Skocz do zawartości

[endomondo vs strava] co sądzicie o tych dwoch aplikacjach ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie kumam dlaczego na liście "zagwiazdkowanych" segmentów nie mam np aktualnego miejsca a jest strata do KOM`a.

Może po to, żeby cię zmotywować? :D Widząc, że jestem 6 na 36 na ulubionym segmencie, może bym już odpuścił. Ale jak widzę, że KOM to 75% mojego czasu, to kombinuję dalej. I za nic nie mogę znaleźć sposobu na poprawienie wyniku :D

 

 

 

mam na dwóch segmentach drugie miejsce a na moim profilu widnieje tylko jeden

Bo w profilu masz tylko niewielkie overview kilku ostatnio zdobytych osiągnięć. Generalnie nie masz możliwości szybkiego sprawdzenia wszystkich swoich osiągnięć, musisz iść do każdego segmentu osobno i tam na liście szukać siebie. Jeśli interesują cię różnorodne zestawienia, statystyki i porównania, to polecam www.veloviewer.com .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może po to, żeby cię zmotywować?

 

Bez związku :) ... generalnie na wielu segmentach KOM`ami są terminatorzy albo kierowcy skuterów :D.

Pewne rzeczy są do osiągnięcia a pewne nie i bez różnicy czy będę znał pozycję czy stratę do KOM`a

Znam aktualne swoje możliwości fizyczne i sprzętowe ... na jednym ze znanych mi segmentów nawet jak pójdę "w trupa" to nie zrobię na góralu średniej 58 km/h na odcinku 3 km.

Toż to czasówka blisko poziomu TdF czy TdP :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na jednym ze znanych mi segmentów nawet jak pójdę "w trupa" to nie zrobię na góralu średniej 58 km/h na odcinku 3 km

 

Zdarza się czasem, że ktoś zrejestruje przejazd samochodem - np. raz po przejechaniu 10km segmentu sprawdziłem swój wynik i okazało się, że KOM ma na nim średnią 60km/h. Po rzuceniu okiem na całą jego wycieczkę wyszło, że połowę wycieczki pokonał na rowerze ~32km/h, natomiast wracał najprawdopodobniej samochodem, bo średnia na segmencie była ~60, a maksymalna ~90 :D Jeśli tym segmentem przebiegała kiedyś trasa TdP to nic nie zrobisz, ale jeśli z jakiejś analizy by wynikało, że to nie była jednak przejażdżka rowerem, to możesz oflagować taki effort, a wtedy KOM dostanie powiadomienie i szansę na poprawienie uploadu (np. będzie mógł odciąć fragment nie pokonany na rowerze), albo zgłosić go do suportu Stravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie STRAVA.

Nie gubi tak zasięgu GPS jak Endomondo (pokazuje podobny wynik przejechanych km co licznik).

Endomondo, wiecznie miałem problemy z zapisywaniem wyników po przejechaniu dłuższej trasy. Raz po przejechaniu ponad 70km wyliczył mi, że pokonałem ją w 32 minuty :) Na jednym z odcinków miałem kilkaset km/h:)

Z eksportem do innych programów nie ma najmniejszego problemu (plik GPX, wgrywam do Endomondo i aplikacji Sigmy).

Jedyne czego w STRAVA nie mogę odnaleźć to ręczna edycja pulsu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma recznej edycji pulsu, albo puls rejestrujesz w trakcie treningu albo go nie masz. Jezeli rejestrujesz innym urzadzeniem niz garmin lub telefon z opaska HR BT to wtedy puls ze zwyklego pulsometra mozesz sobie wbic w tytule lub opisie treningu.

 

Strava wreszcie zyskuje na popularnosci to dobrze bedzie ciekawiej na segmentach, dyskusja strava vs endomondo coraz bardziej jednostronna. Endo generalnie sie zatrzymalo w rozwoju, co zaowocowalo  duza migracja uzytkownikow z endo do stravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z auto pauzą w Stravie na androida (wiem że na iOS jest taka funkcja)? Z tego co znalazłem to działa niby tak, że po zakończeniu trasy Strava automatycznie wykonuję korektę trasy o miejsca "spoczynku". Faktycznie to tak działa?

Obecnie korzystam z Runtastic MB Pro i jestem zadowolony, do Stravy ciągnie mnie ze względu na te segmenty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala identycznie. W obydwu przypadkach troche to obniza srednia. Tj. zanim strava zorientuje sie ze stajesz to mija chwila. Ogolnie jak na uwarunkowania systemu GPS dziala to bardzo dobrze.

