Skocz do zawartości

[Koła] Mavic Crossride - warto?


Gość Elk

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem je zamawiać, gdy dotarłem do tego wątku... i teraz kompletnie nie wiem co robić. Poczekać, aż schudnę do tego ile waży Agenciara? :D Czy są jakieś szanse że przy moich 83 kg i 12 kg roweru kółka nie rozwalą się po roku? Nie mam zamiaru jakoś specjalnie ich oszczędzać, ale w grę wchodzi raczej skromne XC i jakiś maraton ze 2-3 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem je zamawiać, gdy dotarłem do tego wątku... i teraz kompletnie nie wiem co robić. Poczekać, aż schudnę do tego ile waży Agenciara? :D Czy są jakieś szanse że przy moich 83 kg i 12 kg roweru kółka nie rozwalą się po roku? Nie mam zamiaru jakoś specjalnie ich oszczędzać, ale w grę wchodzi raczej skromne XC i jakiś maraton ze 2-3 razy w roku.

a co, ostre koło się znudziło? :D

 

kemyr, co prawda nie katuje ich na co dzień, ale zdarzyło się podpiąć na nie sakwy (np. na zlot fr), kilka maratonów na nich śmignęłam. więc dla lekkich osób jak najbardziej polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się poszła mi pierwsza szprycha.........:-)

moja wina....łańcuch "wkręcił" się miedzy szprychy a kasetę i "big bang" i po szprysze.

 

wie ktos gdzie można taka szprychę kupić bo już kilka sklepów odwiedziłem i nic.

 

Dystrybutor (cóż za brzydkie słowo) na Polskę przyjął taką politykę, że szprych ani żadnych części nie sprzedają... trzeba wysłać koło do autoryzowanego serwisu i zapłacić za szprychę + wszelkie robocizny... innymi słowy, niezłe g****. Inne rozwiązanie to sprowadzić sobie szprychę/y zza granicy gdzie Harfa nie ma nic do gadania.

 

 

Agenciaro, a ile ważyły te sakwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor (cóż za brzydkie słowo) na Polskę przyjął taką politykę, że szprych ani żadnych części nie sprzedają... trzeba wysłać koło do autoryzowanego serwisu i zapłacić za szprychę + wszelkie robocizny... innymi słowy, niezłe g****. Inne rozwiązanie to sprowadzić sobie szprychę/y zza granicy gdzie Harfa nie ma nic do gadania.

 

 

Agenciaro, a ile ważyły te sakwy?

 

dużo :P 10-15kg na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując koła w zeszłym roku myślałem m.in. nad tym modelem. Jednak szybko mi przeszło, bo nie jestem przekonany do modeli najniższych w hierarchii danego producenta i tyczy się to nie tylko kół. Pomyślałem nad Crosstrailami, tylko to już za duży przeskok cenowy.

 

W rezultacie skończyło się na składakach XT (M770) + XC717 (Disc) + DT Comp i nyple DT prolock. Co ciekawe, jak zapytałem w Bikestacji o złożenie ich na zamówienie zaśpiewali mi w sumie 716zł (!) z przesyłką, czyli nie dużo więcej niż za Crossride, a są dużo lżejsze i ewentualny serwis o wiele prostszy. Choć przez ponad rok nie miałem z nimi żadnych problemów (parę wyścigów XC, kilka wycieczek w Beskidy, Jura), wszak ważę 65kg. ;)

 

Dlatego zamiast kupować najniższy model Mavica proponuję zastanowić się nad czymś składanym (jeśli używki nie wchodzą w grę), popytać, poszukać. Dla mnie Mavic kojarzy się z takimi materiałami jak Maxtal, Zicral, a Crossride mają tylko ten plus, że są składane fabrycznie. Poza tym spotkałem się kiedyś z modelem Crossride, na którym widniała naklejka Made in China, na innym znowu Romania, a na stronie Mavica jest oczywiście France, więc może dlatego jedni narzekają, inni sobie je chwalą. :)

 

BTW - a gdyby spróbować zamówić szprychę w sklepie, który nie zaopatruje się u Harfy, a handluje Maviciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo polecam faine zetsawienie kol za dosc mala kase

kolo tyl

piasta chosen v-brake 270zl http://www.allegro.pl/item710697175_chosen_a8177b_black_red_v_brake_tyl_nowosc.html

obrecz mavic m317 99zl

szprychy dt swiss 3,50zl szt

nyple dt swiss 1zl szt

przod

piast chosen v-brake http://www.allegro.pl/item710697619_chosen_a3836b_black_red_v_brake_przod_nowosc.html

mavic m317

szprychy nyple dt swiss

 

kola 1,7kg ok bardzo faine kola polecam :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo na Forum w temacie pojawiło się stwierdzenie, że sklepy m.in. jak Bikestacja oferują sprzęt taniej, bo sprowadzają go zza Odry. Przez takie działanie jednak nie ma się gwarancji Harfy, tylko trzeba odsyłać do ww. sklepów. Czy prawda nie wiem, dlatego pytam.

 

A co do szprych do kół Crossride, to na allegro jest się aukcja, więc jeśli serwis ma wynieść stówkę, to tu mamy komplet 24 szprych i piastę, na zapas. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oni oficjalnym dystrybutorem i serwisem Mavica, więc z częściami nie powinno być problemów. Sam tam u nich kupowałem moje CR.

Żadnym dystrybutorem, co najwyżej są autoryzowanym serwisem i mają te kółka w swojej ofercie po zbójeckiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna cena jest może i zbójecka, ale jeżeli potrafi się rozmawiać to spokojnie można utargować mały rabacik :(

Co to tego czy są dystrybutorem czy nie, to nie wiedziałem jak ich nazwać. Chodzi mi o to, że można u nich bez problemu kupić części do CR'ów. Z tego co pamiętam, to podczas rozmowy sprzedawca rzucił takie kwoty: za jedną szprychę liczą sobie 9 zł, a za bębenek 150 zł (razem z wymianą u nich) - takie ceny są dla klientów, którzy nie posiadają gwarancji od Harfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez dzis poszla szprycha.coprawda nie podczas jazdy a w trakcie centrowania (ponownego) ale poszla. reasumujac - nigdy wiecej plaskich szprych (podczas centrowania trzeba je trzymac kombinerkami).

kolko chyba dam do zrobienia i sprzedam a na tyl poskladam cos konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac - nigdy wiecej plaskich szprych (podczas centrowania trzeba je trzymac kombinerkami).

I to jest kolejny argument przeciw Crossride. Już następny model, Crosstrail, dostarczany jest z kluczem do podtrzymywania szprych. W sumie niewiele, ale zawsze świadczy to o podejściu producenta do produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...