Skocz do zawartości

[Oświetlenie]CREE


Cichy88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tą XM-L, a kumpel tą XP-G :D i różnica jest duża, ta XPG oświetla znacznie mniejsze pole, co prawda można regulować, ale to i tak "albo rybki albo ci.. akwarium" :icon_lol: W tej cenie nie kupisz lepszej. Do tego akumulator i ładowarki w zestawie, ładowanie akumulatora (niby) 3000mAh trwało ok 4h w domu, samochodowej nie testowałem jeszcze. Tak więc jeśli masz kase na XM-L to bez wahania możesz ją kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugerowałbym się zdjęciami testowymi. Ewidentnie widać, że są prześwietlone.

Raczej retuszowane w Photoshopie. Nawiasem mówiąc, trudno doradzać w kwestii chińszczyzny. Rodzynki też się zdarzają, chociaż ten to raczej z tych droższych rodzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra chińszczyzna nie jest zła :]

jeżeli jest to przyzwoity xp-g to na rower Ci wystarczy w zupełności, poza tym możliwość wsadzenia zwykłych AAA. ten zoom, sprawa dyskusyjna, może sie nadaje może nie.

xml to juz naprawdę wymiatacz, co prawda mam swojego zrobionego na komponentach z pewnego źródła (driver, dioda) ale podejrzewam że adekwatnie do ceny ta latara świeci tylko trochę słabiej, pewnie ledwo da się zauwazyć.

aaaa jeszcze jedna sprawa........nie znalazłem nic w opisach aukcji o prądach idących w diodę na poszczególnych trybach

u mnie w xml na max idzie 2,8A, w xp-g idzie 1A

i o ile xml (18650) na max wytrzma ok godziny o tyle xp-g (14500) na max wytrzymuje niespełna 0,5h. a 3xAAA ma chyba tylko trochę większą pojemność jak 14500

tak więc przy założeniu że w diode idzie 1A to 3xAAA starczy ci na max 45min. czyli chyba bym brał xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-xml-820lm-aku-2-lad-hit-i1793657967.html ja mam takie pytanko co do tej lampeczki na XM-L ;) Ładowanie odbywa się bez kontroli czy po naładowaniu coś się zapala ładowanie przerywa itd ? Kabel zasilacza wpina się w lampkę, steruje ładowaniem elektronika zawarta wewnątrz?

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ma na wyjściu według etykietki 500mA, biorąc pod uwagę że akumulator ma powiedzmy 3000 to na chłopski rozum ładować powinna minimum 6 godzin dodając ewentualne stratne(z 10%) gdzieś to ponad 6 godzin.

Mam kupiłem(tego chińczyka na tej XM-L) doszła dziś, ale się już troszkę pobawiłem.

Światło ma znacznie bielsze niż z reflektora samochodowego, nawet w dzień oczy nie dają rady popatrzeć w źródło światła. Zasięg światła jest faktycznie zadziwiający :D Jednak rozkład "pod" rower jest hmmm nie aż tak porywający :( Jest zbyt "latarkowy" a nie rowerowy, jednak wcale nie mówię że się na rower nie nadający. Może tyle na dziś, zabawa trwa.

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaryzykowałam i nabyłam tę: http://www.dealextreme.com/p/mj-808e-ha-iii-cree-xm-lt60-3-mode-1000-lumen-led-bike-light-set-4x18650-57100

zobaczymy kiedy przyjdzie i co :)

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, jak mawiała jedna Pani.

Teraz już chyba tak nie mawia.

 

Pochwalę się zakupem jak będzie wart....

 

Bisette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej retuszowane w Photoshopie. Nawiasem mówiąc, trudno doradzać w kwestii chińszczyzny. Rodzynki też się zdarzają, chociaż ten to raczej z tych droższych rodzynek.

Dane zdjęcia są zachowane:

ISO 800

2s

f/3.5

 

Dla porównania bocialarka:

F/5.6,czas migawki 3sek. ISO-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat. Biorąc pod uwagę, że ostatnio jadąc po ciemku na przełaj, wybiłbym sobie zęby i brak możliwości nabycia dodatkowego uchwytu do Roxima RX-5, sprawiłem sobie na Levela A4 coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1814000675 w ilości sztuk 2. Jeżeli chodzi o intensywność świecenia jest mocniejsze od Roxima, ale jeżeli chodzi o kąt świecenia. Zrobiłem prosty test. Wycelowałem Roxima i latarkę w ten sam punkt. Roxim oświetlał pole bliskie dużo lepiej, c.a. 50 cm bliżej niż latarka. Nie wiem jak latarki będą się sprawować w akcji, bo dopiero co wyjąłem je z paczki. No i minus... Zasilanie z Li-Ion, deklarowana godzina pracy na aku 18650 2500mAh. Na tej samej pojemności 4xAA Roxim wyrzymuje 4-5 godzin na pełnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mklos1, dopóki nie zrobisz testu w terenie, nie możemy uznać czasu pracy Skyraya za wadę. Bocialarka też jest mocną lampą, a pracuje na maksymalnych obrotach koło godziny. Tak samo inne modowane lampy. Czekamy na obietktywny test 3 lamp, najlepiej w konfiguracjach: 2x Skyray vs. Roxim i 1x Skyray vs Roxim. Zdjęcia mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pierwszej przejażdżki z latarkami. Ogólnie jest nieźle. Światło jest silne, ale na relatywnie wąskim obszarze. No i niestety jest to światło typu spot, więc nie ma siły - nie oświetli bliskiego obszaru. W tej kwestii Roxim i jego odbłyśnik nie mają sobie równych. Gdyby miał wybierać pomiędzy 1xSkyray a Roxim-RX5, wybrałbym Roxim RX-5. Dwie latarki sprawują się nieźle, więc tu można by zacząć dywagować co jest lepsze, bo kształt wiązki tworzonej przez dwie latarki jest inny niż kształt Roxima. Niestety trzeba by do tego mieć rzetelny materiał, którego nie mam czasu zrobić. Zdjęcia z aukcji trzeba zwykle podzielić przez 4, zarówno dla Roxima jak i Skyray.

