Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

a to ja wiem, że SAG nie jest do korygowania wysokości, ale generalnie im większy widelec to i większy SAG się ustawia, jest spory zapas skoku i lepiej zawicha łyka wyboje, więc widelec +20 mm to nie +20 do wysokości główki ramy. Jak już wspominałem, jak ogarnę to co teraz mam to będę kombinował, pytanie kiedy to nastąpi... Znacie jakieś fajne parki/miejsca na Śląsku dla początkujących? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

modyfikując Nerwusa idziemy w stronę Strive

 

Modyfikując Nerwusa idziemy prędzej w stronę Spectrala Al, który jest tym, co chyba niektórzy chcą tu osiągnąć. Przód i tył 140mm na kołach 27,5 i znacznie bardziej zjazdowe kąty, których nie osiągnie się zmianą amora w Nervie.

Pamiętajcie - między Nervem a Strivem jest jeszcze Spectral. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam 189 i jakies 90 cm w nodze, dopasowalem rower pod siebie i jest mi wygodnie, tak ze moge w ciagu dnia zrobic 100 km i nic nie dostkwiera, no moze poza nadgarstkami, ale to mam nawet na moim trekingu o rozmiarze 22.5', ale fakt faktem ze kazdy sie mnie pyta czy czasem za malej ramy sobie nie kupilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, trochę zmartwiłeś mnie że L będzie za mała, bo większej ramy nie ma. Czy muszę zmienić dział i szukać roweru 29 cali ? Nie do końca jestem przekonany do dużych kół, ale moze niewiele jeździłem na nich. Moze jednak ta L nie jest taka mała, patrząc na inne wymiary, takie jak długość górnej rury czy rozstawu osi ? Moze jeszcze inne parametry trzeba brać pod uwagę ? Trochę się mało znam na parametrach ram, nie ma jak przymiarka, ale w tym przypadku jest to trochę utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem poszukaj w necie jakiegoś dostępnego w sklepie roweru o zbliżonej geometrii i przymierz się do niego, będziesz miał akieś pojęcie o tum co kupujesz, np Giant Trance rozm L, będzie zbliżony :

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.2.ltd.2015/17688/76335/#geometry

Oczywiście to nie są takie same rowery, ale jakieś odniesienie jest , niestety  żeby mieć pewność, trzeba by przejechać się na tym Canyonie po jakiejś górskiej (lub innej interwałowej, bardziej wymagającej) trasie gdzie można by sprawdzić jak się sprawuje na podjazdach/zjazdach itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mylisz się, każdemu pasuje co innego, tak to już jest, że ludzie mają różne preferencje, a co komu pasuje (czyli co jest idealnie dobrane) to wychodzi w czasie jazdy w terenie. Często w sklepie kupujący nie jest w stanie prawidłowo ocenić czy dany rozmiar jest dla niego optymalny.

A te wszystkie kalkulatory rozmiaru dobre są dla naiwnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skoro Ty mowisz ze rozmiar L jest za maly to w rzeczywistosci moze sie okazac idealny bo to co jest napisane ma sie nijak do preferencji rowerzysty. No widzisz shvierszcz, tyle Ci po radach na forum. Jeden powie, ze za maly, a drugiemu wygodnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że jest za mały, ale wskazałem rower do którego ewentualnie można się przymierzyć i wtedy dopiero podejmować decyzję, napisałem również w jakich warunkach można sprawdzić, że rower jest dobrze wybrany ... niektórzy byli by to w stanie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam - przymierzam się do tego modelu Canyona   http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3573#tab-reiter3  ,     ale mam mały dylemat co do wielkości ramy

Jestem raczej niski ;) 167 cm i waham się między S a M, czy S nie będzie ciut przymaława?

Gość na infolinii Canyona doradzał S kę. Jest moze ktoś z okolic Tychów, Katowic, Mikołowa lub CZ-wy kto ma może ten model z ramą S lub M? Bym się przymierzył. Univegę kiedyś miałem M a aktualnie Geanta mam na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja dziewczyna ma ramę M i jakoś nie nażeka a ma 164cm wzrostu i też był dylemat czy S czy M i smiga po bieszczadzkich szlakach :)

 


Rower już nie jest nowy kupiony w lutym 2014 roku i co ma klamra do tego,( mocno dociśnięta) hamulce się dotarły a na dodatek robiłem przekładkę koła z nowego takiego samego roweru i trzasków nie ma a jeśli chodzi o klocki to są żywiczne. Problem jest od nowości jakiś bubel.


A odgłos to tak jak dociągasz szprych na tzw. amen


 

Kolega ma i sam próbowałem metaliki slx na tarczach Ice tech i nic nie hałasują są porostu miodzio a tu Ja śmigam po jakimś szlaku i jak przychebluje  to normalnie obciach jak to strzela :( więc to nie jest normalne bo w rowerku mojej kobiety cisza jak makiem zasiał a hamulce BR 395

 

Ja nie dam sobie wmówić że to normalne bo nie jest!!! i mam na to dowód!!!
 

