Skocz do zawartości

[oświetlenie] Jakich diod użyć do budowy własnego oświetlenia?


krzysiu960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Planuję zrobić własne oświetlenie do roweru w skład którego wchodzić będą lampka z przodu, lampka z tyłu i jako taki bajer kierunkowskazy. W poniedziałek chcę wybrać się do sklepu elektronicznego tylko nie wiem jakie diody kupić, aby świeciły odpowiednio mocno, a jednocześnie nie oślepiały innych użytkowników drogi. Czy mam użyć fluxów, zwykłych diod LED czy może jeszcze jakichś innych?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoma bateriami nikogo nie oślepisz. :icon_mrgreen: Kup jakieś zwykłe. Ja mam coś takiego http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-pozycyjnego-merida-imp-rowery-i1742759607.html Małe lampki MERIDA i świecą imponująco, więc coś podobnego zakup. :icon_wink: Te kierunkowskazy to nie jest udany pomysł, bo i tak nie masz na to homologacji i jeszcze ktoś Cię przejedzie. Ja bym tam nie zwrócił nawet uwagi na jakieś pomarańczowe coś świecące spod siodełka. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy od razu odpuść. Kierowcy raczej je zignorują, bo w rowerze to nie jest standard. Jeśli chcesz zrobić światełka, które mają szansę kogoś oślepić to na pewno nie na zwykłych diodach, bo ledwo inni będą Ciebie widzieć. Przede wszystkim jaki masz budżet na to?

Minimalne zasilanie to 3xAA (aaa są daremne) lub 1x18650. Diody na przód- Cree (Q5, R5, XM-L, MC-E), na tył nie musi być nic aż tak mocnego. Po więcej informacji i pomysłów do projektu zapraszam na forum o latarkach (w tym i o oświetleniu rowerowym), z którego sam dowiedziałem się co i jak i zakupiłem odpowiednie oświetlenie- swiatelka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja polecam ci kupić np. 1 diodę 3w białą zimną z podstawką typu star, do tego np. 1 diodę 0,5w czerwoną na tył i do tego jakaś obudowa i koszyczek z bateriami. jak się uparłeś na te migacze to można to na 2 sposoby zrobić: pierwszy to kupić 4 diody np super flux pomarańczowe po 2 zł sztuka http://sklep.avt.pl/p/pl/4823808/dioda+super+flux+amber+zolta+60ma.html (piszą że żółta ale barwa jest pomarańczowa) do tego włącznik trój-pozycyjny zasilanie i jakieś obudowy np. z oryginalnych bocznych migaczy z malucha itp. tylko jeszcze trzeba układ migania na jakimś ne (trochę skomplikowane)

a innym rozwiązaniem są 4 diody już migające (po 3 zł chyba na www.sklep.avt.pl) i reszta jak wyżej tylko bez układu scalonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...