W ogólności spodziewałem się nieco więcej, aczkolwiek i tak uważam, ze zakup dwóch sztuk był równie dobry jak zakup swego czasu Roxima. Czuję pewien niedosyt, być może dlatego, że przyzwyczaiłem się do Roxima. Nie mniej jednak warte polecenia.

 

Kosztowo wypada to tak:

1 x Roxim RX-5 bez aku: ~250 PLN

1 x SkyRay + aku 18650: ~170 PLN

 

Ładowarka Li-ion + dodatkowe aku (WF-188 + 2x 18650 3000mAh): ~120 PLN

Ładowarka AA + aku (BC700 + 8x Enelop 2000 mAh): ~120 PLN

 

 

[...]

 

Różnica mniej więcej 3EV... To sporo, więc te zdjęcia trudno porównywać. Poza tym dane EXIF nic nie wnoszą, gdyż można przerobić zdjęcie zachowując dane ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Kupiłem na allegro tą, http://allegro.pl/show_item.php?item=1820433590, mierząc ile prądu płynie w latarce, na MAX, niby 600mA (co powoduje ze bez strat mialbym jakies 150LM, ale jak wiadomo straty sa), a mimo tego ilosc swiatla jest wystarczajaca,

 

może mi ktoś powiedzieć ile mniej wiecej mam na diodzie jeśli na całości idzie te 600mA? bo nie chce raczej lutowac drivera (jedynei sprezynke pociagne jakas plecionka, bojest zalosna:P).

 

i zoom daje rade, w sumie, nie mam porownania ale rozklad swiatla ok przy najszerzej wiazce, i ilośc światła wystarcza do jazdy w zupelnej ciemnosci po asfalcie/szutrze/itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć ile mniej wiecej mam na diodzie jeśli na całości idzie te 600mA? bo nie chce raczej lutowac drivera (jedynei sprezynke pociagne jakas plecionka, bojest zalosna:P).

 

Diody steruje się w trybie prądowym na nie napięciowym. Tak więc jeżeli przez całą latarkę idzie 600mA, to z dokładnością do paru mA te 600mA idzie przez diodę (przy założeniu że jest to regulator liniowy, a z dużym prawdopodobieństwem tak jest). 600mA to żaden prąd, więc dodatkowe drutowanie jest bez sensu, gdyż nic na tym nie zyskasz. 99,9% strat po drodze do diody masz na stabilizatorze.

 

Ja mam z drugiej strony inny problem. Moje SkyRay świecą podejrzanie zbyt długo. Wyciągnąłem z nich c.a.2,5h na baterii 2400mAh. czyli słabo... Wychodzi coś 1A, czyli 1/3 deklarowanej mocy (zgodnie z kartą katalogową)... :down:

 

Szkoda, że nie mogę zrobić EDIT poprzedniego postu...

 

W sprawie podejrzanie długiego świecenia napisałem do sprzedawcy. Dostałem (szybko) informację, że latarka stopniowo zmniejsza moc świecenia ze względu na spadek napięcia na aku. Podobno zmierzyli czas - wyszło im że latarka była użyteczna przez 1:15-1:30h (spadek do 50% mocy). Tłumaczenie trochę do mnie nie trafia. Niestety nie mam żadnego narzędzia czy też referencyjnego źródła światła by stwierdzić autorytatywnie, że 1000 lm to lipa. Może rzeczywiście 1000 lm jest tylko przy starcie. Poza tym latarka skokowo przełączyła się w tryb "low", gdy napięcie na aku spadło do 3.2V, po wspomnianych 2,5h. Może jak będę miał chwilę czasu to siądę i zmierzę prąd jaki jest wyciągany z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką latarke polecacie w cenie 30-60 zł, na allegro jest tego pełno.

Te najtansze za ~30 zł będą dużo gorsze od tych po ~60 zł?

 

Moje typy:

http://allegro.pl/lampka-przod-tyl-uchwyt-rower-100w-led-cree-zoom-i1843552763.html

http://allegro.pl/latarka-zoom-cree-r2-240lm-x2000-komplet-rower-hit-i1853305628.html

http://allegro.pl/latarka-zoom240lmcreeq5-obr-mocowanie-kpl-nowosc-i1846941146.html

http://allegro.pl/latarka-cree-q5-aku-18650-zoom-komplet-rower-8439-i1855092315.html

 

Lepiej kupić taką z ognowem czy na zwykłe akumulatorki? Lub może samą i kupić we własnym zakresie ogniwo lub akumulatorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy typ to ściema. Albo 100W (to znaczy tylko to nie ma na pewno) albo świeci 12 godzin (też nie sądzę, żeby dała radę). Kupiłem podobną latarkę (teoretycznie słabszą od tej) i jestem zawiedziony. Moim zdaniem lepiej kupić którąś z kolejnych, bo mniej więcej wiadomo, czego się po nich spodziewać - znany jest model diody.

 

Co do zasilania, to raczej kwestia gustu. Ja na przykład wolę zwykłe akumulatorki - wystarczy jedna ładowarka do lampki przedniej, tylnej, czołówki i aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...