Skocz do zawartości

[rower] czy to dobry wybór waga/jakość ?


bikemaniak

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak jak wszyscy prawie wiedzą składam sobie rower do XC B) jak wszyscy wiedzą wybieramy sobie konfigurację roweru , ale jednak czujemy żeby spytać się kogoś o radę :) :wink: Bardzo proszę doradzcie mi w tej konfiguracji AHA piszę ten post w dziale Mania Lekkości dlatego żechcę zebyś Cię doradzili mi przy okazji z komponetami ktore można zamienić na lekksze :) SeRdEcZnIe DzIęKuJę Za PoMoC

 

O to konfiguracja roweru

 

 

RAMA Accent Inferano 470ZŁ 1750 GR.

STERY Tioga NS zintegrowane 84gr 129zł

ZACISK PODSIODŁOWY BBB The Strangler

SZTYCA KBIX carbon

SIODŁO Velo prolite

Widelec sztywny nie lubię amorow

MOSTE Kbix

KIEROWNICA TIOGA 130gr 65zł

ROGI BBB

CHWYTY AUTHOR AGR-F-136 28gr 13zł

Klamkomanetki Schimano Altus

HAMULEC PRZEDNI Avid SD 7

HAMULEC TYLNI Avid SD 7

SUPORT SHIMANO XT 2005

KORBY SHIMANO XT 2005

ŁAŃCUCH Sram PC-58

KASETA SHIMANO Sram 5.0

PRZERZUTKA PRZÓD Shimano XT FD-M760

PRZERZUTKA TYŁ Schimano XT

LINKI PRZERZUTEK Clim 8 100gr 75zł

PANCERZE PRZERZUTEK Clim 8 0gr 0zł

LINKI HAMULCOWE Clim 8 100gr 75zł

PANCERZE HAMULCOWE Clim 8 0gr 0zł

PIASTA PRZEDNIA Schimano XT

PIASTA TYLNA Schimano XT

SZPRYCHY x 64 DT Revolution 280gr 256zł

NYPLE x 64 DT alu 26gr ?zł

OBRĘCZ PRZEDNIA Remrex Grand Rock

OBRĘCZ TYLNA Remrex Grand rock

DĘTKI x 2 Maxxis Fly Weight 194gr 54zł

OPONY x 2 Panaracer Firex Xc pro -tYŁ Continrtal Expoler[chyba tak to się pisze]-PRZÓD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to konfiguracja roweru

RAMA Accent Inferano 470ZŁ 1750 GR.

Ciekawe czy naprawdę tyle waży?

 

SZTYCA KBIX carbon

Mam karbonową sztycę i teraz brałbym alu.

 

Widelec sztywny nie lubię amorow

Sztywny widelec to nieporozumienie w rowerze XC.

 

ROGI BBB

Jeśli zależy ci na wadze to Smica za 70zł

 

Klamkomanetki Schimano Altus

Jeśli ma być lekko to gripy i przerzutka SRAM

 

PRZERZUTKA TYŁ Schimano XT

Patrz wyżej

 

OBRĘCZ PRZEDNIA Remrex Grand Rock

OBRĘCZ TYLNA Remrex Grand rock

Nie lepiej Mavic 717, albo DT 4.1?

 

Mieszasz komponenty z wysokich półek z zupełnie budżetowymi. Np. lepiej kup zwykłe linki i pancerze, a kasę wydaj na lepszą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny widelec nieporozumienie ? ;) Na ostatnich zawodach w lodzi w sezonie 05 jechalem na sztywny i bardzo dobrze sie spisal. Jak kto woli ale nie pisz ze to nieporozumienie ;].

 

No wlasnie mieszasz niezle czesci ze slabymi - manetki i obrecze .

 

Deore mozna kupic manetki za 99 zl nowe , klamki fr5 za 65 zl - to jest dorby komplet ( ewetualnie manetki lx i okdrecic monitorki )

 

Obrecze zdecydowanie cos inego lepoej kupic i dobrze zainwestowac , ufo - 150 zl , 517/717 cos podobnie z tanszych moze CR18 chyba tak zle nie wypadaja pod wzgledem masy.

