Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Convoy S3 (nowa wersja, premiera kilka dni temu)

http://www.aliexpress.com/store/product/Convoy-s3-18650-edc-small-hard-oxygen-t6-u2-strong-light-flashlight/330416_826041434.html

 

Mniej więcej w budżecie o ile masz ładowarkę i ogniwo. Jeśli nie masz to trzeba będzie ciut dorzucić (~14zł ładowarka z chin i 16zl ogniwo z przesyłką z swiatelka.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam niczego więc potrzebowałbym całego zestawu lampka, uchwyt, ogniwo, ładowarka.


Jednak ogniw trochę się znalazło (akumulator ze starego laptopa). Teraz pytanie jaką ładowarkę kupić?
Jest to obojętne i taka z allegro za 7zł + przesyłka się nada czy lepiej coś z chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tyłu Walle - genialna lampa (koniecznie pierwsza wersja a nie Walle II) a z przodu Bocialarkę. Dodatkowo kilka dni temu kupiłem Ghosta od amctronika aby błyskał wtedy kiedy nie potrzebuję świecić Boćkiem - zestaw imho czad.

 

Co do ładowarek do 18650 polecam zdecydowanie Nitecore Intellicharge  i2 a co do sklepu ofertę MHUNT: http://www.mhunt.pl/ladowarka-li-ion-ni-mh-nitecore-intellicharge-i2-2014-mikroprocesorowa  - genialna obsługa o superszybka wysyłka.

Edytowane przez TomHagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800lm, taaaa. xm-l z potężnym prądem to 800lm jak nie 700. Strat licz 100lm, masz 600.

 

Ale to przy dużym prądzie, a tutaj masz... 6,4Ah pakiet, 3 godziny czas pracy, czyli 2.2A w diodę. Więc niezbyt duży prąd, a co za tym idzie lumen mniej. Moim zdaniem NIE WARTO.

 

Za te same pieniądze kupujesz coś na XM-l2 z 2,8A sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dużo osób kupuje ten zestaw: http://allegro.pl/latarka-ultrafire-zoom-xm-l2-1200lm-tyl-laser-i4593148603.html. Co możecie o nim powiedzieć? Warto, czy jest to jakiś pic na wodę i lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego? Ogólnie zależy mi na czymś tanim i szybkim w zamówieniu, więc nie chce mi się bawić w zamawianie na różnych forach i czekanie potem nie wiadomo ile czasu. Jeżdżę las ~30 minut, koło 20 - 25 km/h.

 

PS Jeśli chodzi o sprawy oświetlenia to jestem w tym temacie kompletnym debilem, więc mam nadzieję, że mi szybko pomożecie.

Edytowane przez Sh1ftry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten sam model (CREE XM-L T6) zanim odnalazłem to forum i poczytałem o co biega w fachowym oświetleniu rowerowym.... Lampka świeci zimnym światłem, bardzo mocnym ale wąskim słupem o dużym zasięgu (na oko 150-200m) , ale nie widzę jak miałbym tego używać na rowerze w terenie, nie mówiąc już o oślepianiu wszystkich w warunkach miejskich...

 

Wyczytałem że można dokupić inną przednią szybę która rozproszy to światło, ale nie wiem czy nie szkoda zachodu.. Czytałem też że można ulepszyć oddawanie ciepła używając pasty.. Ale czy to ma sens? Ktoś podpowie pokrótce czy istnieje jakikolwiek "mod" do tego wynalazku?

 

Sprzedawać to coś jako światło rowerowe to też bezsens, chyba zostawię jako latarkę na piesze wycieczki w góry... Tylko bez ulepszeń to chyba padnie po paru użyciach..

Edytowane przez bzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dużo osób kupuje ten zestaw: http://allegro.pl/latarka-ultrafire-zoom-xm-l2-1200lm-tyl-laser-i4593148603.html. Co możecie o nim powiedzieć? Warto, czy jest to jakiś pic na wodę i lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego? Ogólnie zależy mi na czymś tanim i szybkim w zamówieniu, więc nie chce mi się bawić w zamawianie na różnych forach i czekanie potem nie wiadomo ile czasu. Jeżdżę las ~30 minut, koło 20 - 25 km/h.

 

PS Jeśli chodzi o sprawy oświetlenia to jestem w tym temacie kompletnym debilem, więc mam nadzieję, że mi szybko pomożecie.

Pic na wodę ;) Zoomy na rower się nie nadają, tym bardziej przesuwane (przód; tył). Już lepszy od tego był zestaw lampek z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno zestaw z lidla nie jest lepszy od tej lamki, ja mam drugiego zooma na rowerze i to jakiegoś targowego za 50 zł z diodą cree i żaden znajomek z lampkami z lidla czy decatlonu mi nie podskoczy aż sam jestem zdziwiony, ale drogę poprostu oświetlają zaiście i na biało i cóż z  tego że opisy są trochę przekoloryzowane z tymi lumenami, ale te latarki są naprawdę mocne i na pewno do roweru wystarczą aż nad to.

ja sam używam o połowe tańśzej http://allegro.pl/latarka-policyjna-swat-led-zoom-cree-2800-lumenow-i4574734075.html

i wiele już przeszła deszczów upadków i działa 3 lata, obudowa jest cała z aluminium także na pewno nie rozpadnie się na kawałki po opadku na asfalt jak inne plastikowe lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banggood (różny asortyment) albo fasttech (latarki i okolice głównie), a samych sklepów jest sporo więcej. Od razu uprzedzam by raczej nie kupować ogniw w Chinach. Poczty tamtejsze mają kosmiczne restrykcje i np fasttech paczki z ogniwami wysyła przesyłką statkiem (zamiast lotniczą), która trwa kwartał.

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, powiem szczerze, że średnio mi odpowiada kupowanie takiej latareczki w chinach, bo potrzebuję to na teraz i czekanie kilku tygodniu na przesyłkę jest bezsensu. Czy ktoś mi może polecić coś z allegro (albo w jakimś innym polskim sklepie), co będzie przyzwoicie oświetlać las nocą i zmieści się w 100 - 120 zł za cały zestaw?

Edytowane przez Sh1ftry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...