Skocz do zawartości

[Stopka i licznik]


Peter123

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, wiec na wstepie witam wszystkich serdecznie!

Otoz pare dni temu zostalem szczesliwym posiadaczem maszyny z opisu, i na razie jestem z niego bardzo zadowolony.

Zwracam sie do Was z prosba o porade dotyczaca wyboru nie drogiej stopki, takiej aby pasowala do hamulcow tarczowych, oraz doboru licznika.

Co do licznika to cena nie moze przekraczac 100 zl, a najlepiej, zeby byla jak najmniejsza. I tu pytanie, czy lepszy przewodowy licznik, czy moze bezprzewodowy. Chetnie zrezygnowal bym z kabli, ale z tego co czytalem, to przewodowe sa tansze i dokladniejsze. A jesli przewodowy, to czy bedzie on pasowal do mojego sprzetu, w sensie czy amortyzator nie bedzie przeszkadzal itp.

Prosze o porady i z gory dziekuje!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik Sigma 1009 STS. Bezprzewodówka jest fajna, ale miałem/mam z nią problemy: http://www.forumrowerowe.org/topic/91946-licznik-bezprzewodowy-sigma-1009-sts-i-garmin-etrex-h/page__p__882249__fromsearch__1#entry882249

Jeżeli planujesz na kierownicy wozić jakąś inną elektronikę, dobrze by było, aby ona była jak najdalej od licznika, a najlepiej wersja przewodowa. No i jest tańsza. Przewodówka kosztuje ~60 PLN. Czujnik i licznik montuje się za pomocą gumek. Na amortyzator Kross Trans Alp / Level A4 włazi bez problemu. No może nie do końca bez problemu, bo trzeba uważać, żeby nie zerwać, ale da się zamontować.

 

Ja wczoraj sprawiłem sobie Level A4 i też zastanawiam się nad nóżką: http://allegro.pl/stopka-nozka-24-26-28-uniwersalna-de-one-rzeszow-i1767319659.html

Nie wiem czy jest solidna, bo np ta, którą mam w Trans Alp'ie jest licha i dodatkowo zamontowana po środku i z chęcią bym ją wymienił na powyżej przytoczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sigma 1200. Przewodowa jest po ok 60 zł. Jeżeli nie będziesz używał kadencji to raczej kupowanie 1609 nie ma sensu. Kadencja to szybkość obrotu korb. Jeżeli jesteś w stanie zrezygnować z max prędkości w liczniku to polecam speedmaster 5000. Kosztuje na allegro 37 zł z przesyłą. Bardzo fajny licznik. Jeżeli chcesz zobaczyć jak się montuje czujnik to zobacz na youtube. Wpisz np sigma 1609.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...