 

 

nie lekksze tylko lzejsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po płaskim i niezbyt wyboistym terenie sztywniak jest ok. Wystarczy zjazd po korzeniach albo polna droga najeżona odłamkami bazaltu i wtedy amortyzator daje dużą przewagę. Sztywny widelec cro-mo to około 1kg, aluminiowy jakieś 800g. Wagowo SID'y się chowają, cenowo wygląda to jeszcze lepiej. Szkoda tylko nadgarstków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bierz widelca alu tylko cromo jesli juz , moze wiecej wazy ale komfort tez jednak wiekszy i choc troche tlumi wibracje.

 

Powiem tylko ze o dziwo w terenie sztywny widelec spisal sie lepiej niz na miescie ;] . Wiadomo w miescie idzury itp i naprawde jezdzilo sie do kitu :/ a jak pojechalem na dzialke , las , korzennie wiadomo tez dziury itp to uwierzcie mi zebylo o niebo lepiej niz w miescie i jezdzilo sie bardzo fajnie. A koszta zakupu male ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką obręcz zamiast tego czegoś :question:

Alexrims XT16 (sztywna, mało waży - polecana do XC i na maratony - kilka osób z forum ma ją w swoich roweruch :D

Na necie za niecałe 100zł można ją już dostać ;)

 

Co do amorka, moim zdaniem jeżeli ktoś uprawia XC, to amor, to jeden z pierwszych elementów, który powinien posiadać w rowerku :blink: :arrow: jakoś nie wyobrażam sobie, żebym zjeżdżał ze Śnieżki z prędkością 30-40 km/h, bez amorka z przodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikemaniak konfiguracja wydaje mi sie nietrafiona, pomieszanie z poplątanym, wogóle nie przemyślana i te proporcje cenowe części np. po jednej stronie to obręcze i altus, po drugiej np. linki :D

Nie wiem do czego miałby służyć rower, bo ani on lekki, ani ładny, ani wytrzymały będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-(L) zgadzam się z Tobą w 100%.

Bikemaniak przemyśl jeszcze raz całą konfiguracje i napisz do czego rower ma służyć, co od niego oczekujesz, ile chcesz wydać na całą maszynę kasy, itp., itd. :P

 

Pozdrawiam :P

 

A jaką byście mi ramę polecali w tej cenie;) Jeżdzę 20% szosa 50% teren a te 30% to w lesie młynek z napędu :) i jazda szybka z adrealinkią :) heh nieweim może Matts Cruise 5.7 aha i jeżdzę troche po maratonah :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, czyli do 500zł :question:

Było już trochę tematów z ramkami w granicach 400-500zł, ale jeżeli masz możliwość "dorwać" gdzieś:

MERIDA MATTS SPORT 500 439zł (ale nie wiem, czy nowa)

MERIDA MATTS SPORT 700 500-600zł w takich granicach

MERIDA MATTS RACE 699zł

Gary Fisher Merlin 2005 (zielony) 649zł

CUBE ACID 379zł

CUBE ANALOG 399zł

 

Jest naprawdę dużo ciekawych ofert. Najlepiej będzie jak sam napoczątku pochodzisz sobie po sklepach :arrow: może akurat uda Ci się trafić okazje i będziesz miał szanse zakupić np. MERIDE MATTS SPORT 500 / 700.

Wszystkie ramy, które podałem powyżej są przykładami - wybór naprawde jest duży.

Ramy LF ROVER, Lf FACTOR, czy Lf INFERNO nie są złymi ramami. Znam ludzi, którzy sobie je chwalą :(

 

Gary Fisher Marlin. Ciekawa ramka, sztywna, ciekawe malowanie, geometria GENESIS

 

CUBE - porządna marka. Wykonanie zawsze na bardzo dobrym poziomie (nie tylko modele z serii LTD, ale również niższe są wzorowo wykonane). Nie jeździłem, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

 

Sam jako posiadacz MERIDY, oczywiście polecam jej ramy :arrow: MMS 500, MMS 700, MMR (jak masz kase). Z tego co pamiętam Xysttof posiada MERIDA MATTS Cruise 5.7 (popytaj się) :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie ci to Kosmita przedstawił, jak masz kase to bierz Marlina, a jak taniej to mattsy to też dobry wybór, lepiej zainwestować w rame niż w osprzęt...

