Skocz do zawartości

[hamulce] Nie mogę śrub trzymających przewód


czekoladowyPaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz badziewny klucz. Tak w ogóle to próbuj od strony zacisku odkręcać, a nie od klamki. Tam nic nie uszkodzisz. Może masz za mało siły. To nie będzie takie łatwe odkręcenie tego, bo gwinty są tam pokryte specjalnym klejem. Da się odkręcić spokojnie, ale jest ciężej niż ze zwykłą śrubką. Zrób zdjęcie jak to wygląda. Może jest tam coś niestandardowego, czego nie widzisz, albo inne licho.

 

Jeszcze film, który może Ci pomóc. Mam nadzieje, że zaopatrzyłęś się w dobry przecinak do przewodu i nową oliwkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest zrobione zdjęcie i ułożony hamulce wsadź klucz prostopadle do podłoża dociśnij ręką zacisk i adapter i kręć w lewo. Musi pościć. Powinno też trochę pomóc zapowietrzenie układu, czyli upuszczenie oleju. Może olej trzyma ciśnienie i nie chce się rozprężyć. Opcja możliwa, ale raczej wydumana i wątpię, żeby to miało jakiś wpływ. Pomóc może, ale będziesz musiał wtedy odpowietrzyć układ. Z resztą i tak trzeba to zrobić po skróceniu przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko jak ktoś zakręcił dobrze. Miałem podobnie jak zmieniałem przewód to od strony klamki myślałem, że nie odkręcę ;) ale powoli stopniowo popsikałem brunoxem ;)  ale podstawa to dobry szeroki kluczyk żeby złapać całą nakrętkę i dobrze dopasowany żeby nie uszkodzić jej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...