Skocz do zawartości

[siodło] Wygodne i wytrzymałe za przystępną cene


Szalony

Rekomendowane odpowiedzi

Co żeście sie tak uparli na tego Fizika ? Jest masa innych dobrych siodeł, a to komu jakie pasuje to rzecz zupełnie indywidualna, dla jednego to samo siodło może byćsuper wygodne, kto inny nie będzie mógł na nim 15 min wysiedzieć... Niestety, jedyne wyjście to kupić jakieś siodło, pojezdzić, jak będzie złe to kupić inne... i tak do skutku... (można oczywiście w sklepie przymieżyć, ale to czy siodło jest wygodne mozna ocenić raczej dopiero po dłuższej przejażdżce...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no te 202km to w sumie z tego po asfalcie było moze 100, otóz nie było to siodełko typu kanapa, wygląda jakby z kolarzówki, ale bardzo fajnie mi sie na nim jezdzi.

wszystko by rozwiązała wypowiedz autora tematu, czy jest w stanie wydac na siedzenie 200zł, i by było jasne co można mu polecic, a on podał ze chce wygodne za przystepna cene, dla Ciebie Biker_Maras przystepna cena to 200zł, a dla niego może np. 50zł albo i mniej.

a po cholere na wypady max. 50km i do jazdy po miescie siedzenie za 200zł, zeby sie przed kolegami pochwalic.

a tak patrzac na te siodełka z allegro, to jakies takie marne mi sie wydawaja, ale nie jezdziłem wiec nie wiem jakie sa, pewnie bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko wyjasnione, Fizika kolega sobie nie kupi, ale tak na powaznie to te siodełka Fizika wygladaja jakby plastykowe były, szczególnie to VITESSE i FREEK, to które proponował Puma [JFK] bedzie dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko wyjasnione, Fizika kolega sobie nie kupi, ale tak na powaznie to te siodełka Fizika wygladaja jakby plastykowe były, szczególnie to VITESSE i FREEK, to które proponował Puma [JFK] bedzie dobre

Wiesz podałem tylko te siodła Fizika które były w cenie do 200zł ale zapewniam cię że nawet jeśli wyglądają na plastikowe są niewiarygodnie miękkie. Ja bynajmniej poświęciłbym dużo kasy aby jeździć komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ma seryjne siodełko kelly'sa w madmanie (kibix jakiśtam, chyba pro)

Jest twarde, bardzo lekkie i niespodziewanie wygodne (choć od samego patrzena nic nie wyszło boli). Robię na nim czasem i 180-200 w terenie i odczuwać je zaczynam dopiero po jakichś 120-150km (zależy po czym jadę). Siniaków ani odparzeń nie miałem nigdy, nawet bez pampersa, a zdarzały mi się wcześniej na kanapie Velo.

Nie jest najdroższe, nie wiem dokładnie ile ale 130 złotówków nie przekracza raczej, a może jeszcze taniej.

Jak kto lubi twardsze siodła (ja lubię, nawet śpię na dywanie :) ) to polecam; naprawdę dobrze zaprojektowane.

 

Pozdrawiam

Jacunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Wtrącę swoje dwa zdania do dyskusji. Według mnie siodełko to sprawa bardzo indywidualna, bo każde 4 litery się od siebie różnią (czemu nikt nie pomyślał nad identyfikacją osób na podstaiwe odcisku... tyłka? :wink: ) To co przypasuje jednemu, nie musi być lepsze dla drugiego. Dla mnie poszukiwania siodła idealnego oznaczało po prostu przejście przez kilka modeli. I kilka bardzo bolesnych nauczek, by nie oceniać siodła po cenie (80km po dziurach na niewygodnym, drogim siodle to była porażka) Obecnie mam Author Oxygen i jestem zadowolony

fotka siodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przygotowuje się do kupna kompletu pod D. Sztyce biorę najtańszą za 30zł zoom'a, ale nie wiem, jakie wziąc siodełko. W mbike jest akurat promocja na Selle SMP Tigher tigc.jpg

 

Jak sądzicie? opłaca się je brać? Moje najdłuższe trasy to jakieś 20km, nie więcej. Zamierzam jeździć LEKKI freeride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość BikerFG

ja mam Selle Italia Octavia (Bianchi)

10101851pg.th.jpg10101902jy.th.jpg

 

siodlo wydaje sie byc twarde i raczej nadaje sie tylko do jazdy w "pampersie", ale dla mnie jest wygodne, po ponad 100 km trasach tylek nie boli.

 

nowe kupilem na allegro ponizej 100 zl, najlepsze siodlo jakie do tej pory mialem (waga w granicach 260-270g jak dobrze pamietam).

 

mialem tez kiedys author z zelem i tez bylo w porzadku, bardzo komfortowe, ale obecnie wole wezsze siodelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...