 

Mavick uznał wadę koła i wymienił na nowe natomiast podejście sprzedawcy do tematu to ..........................................szkoda pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten rower w rozmiarze M.

Mój wzrost 176 nogi chyba 80.

Różnica między S a M to przede wszystkim długość od kiery do sztycy. Ja mam długi tułów zatem ska była za krótka i wymieniłem na mke.jeśli ten rower ma Ci służyć do rekreacji to ska będzie ok. Jeśli chcesz się ścigać weź mke będziesz bardziej wyciągnięty i mniejsze opory powietrza. Oczywiście zawsze możesz wziąć ske i zmieniać długość mostka. I powtarzam różnica w przekroku jest niewielka.

A swoją drogą jestem z Sosnowca.

Na tym bajku mam już oblatane ponad 4k.

 

Witam moja dziewczyna ma ramę M i jakoś nie nażeka a ma 164cm wzrostu i też był dylemat czy S czy M i smiga po bieszczadzkich szlakach :)

 

 

 

Mavick uznał wadę koła i wymienił na nowe natomiast podejście sprzedawcy do tematu to ..........................................szkoda pisać.

Zaciekawił mnie temat t tego koła. Chyba mam ten sam problem. Gdzie to reklamowałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z kołem to było troche jazdy z Canyonem ale w końcu uznali moją rację nie wiem jaki u ciebie jest problem bo ja robiłem podmiankę takiego samego koła i zamieszcziłem kilka filmików na youtube a zgłaszasz przez strone canyona a oni wyslą do Harisona Harfy choć jeźeli towar jest nie zgodny z umową to odpowiada sprzedawca ale to długa historia a Canyon lubi robić schody pod tym względem są nieprofesjonalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z kołem to było troche jazdy z Canyonem ale w końcu uznali moją rację nie wiem jaki u ciebie jest problem bo ja robiłem podmiankę takiego samego koła i zamieszcziłem kilka filmików na youtube a zgłaszasz przez strone canyona a oni wyslą do Harisona Harfy choć jeźeli towar jest nie zgodny z umową to odpowiada sprzedawca ale to długa historia a Canyon lubi robić schody pod tym względem są nieprofesjonalni.

Dzwoniłem do nich godzinkę temu.

Paweł mówił o takich przypadkach.

Zdarzył się taki przypadek z amorami i z kołami. Amor foxa trzeszczał na koronie a inny przypadek to może i nawet twoje kolo. Czyli trzeszczace szprychy. Będę do nich wysłał sprzęt na przegląd roczny to wyjdzie wszystko na jaw.

Chyba że wcześniej uda mi się podmienić chociaż kolo. Ale mnie to wygląda na szprychy. Tak jak by były luźne, trzymając zaciśnięty hamulec przedni i ruszając rower przód tył nawet lekko, słychać te dźwięki.

 

Czy ktoś z was robił juz przegląd roczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem małe przejścia z kołami (tylne CrossRide Disc). Przy nacisku na pedały (wyłącznie w trakcie jazdy), coś trzeszczało/klikało z tyłu roweru. Obawiałem się powtórki z rozrywki, kiedy to w moim poprzednim, starym fullu zaczęło sypać się zawieszenie. Jednak przy bocznym nacisku na ramę nie było żadnych odgłosów. Dla pewności rozkręciłem zawieszenie i wszystko ładnie wyczyściłem. Swoją drogą muszę przyznać, że te wszystkie grube osie i duże łożyska robią wrażenie. Nie rozwiązało to problemu klików/trzasków, więc zabrałem się za koło i napęd. Rozkręciłem i wyczyściłem korbę razem z koronkami, kasetę, zmieniłem łańcuch. Dalej nic. Dodatkowo zero luzów na szprychach, koło idealnie proste. W końcu znalazłem na jakimś zagranicznym forum wpis na temat klikania w tych kołach. Przyczyną okazał się bębenek. Bezpośrednim powodem klikania (moim zdaniem) był brud w gniazdach zapadek. Po wyczyszczeniu klikanie ustało i wszystko jest superciche, jak wcześniej. Jeśli chodzi o samą piastę, to muszę powiedzieć, że jest wykonana bardzo solidnie, wszystkie elementy mają duże średnice. Jednak słabym ogniwem jest aluminiowy bębenek. Widać, jak gniazda zapadek się wyrabiają, a od zewnątrz kaseta wrzyna się w poprzek rowków. Mavic zaleca (czy może wręcz nakazuje) używanie kaset na krzyżakach, które bardziej równomiernie przenoszą siłę na bębenek, ale małe koronki już na krzyżaku nie są i robi się masakra.

Wszelkie tego typu odgłosy doprowadzają mnie do białości, bo niosą się po całej ramie i za cholerę nie wiadomo, jakie jest ich źródło, a może nim być prawie każda część. Jak widać często są to koła Mavica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...