 

PS weź pod uwagę, że ten GF jest już z suportem, sztycą i sterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to konfiguracja roweru

RAMA Accent Inferano 470ZŁ 1750 GR.

Ciekawe czy naprawdę tyle waży?

 

SZTYCA KBIX carbon

Mam karbonową sztycę i teraz brałbym alu.

 

Widelec sztywny nie lubię amorow

Sztywny widelec to nieporozumienie w rowerze XC.

 

ROGI BBB

Jeśli zależy ci na wadze to Smica za 70zł

 

Klamkomanetki Schimano Altus

Jeśli ma być lekko to gripy i przerzutka SRAM

 

PRZERZUTKA TYŁ Schimano XT

Patrz wyżej

 

OBRĘCZ PRZEDNIA Remrex Grand Rock

OBRĘCZ TYLNA Remrex Grand rock

Nie lepiej Mavic 717, albo DT 4.1?

 

Mieszasz komponenty z wysokich półek z zupełnie budżetowymi. Np. lepiej kup zwykłe linki i pancerze, a kasę wydaj na lepszą ramę.

 

 

 

Wierz rama to wydaje mi się że jest bardzo dobra Żbiku wypowiadał się na jej temat że jest bardzo bardzo dobra i idą jak świeże bułeczki w sklepach :] Waga jest dokładnie tak bo ważył ją sprzedawca w sklepie

 

Obręczę nie mam kasy na lepsze a te są wytrzymałe ale waga trochę duża http://www.mymerida.hk.pl/ dział recenzja jak najlepsze zdania :( i opinie

 

Manetki rzeczywiśćie słabiutkie kupię shimano deore albo aliwio i do tego klamki Avida :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile takie cuda (obręcze) kosztują :question: :(

Rama, amor, koła, potem napęd i inne części. Taka moim zdaniem jest priorytetowość rowerowa.

 

Rama, amor, koła, to najczęściej najdroższe elementy naszych rowerów.

Nikt nie kupi badziewnej ramy prawda :question: Podobnie jest z amorem. Wolimy dopłacić (jeżeli pozwalają nam na to finanse) do jednego z podstawowych RS'ków, niż brać RST'ka (który na pewno wytrzyma mniej bezawaryjnej jazdy).

 

... z kołami jest tak samo. Lepiej wybrać model troszkę droższy (mam na myśli obręcz). Dopłacić te 30, 40, 50zł, lecz później mieć spokój.

Kupując np. Alexrims'y XT16, czy któryś z tańszych modeli (MAVIC'a też oczywiście polecam), na pewno się nie zawiedziesz, a i wytrzymałościowo (nie wspominając już o wadze) wypadniesz dużo lepiej, tzn. Twoje koła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na ramę i stery chcesz wydać prawie 600zł. Za 50 zł więcej możesz mieć ramę GF ze sterami. Co do ramy, to kwestia gustu, jeśli kupisz LF to nic się nie stanie, to twój wybór. Jeśli chodzi o koła, to za proponowaną cenę szprych i nypli możesz kupić prawie dwie obręcze DT. Wymieniając szprychy i nyple oszczedzasz na kole w graniczach 100g. Jeśli kupisz DT na tył (150zł, 415g) i Mavic 221 na przód (75zł, 440g), nawet jeśli będziesz musiał zmienić szprychy na dłuższe, to i tak cały zestaw będzie tańszy niż szprychy DT z nyplami alu i zyskasz więcej na masie (110g + 135g). Niech mnie ktoś poprawi jeśli pomieszałem coś z wagami <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmita wielkie dzięki naprawdę bardzo ładnie to przedstawiłeś należą Ci się duże brawa a więc nie lubię Kellysów Leader Foxów Giantów ,Garych Fischerów :/Oklepane to dla mnie Hmm dziwny jestem ale poprostu nie chcę być taki jak inni wkoło jest tyle Giantów Kellysów że żygać się chce Merida podoba mi się wizualnie ładną ma geometrię ja Cenie sobie nie typowe marki które żadko co są kupowane np. Cube ,Marin,Mongoose[chyba tak to się pisze] Dla mnie rower musi być mocny sztywny ten osprzęt co podałem to toalna klapa nie przemyślane Jutro rano wstanę i jeszcze na spokojnie przeanalizuje cała konfiguracje roweru