W Garminie jest opcja autopauzy. W przypadku postoju - np na swiatlach, urzadzenie dostaje sygnal o tym fakcie od sensora predkosci troche szybciej. Przy wylaczonej autopauzie w Garminie, dziala wtedy standardowa autopauza ze Stravy.

 

 

Do plusow stravy poza tymi oczywistymi jak obecnosc pro'sow czy KOM'ow moge dodac jeszcze

 

1. mozliwosc monitorowania zuzycia elementow roweru, wystarczy dodac rower i w nim poszczegolne elementy np. lancuch i przebieg liczony od podanej daty.

2. kalendarz treningowy, prosty i przejrzysty widac, czy sie jezdzilo sumiennie, czy w kratke.

3. Veloviewer.com strona do analizy danych ze Stravy. Potezne narzedzie dla maniakow statystyk gdzie ze zczytanych danych mozna wyciagnac sporo wiecej. Dodatkowo latwe wyszukiwanie tras, nakladanie wszytkich tras na jednej mapce, filtry oraz kontrola miejsc na segmentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwią mnie teksty typu "w endo sie gubi GPS a w strawie nie" ...

Największą i w zasadzie jedyna rzeczą jaka ma wpływ na poprawny tracking to jakość odbiornika w używanym sprzęcie i ewentualnie warunki pogodowe.

Chyba ktoś tu zapomniał że za oprogramowanie odbiornika GPS odpowiada producent sprzętu a nie producent aplikacji korzystającej z odbiornika.

W skrócie Endomondo, Strava, Sport Tracker i wiele innych wysyła tak właściwie tylko "zapytanie o dane" do sterownika obsługującego odbiornik GPS.

 

Na chwilę obecna dla mnie Endomondo ma bardziej przejrzysty interface www ... nie bez znaczenia jest że mamy stronę i aplikację w języku Polskim. 

Endomondo wygrywa możliwością wklepania z palca danych typu przewyższenia czy tętno ...

O reklamach w aplikacji nie piszę bo kiedyś kupiłem Endomondo Pro za 10 centów i problem dla mnie nie istnieje.

Strava jak na razie dla mnie "wygrywa" tylko segmentami i ewentualnie możliwością "rozłożenia roweru na części" o monitorowania ich przebiegu ... tylko nie wiem czy to aż tak bardzo ważne. :)

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Potestuję sobie przez tydzień.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że auto pauza nie chwyta od razu, na liczniku Sigmy 12.12 STS też chwila mija zanim zorientuje się że stoimy. Ale w porównaniu Runtastic MB - licznik jest to różnica ok 0,5kmph więc nie jest źle.

 

 

Generalnie dziwią mnie teksty typu "w endo sie gubi GPS a w strawie nie" ...

Największą i w zasadzie jedyna rzeczą jaka ma wpływ na poprawny tracking to jakość odbiornika w używanym sprzęcie i ewentualnie warunki pogodowe.

Chyba ktoś tu zapomniał że za oprogramowanie odbiornika GPS odpowiada producent sprzętu a nie producent aplikacji korzystającej z odbiornika.

W skrócie Endomondo, Strava, Sport Tracker i wiele innych wysyła tak właściwie tylko "zapytanie o dane" do sterownika obsługującego odbiornik GPS.

 

 

 

W teorii tak. W praktyce, ja i znajomy mamy takie same telefony (Nexus 4) i taki sam OS (Carbon). Ja jeżdżę na Runtastic, on na Endomondo. Było parę sytuacji że Endo się zgubił podczas gdy Runtastic nie miał żadnych problemów. Telefony trzymane w tym samym miejscu, w takich samych plecakach :P Oczywiście mówię o sytuacji że jechaliśmy razem tą samą trasą. Oczywiście można dodać jeszcze rozbieżność hardware, telefony mimo że te same kupione w różnym czasie z innej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Strava jak na razie dla mnie "wygrywa" tylko segmentami i ewentualnie możliwością "rozłożenia roweru na części" o monitorowania ich przebiegu ... tylko nie wiem czy to aż tak bardzo ważne. :)

 

Pozdro 

 

 

Możesz powiedzieć jak to zrobić? Nie moge się dokopać do tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwią mnie teksty typu "w endo sie gubi GPS a w strawie nie" ...

Największą i w zasadzie jedyna rzeczą jaka ma wpływ na poprawny tracking to jakość odbiornika w używanym sprzęcie

 

Niestety nie masz racji, nie jest to zaslyszana i powtarzana bzdura. Wiele osob potwierdza ta teze. Endo duzo gorzej radzi sobie z sygnalem GPS jaki dostaje od sprzetu. Czesto ma problem z zasiegiem GPS i bardzo czesto urywa ludziom treningi.

