Skocz do zawartości

[Przerzutka] Sora i klamka Deore - kompatybilność


MrPawlix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Po trzech złamanych hakach i przerzutkach Sram'a postanowiłem zainwestować w coś tańszego (Shimano). Wymiana przerzutki oraz klamki Sram jest w tym wypadku niezbędna. Czytałem sporo i wyczytałem, że Shimano Sora daję radę w FR ponieważ ma mocną sprężynę. Jako, iż manetkę też trzeba wymienić na oko napatoczyła mi się Deorka (SLM590). Kaseta to SRAM PG-830 11-32 - 8-śmio rzędowa. Klamka jest 9-cio rzędowa. Kolega ma Sorę i obsługuje mu taką samą kasetę więc tu problemu nie będzie. Więc teraz kluczowe pytanie. Czy Sora będzie bezproblemowo współpracowała z Deorką? Planuję kupić manetkę 9-rzędową 'na przyszłość'. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klamka i manetka to nie to samo! Klamka jest od hamowania, manetka od zmiany przełożeń.

Manetka Deore bez problemów będzie współpracowała z Sorą, gorzej z kasetą 8rzędowa. Jakoś to działać będzie, ale dobrze tego nie wyregulujesz i kultura zmiany przełożeń znacznie ucierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora spokojnie obsłuży kasetę z największą zębatką 28, np 11-28 SLX, ale 11-32 nie pociągnie.

Manetka będzie działała z przerzutką, ale niezbyt płynnie - odstępy między koronkami na kasecie 8sp różnią się od kasety 9sp. Jak zajedziesz kasetę będzie jeszcze gorzej.

Więc ja bym zmienił kasetę na 9sp 11-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem jednak decyzję, że nie kupię manetki na 'zapas' tylko zostanę przy 8- przełożeniach. A manetkę kupię z serii Alivio jakąś :) Co do kasety to koledze, SORA obsługuje kasetę Shimano 11-34 więc nie wiem jak to jest... Zobaczę jak w tym tygodniu kupię manetkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...