Skocz do zawartości

[3000-4000zł] Jakiego Crossa wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Widze panowie ze zdania sa podzielone,ktos tu chwali rometa orkana inni meride, gianta i ktm :) w saloni meridy gosc jak uslyszal romet to sie zasmial i mowil zeby dac sobie spokuj. Panowie a co sadzice o rowerach evado z krossa patrzylemna model 7.0 bardzo fajnie wyposazony marka dosyc popularna w polsce i jeszcze znalazlem Unibike xenon ale akurat tez niewiem czy to marka niemiecka czy ? na razie sklaniam sie do tego ktm intero ale caly czas szukam czego odpowiedniego osprzetowo i z dobra rama hydraulika tez jest wazna a modeli shimano jest duzo M355 po deor 615 itd pozdrawiam i czekam na opinie kross i unibike

A jeszcze jedno bylem w sklepie gianta i ten model giant roam xr 2016 na rame jest dożywotnia gwarancja takze zdziwilem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marass88 napisałeś:,,w saloni meridy gosc jak uslyszal romet to sie zasmial i mowil zeby dac sobie spokuj.''Prawdopodobnie był to śmiech rozpaczy i porada dania sobie spokoju z Rometem z powodu coraz to większej popularności krajowych producentów takich jak Kross , Unibike czy Romet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek o dupie marynie(bierz białego konia bo lepszy od czarnego)

 

Cube-- dobry amortyzator,główka tapered,geometria typowy cross ,słabe hamulce

 

Giant --geometria typowy cross, dobry amortyzator,słabe hamulce,słabe(niechlujne) spawy i brzydka rama

 

KTM --słaby amortyzator,geometria prawie 29er,słabe hamulce

 

Kross --powietrzny dobry amortyzator,takie hamulce powinny mieć wszystkie (czyli od deore w góre),geometria to typowy 29er z mniejszym skokiem przodu

 

Romet --topowy amortyzator w tym porównaniu,słabe hamulce-romet wstydzi się podać geometrie

 

rowery są na tyle podobne że o wyborze powinna zdecydować cena adekwatna do-osprzętu i wykonanie np gładkie spawy czy nawet czy się podoba malowanie

 

co do  przymiarki w sklepie to wystarczy siodełko przesunąć 2cm przód-tył i kierownice góra-dół by odczucia diametralnie sie zmieniły


waga roweru to pojęcie względne-wystarczy zmienić na lżejsze  opony i dętki i nawet kilogram różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotofx: mozliwe ze masz racje sprzedawcy w sklepach zachwalaja to co maja do sprzedania ,dlatego jestem tutaj na forum zeby ktos poradzil swoim doświadczeniem i mi troche podpowiedzal wychodzi teraz nowy unibike xenon 2016 i jest na super osprzecie jak na crossa i mozliwe ze go zakupie ale ktos napisze ze rama jest slaba i sie zastanowie bo waze prawie 100 kg a rower to sa moje drugie nogi jezdze wszedzie do pracy ,miasta po lesie itd takze musze miec sprzet wmiare solidny i trwaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W 3 przypadkach na 6 nie ma danych ramy 21 ",ale co tam ...,pewnie to chochlik drukarski :icon_lol:.

 

 

@ mam16v

 

Kross --powietrzny dobry amortyzator

 

Romet --topowy amortyzator w tym porównaniu

 

Kross ma podstawowego powietrzniaka.

Ten topowy amortyzator to tylko najwyższa sprężyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem panowie chyba sie skupie na tym unibike xenon 2015 badz 2016 ma podobno niebawem sie ukazac wyczytałem na stronie Unibike ze na rame jest 5 lat gwarancji zawsze to jakies zabezpieczenie np Kross ma 2 lata gwarancji na wszystko ,tak samo merida czy romet , jeszcze kellys i scott,cube, maja po 5 lat ,Giant niby dozywotnia po rejestracji na stronie.Ten unibike xenon jest na bardzo dobrym osprzecie ma dobre hample slx a przy mojej wadze moga miec znaczenie jezeli bede miał okazje sie nim przejechac i wszystko bedzie mi pasowało to go zakupie. Zawsze przy crossach podobało mi sie wewnetrzne prowadzenie linek:)rower wyglada tak czysto, Unibike tego niema ale  ma pewnie inne zalety .Jak byscie mieli jakies ciekawe propozycje to chetnie zobacze poczytam ,zobacze z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale pozwolę sie trochę podpiąć pod temat. Szukałem roweru trekkingowego ale po przeczytaniu kilku wątków i zaczerpnięciu informacji w sklepie, polecono mi bardziej unwersalnego Crossa

 

Mam możliwość zakupu roweru TREK DS 8.4 2016 za 2600 pln. Co uważacie? Czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Orkan jak i większość rowerów crossowych ma w ramie gniazda do montażu bagażnika i błotników. W romecie masz napęd 3x10 , wyższy model amortyzatora , lepsze manetki . Solidność Treka ...... to jest rower crossowy i jakiś ogromnych innowacji nie ma co oczekiwać. Na pewno rower musi ci się podobać , a to jaka jest marka na ramie ma raczej drugorzędne znaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak polecam zakup Rometa Orkan 5.0 , w cenie 2300 zł nie ma roweru crossowego z tak dobrym amortyzatorem jak SR Suntour NRX D RL tylną przerzutką Shimano XT T780 i tyloma komponentami Dore miłym dodatkiem jest siodełko Selle Royal Respiro Sport , które samo kosztuje nie mniej niż 200 zł . Polecam Rometa ponieważ jestem zadowolonym posiadaczem dwóch Orkanów 6.0 , jeden z nich jest przełożony na damską ramę Orkana 4.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...