Skocz do zawartości

[warsztat] Jakie narzędzia ?


waniayo

Rekomendowane odpowiedzi

Smary etc.:

Smar do łańcucha

Smar stały (np. Shimano, ŁT-43)

Talk

Brunox Deo do amora (jak chcesz)

Zestaw szczotek(przynajmniej do kasety)/Szczoteczka do zębów

Benzyna ekstrakcyjna

 

Narzędzia:

Pompka stacjonarna z manometrem

Pompka do amora (jeśli masz powietrznego)

Łyżki do opon

Skuwacz

Imbusy (na początek mogą być w scyzoryku np. z Decathlonu)

 

Z czasem kupiłbym jeszcze porządny stojak rowerowy, obcinarke do kabli, bacik,

klucz do kaset, ściągacz do korby/klucz do misek suportowych ale jak się wkręcisz w jazdę na rowerze to sam będziesz wiedział czego potrzebujesz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa walizki (po 200zlt) z zestawem narzedzi takim co juz spokojnie rower zlozysz i rozlozysz i dasz rade ponaprawiac. Baciki, sciagacz, skuwacz, imbusy, srubokrety, klucze . Calkiem fajne jak na cene, do tego stojak i podstawy tj. kolega wyzej podal i zrobisz praktycznie wszystko z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze do korby, do suportu, kasety, bacik do kasety, imbusy, do konusów piasty, do nypli, torx (jeżeli tarcze na 6 śrub), kleszcze, coś do cięcia linek/pancerzy, jakieś śrubokręty, skuwacz do łańcucha. IMO to wszystko jest niezbędne do serwisowania roweru.

 

A zestawy narzędzi lepiej sobie odpuść i kupuj wszystko co potrzebujesz osobno. Chyba, że chcesz się szarpnąć na jakiś zestaw dobry jakościowo, np park-toola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już prawie wszystko wiem jeszcze pytanie . Wiem że torx tylko jeden sie przyda więc jaki rozmiar .

I jeszcze czym najlepiej myć rower odtłuszczać i czyścić kasety, przerzutki itp. Dotychczas jeździłem na myjnie samochodową i napęd smarowałem finisch linem czerwonym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie rozkręcać napędu żeby to wyczyścić chodziło mi bardziej jakich szczotek i preparatów do tego używać . Kiedyś czyściłem kasete sznurówką namoczoną w benzynie jednak nie dało rady .Ja i tak zostane przy czerwonym , smaruje nim co tydzień czasem częsciej buteleczka 120 ml. (około 25 zł ) starcza na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie lubisz rozkręcać napędu to kup maszynkę do czyszczenia łańcucha np. Barbieri. W Lidlu była kiedyś tanio do kupienia, więc warto się zainteresować ich ofertą rowerową :) Do środka lejesz benzynę ekstrakcyjną i kręcisz pedałami do tyłu, wymieniasz na czystą benzynę, kręcisz... przecierasz szmatką do sucha :thumbsup:

Kasetę ciężko jest dobrze wyczyścić, więc tak jak pisałem wyżej warto się zaopatrzyć w specjalną szczotkę dzięki której zrobisz to dobrze, szybko, sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...