Skocz do zawartości

[hamulce]LX czy XT?


turysta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić sobie w moim rowerku hamulce. W tym momęcie mam Tektro, chciałbym zmienić na LX lub XT.

Czy jest jakaś różnica w mocy hamowania między LX a XT? Cena jest stosunkowo o 50 zł wyższa XT od LX. A i jeszcze coś, czy są już LX i XT 2006?

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w mocy hamowania między LX a XT? Cena jest stosunkowo o 50 zł wyższa XT od LX.

Źle podchodzisz do sprawy! Nie patrz za bardzo na te znaczki LX, XT czy XTR bo one nie hamują. Hamowanie głównie zależy od klocków hamulcowych. I fakt że LX może mieć tańsze (co nie znaczy że gorsze) klocki od XT, tylko należy patrzyć na to że klocki hamulcowe to rzecz o bardzo krótkiej trwałości. Pojeździsz kilka miesięcy i klocków nie ma i trzeba kupić nowe. Najlepsze rozwiązanie to Avid SD5 gdyż są to bardzo dobre, w miarę tanie szczęki z trwałymi sprężynami odciągowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziubas
No wsumie racja... Ale gdyby chodziło to kture szcęki są najlepsze? LX XT a może XTR?

 

Najlepsze są AVIDy. A z LX, XT, XTR które są najlepsze? Wg mnie LX bo najtańsze i oferują prawie to samo (kilka gram więcej) co XT i XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiedz nie na temat ale zdecydowanie Avidy 7 czy SL, Lx czy Xt-ki to ciężkie kloce :-P.

 

Ps. te tektro co masz wcale nie są takie złe, są one jednymi z najlżejszych na rynku, jak kupisz dobre klocki beda spisywać się dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja już nie wiem na co zmienić. Jak tak patrzę to fajne są te Avidy SD7 (ale troszkę drogie)

 

Mam teraz Tektro (jakiś tam model). Są dobre, ale kiepsko odbija. Mam wszystko Deore i Deore LX i Sram, więc Tektro nie pasuje.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja już nie wiem na co zmienić. Jak tak patrzę to fajne są te Avidy SD7 (ale troszkę drogie)

 

Człowieku nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz ;) Bierz Avidy SD5 i na 100% będziesz zadowolony i będą pięknie odbijać. Jak klocki się Tobie zużyją w SD5 to sobie kupisz klocki RimWrangler i będziesz miał SD7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na kilku modelach szczęk. Początkowo były to Tektro, potem Sram 7.0, LX, XT (tylko z przodu) i obecnie komplet Avidów SD7. I w takiej samej kolejności ustawię siłę i precyzję ich hamowania. LX dość dobre szczęki, jednak w tej cenie zdecydowanie lepsze będą Avidy SD5. Tak jak Sebek zauważył, klocek to element, który dość szybko się zużywa i w tym wypadku nie można brać tego aspektu pod uwagę jako najważniejszy. Avidy mają na pewno mocniejsze sprężyny od Shimano (nawet od XTR), do tego są bardziej przemyślane konstrukcyjnie (regulacja ramienia na imbus, śruba mocująca linkę pod kątem, trwalsza konstrukcja).

Polecam Ci Avidy SD5 lub SD7 i klocki hamulcowe BBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...