Skocz do zawartości

[koło] obręcz przesunięta względem piasty


toolpusher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, gdyż nowo zaplecione koło na nowej ramie jest przesunięte w jedną stronę tzn ociera mi o dolne tylne widełki. Pomiary po zdjęciu opony wyglądają 25mm/20mm zarówno na dolnych i górnych widełkach. Po przełożeniu koła w drugą stronę (kaseta na lewo) pomiary się odwracają. Moje pytanie jest takie czy obręcz ma być centrycznie względem piasty i konusów. Jak sprawdzić czy to koło czy rama?

Rama to GF Big Sur i raczej nie przypuszczam aby to była wina ramy. Mam grubą oponę 2.25" i te 2.5mm przesunięcia gra rolę zwłaszcza, że tylny trójkąt też jest krótki i wąski.

Mam 2 koła (jedno ze starego roweru) plecione u tego samego gościa i oba wykazują podobne pomiary czyli lekko w prawo. Czy on źle plecie koła czy to tak ma być.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klucz do szprych, lub płaski śrubokręt, to wkręć nyple po tej stronie, w którą chcesz przesunąć. Wkręć o 1/4 obrotu wszystkie szprychy po tej stronie i o tyle samo popuść przeciwne. By nacentrować koło śrubokrętem, musisz zdjąć oponę i opaskę i ukażą Ci się nyple z rowkiem na śrubokręt płaski :icon_wink: Jak bedziesz się starał wkręcać i wykręcać o tę samą wartość, czyli 1/4 obrotu, to może Ci się to udać w domowych warunkach. Wrazie co oddasz do serwisu i za około 20zł centrują.

 

Albo po prostu pójdź do gościa i niech poprawi, jak to on zaplatał. Może se koło krzywo zapiął w centrownicy albo co.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa zakończona. Oddałem koło do gościa który centrował. Chciał tylko wiedzieć ile mm i w którą stronę więc chyba coś czaił. Dziwne tylko dla mnie jest to dlaczego nie zrobił dobrze od początku i że 2 koła plecione u niego w odstępie kilku lat (robił koła od nowa dlatego napisałem, że plótł a nie centrował) wykazują tą samą przypadłość. Może ma centrownicę szkrzywioną hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...