiłem zakupić ten rower. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem ramy. Mam 178cm, wewnętrzna długość nogi 83cm, waga 72kg. Przy takich parametrach kalkulator pokazuje rozmiar S. Wystarczy, że zwiększę długość nogi o 1cm, i już wskakuje M. Czy rozmiar M będzie dla mnie odpowiedni? 

 

Przy okazji chciałbym jeszcze o jedno zapytać. Jak to jest z tymi pierwszymi, płatnymi przeglądami rowerów. Czy one są obowiązkowe, aby utrzymać gwarancje producenta? Jak jest z canyonem?

Edytowane przez clip7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zwróć uwagę na wymiary : S ma górną rurę 57 cm i przekrok 75 cm, a M odpowiednio 60 i 80 cm.

Czyli na długość bardziej M, a na wysokość S :laugh:, a poważnie to M.

Poza tym wybierając S musiałbyś prawie na pewno wymienić mostek na dłuższy, a przy tym dostałbyś koła 27,5 ", nie to raczej nie ma sensu, mimo mniejszego luzu w kroku na M.

S byłaby bardziej zwrotna, bo ma mniejsze koła i krótsze tylne widły, jednak jesteś chyba na nią ciut za wysoki ( myślę, że do 175 byłoby OK ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, zdecydowanie M. Dodatkowo przy rurze podsiodłowej 395mm zabraknie ci sztycy, więc S-ka odpada. Ja przy nodze 83 cm i rurze podsiodłowej 444 mm jestem 4 cm od ograniczenia, więc na S-ce Canyona musiałbym wysunąć sztycę centymetr wyżej niż to dozwolone. Masz tą samą długość nogi, więc będzie podobnie. Przy typowych preferencjach, M-ka będzie idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AL SLX 7.9 z 2015 roku w rozmiarze M a mam bardzo podobne wymiary co twoje 177-178 w zaleznosci od dnia ,84 cm przekrok i waga 76 w tej chwili..Model z 2015 mial podane ze ma 803 mm przekrok a spokojnie staje przy samej glowce ramy, dodatkowo jezdze w spd wiec jesli tez uzywasz spd to bedzie idealnie. Nowy model jest troszeczke dluzszy ale ma krotszy chyba mostek tak ze M jak cos tymbardziej ze 29 cali :):) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...