To bezsprzeczne. Dwa lata temu testowalem obydwie apki. Znajmomy jezdzi z endo i eksportuje na strave (windows phone), czesto bieze tracka ode mnie bo endo mu rwie i nie ma treningu albo ma jakas czesc.

Wklepywanie przewyzszen z palca, na moje to raczej wada. Zawsze obarczone bedzie to jakims bledem. Strava albo bazuje na pomiarze barometrycznym albo na mapach topo i weryfikuje to co dostaje w pliku GPS i przewyzszenia sa w miare realne.

Klikasz na swoja ikonke w prawym gornym rogu, wybierasz:

Settings-> My Profile po lewej My Gear -> po brawej Add bike

 

jak dodasz klikasz w tej zakladce na dodany rower i tam masz zakladke Componets i robisz Add Component i dodajesz co chcesz.

 

Tu masz filmik -> 

 

Dodatkowo ciekawy bajer - aktualizowany co pare miesiecy, mapa aktywnosci dla wszystkich uzytkownikow.

 

http://labs.strava.com/heatmap/#6/17.26406/52.49702/gray/bike

 

Mozna w ten sposob latwo zobaczyc gdzie byc moze warto pojechac w danym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z auto pauzą w Stravie na androida (wiem że na iOS jest taka funkcja)? Z tego co znalazłem to działa niby tak, że po zakończeniu trasy Strava automatycznie wykonuję korektę trasy o miejsca "spoczynku". Faktycznie to tak działa?

Obecnie korzystam z Runtastic MB Pro i jestem zadowolony, do Stravy ciągnie mnie ze względu na te segmenty :D

Strava usuwa przerwy jak już jest wrzucone na stronkę. Chociaż jak wyeksportujesz do gpx to przerwy nie zostają odliczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie licznik/runtastic/strava. Trasa niestety krótka, po klocki i z powrotem do domu :( Ale jakiś pogląd jest:

 

licznik:

- czas jazdy: 43:29

- dystans: 17.09 km

- średnia: 23.58 kmph

- max: 46.24 kmph

 

runtastic:

- czas jazdy: 51:31

- dystans: 17.0 km

- średnia: 19.79 kmph

- max: 44.79 kmph

 

strava:

- czas jazdy: 46:20

- dystans: 17.2 km

- średnia: 22.3 kmph

- max: 45.7 kmph

 

Strava wydaje się najbardziej bliska temu co pokazuje licznik :) Licznik raczej dobrze ustawiony, nie z tabelki, ale obwód koła pod obciążeniem. 

Wiem że to nie porównanie do endomondo z tematu, ale może komuś się przyda.

 

Udało mi się zrobić eksport aktywności z runtastica i import do stravy, więc przerzucam się na strave :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie sygnalu gps. Sprzetowy odbiornik zawsze pracuje tak samo niezaleznie od oprogramowania a reszta to tylko i wylacznie algorytm w endo/strava i jakosc anteny. Osobiscie uzywam dwoch na jednym telefonie i oba dzialaja tak samo. Kwestia tez odpowiedniego skonfigurowania stacji bazowych i serwera z jakiego ma korzystac. Nokia suite jest dokladniejsza a google szybciej odnajduje fiksa. Ale to ze jeden sie gubi w terenie a drugi nie to ja osobiscie nie potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki. Jeszcze takie pytanko, jak zmienić dystans? W tej chwili po dodaniu roweru mam 0 km, a chciałbym wpisac faktyczny przebieg, da sie?

 

Interfejs webowy nie daje takiej możliwości, ale możesz poprosić kogoś z suportu, aby ci ustawił na podaną przez ciebie wartość. Kontakt z nimi jest bardzo dobry, a póki co są jeszcze w miarę chętni zajmować się takimi drobiazgami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z nimi jest bardzo dobry, a póki co są jeszcze w miarę chętni zajmować się takimi drobiazgami :)

Jakoś w moim przypadku to nie działa. Na endo rozmowa trochę się przeciągała, a tu zero odpowiedzi. Pisałem już do nich dwa razy w sprawie błędnego gpx-a i cisza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem takie cuś:

 

https://tapiriik.com/

 

Strona synchronizuje treningi na różnych stronach: endomondo, strava, garmin etc. Całkiem przydatne jeśli nie chce się komuś bawić w kilka klientów.

 

Tobie to się należy za to odkrycie złoty łańcuch. Albo nawet złota korba. Miałbym tyle do zaimportowania, że bym się zapłakał jakbym po sztuce miał to robić, odpuściłem więc stravę. No i proszę, takie cudeńko żeś odnalazł, że już przeglądam segmenty na moich trasach i knuję kogo by tu objechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...