 

 

ps. Kosmita jeszcze raz dzieki uswidomiłeś mi dużo Z Xsystoffem już kiedyś pisałem na temat jego ramy :)

Chyba wybiorę Cube :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem podać teraz przemyślaną konfiguraję roweru :P

 

RAMA Cube Acid rozmiar 18

STERY Tioga NS zintegrowane 84gr 129zł

ZACISK PODSIODŁOWY BBB The Strangler

SZTYCA KBIX albo coś aluminiowego

SIODŁO Velo prolite

Widelec sztywny nie lubię amorow

MOSTE Kbix

KIEROWNICA TIOGA 130gr 65zł

ROGI BBB

CHWYTY AUTHOR AGR-F-136 28gr 13zł

manetki Schimano Aliwio albo Sram Rocket

Klamki Avid SD 5 albo jakieś Tektro

HAMULEC PRZEDNI Avid SD 5

HAMULEC TYLNI Avid SD 5

SUPORT SHIMANO XT 2005

KORBY SHIMANO XT 2005

ŁAŃCUCH Sram PC-58

KASETA SHIMANO Sram 5.0

PRZERZUTKA PRZÓD Shimano XT FD-M760

PRZERZUTKA TYŁ Schimano XT

LINKI PRZERZUTEK Clim 8 100gr 75zł

PANCERZE PRZERZUTEK Clim 8 0gr 0zł

LINKI HAMULCOWE Clim 8 100gr 75zł

PANCERZE HAMULCOWE Clim 8 0gr 0zł

PIASTA PRZEDNIA Schimano XT

PIASTA TYLNA Schimano XT

SZPRYCHY x 64 DT Revolution 280gr 256zł

NYPLE x 64 DT alu 26gr ?zł

OBRĘCZ PRZEDNIA Remrex Grand Rock albo jakieś Mavicy

OBRĘCZ TYLNA Remrex Grand rock albo jakieś Mavicy

DĘTKI x 2 Maxxis Fly Weight 194gr 54zł

OPONY x 2 Panaracer Firex Xc pro -tYŁ Continrtal Expoler[chyba tak to się pisze]-PRZÓD

 

Czy teraz uważacie że rower bedzie pożądny a zarazem bedzie należeć do rowerków lekkich :P ??? :P

 

Proszę o opinie :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z kasą się nie musisz liczyć...

a po za tym zmieniłeś w konfiguracji tylko ramę i manetki:)

Kółka nadal do dupy, zamiast XT z przodu kup lepiej hample SD7 (albo jak ci wystarcza a chcesz lekko to alivio) albo pożądne klamki nie tektro (jak mają być lekkie to może SRAM 7.0). No chyba że chcesz mieć koniecznie rower na pełnym XT, dobrze to wygląda, ale nie zawsze się sprawdza.

I rozumiem, ze 24 przelożenia to ze względu na wagę wybrałeś, bo jak nie to czemu XT nie połączysz z kasetą 7.0 i 3x9 nie zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no z kasą większośći ludzi się liczy :rolleyes: 24 biegi wybrałem dlatego żeby było lżej :P a jednocześcnie 27 jest trudne w utrzymaniu ;/ Cieszę się bardzo że doradzacie mi :P

 

X-(L) wiesz co za niedługo bedze chyba miał duuuuuuuuuży przypływ gotówki :P To jeszcze nie pewne ale kase wydam na bike :P Także bede mógł zaszaleć :) Rama wydaje i się że dobra wybrałem wkońcu w gotowej konfiguracji rowerek można kupić za 3 k tysiaki :) hamulce bym kupił SD 7 :) jakieś SPD :) No ale to jeszcze nie pewne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak i sprawdzi sie bdb , chucherko to z niej nie jest. A jak chcesz cos naprawde mocnego do xc to polecam meride kalhari jakas . Mialem , waga coprawda okolo 2kg 18" ale porzadnie zrobiona i dobrze by sie spisala. Tylko mialem dziwne wrazenie ze z amorkiem 60-80 byla strasznie nerwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...